הנשיא ריבלין בירך את המשלחת הישראלית לטוקיו: "אתם הראויים ביותר לייצג אותנו"

נשיא המדינה ערך את קבלת הפנים המסורתית למשלחת האולימפית והפראמלימפית לפני היציאה ליפן: "תורכם לקטוף את פירות התהילה"

אנסטסיה גורבנקו מתכוננת לאולימפיאדת טוקיו (צילום: ניב אהרונסון, עריכת וידאו: טל רזניק)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין העניק את ברכת הדרך לספורטאים והספורטאיות מהמשלחות האולימפית והפאראלמפית היוצאים למשחקי טוקיו 2020. שתי המשלחות השתתפו בקבלת הפנים המסורתית שנערכה היום, יום רביעי, י"ג בתמוז, 23 ביוני, בבית הנשיא בירושלים לאחר שנדחו בשנה בשל מגפת הקורונה.

באירוע השתתפו המשלחות האולימפית והפראלימפית ביניהם, ספורטאים, מאמנים ואנשי צוות, שר התרבות והספורט חילי טרופר, יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי, יו"ר הוועד הפראלימפי ד"ר שוקי דקל, ושתי אלמנות חללי מינכן אילנה רומנו, אשתו של יוסף רומנו ז"ל ואנקי שפיצר, אשתו של אנדרי שפיצר ז"ל.

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
לינוי אשרם, הנשיא ריבלין והשר טרופר (צילום: אתר רשמי, עמוס בן גרשום, לע"מ)

בדבריו אמר הנשיא: "חברי המשלחת האולימפית והפאראלימפית, בארבע השנים האחרונות, עבדתם קשה כל כך והנה הרגע מתקרב והולך. אתם ממעטי המעט שהצליחו להגיע גבוה כל כך. להיות שליחים של המדינה שלנו בגדולה, העתיקה והחשובה שבתחרויות הספורט העולמיות. העובדה הזאת מעידה כאלף עדים על כל הרגעים שלא וויתרתם לעצמכם. על כל הפעמים שמתחתם את היכולות עוד ועוד, על סף הכאב, למרות העייפות, למרות התשישות, למרות הספקות שמנקרים תמיד בלב," אמר הנשיא לספורטאים.

"עשיתם הכנה מעולה. כעת תורכם לקטוף את פירות התהילה. לעשות את המשימה יותר מהר, יותר גבוה, יותר חזק, יותר יפה. אני רואה אתכם כאן, דרוכים אך נינוחים, מסוגלים לעמוד בכל אתגר. אנחנו סומכים עליכם. אנחנו יודעים שאתם יכולים.

"אתם ספורטאים וספורטאיות המייצגים את כל גווניה של החברה הישראלית, מעיד על כך שהנחישות המפעמת בלבכם, חוצה קבוצות ומגזרים. במחויבותכם, במרצכם ובשאיפתכם המתמדת למצוינות, הוכחתם כי אתם הראויים ביותר לייצג את מדינת ישראל בספורט הבינלאומי ועל כך מגיע לכם כל הכבוד!.

"אני רוצה למסור ברכה מיוחדת לחברי המשלחת הפרא-אולימפית. כולנו מבינים שהתחרות הספורטיבית בשילוב עם מוגבלות קשה, דורשת ומאתגרת הרבה יותר. אתם מוכיחים לנו שבעזרת נחישות, ועבודה קשה אפשר להגיע להישגים ספורטיביים מדהימים, בלתי נתפסים, לנצח את המגבלה.
אתם עבורנו מודל לחיקוי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully