דני עמוס: "בתור שחקנים יש לנו כוח להשפיע ולהראות אחריות"

שוער מכבי נתניה קיבל את אות ההגינות במהלך טורניר של ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט": "יש להראות לדור הבא שאפשר וצריך להשפיע על העולם לטובה"

  • דני עמוס
סמל לסובלנות. דני עמוס מקבל את אות ההגינות (צילום: סוניה גרשפט דרור ישראל)

היום (שלישי) התקיים טורניר בתי הספר המקצועיים המתאמנים במסגרת ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" מבית דרור ישראל לקידום ההגינות בספורט וקריאה ליצירת חברה ישראלית שוויונית, צודקת ומשותפת, על רקע המצב החברתי הקשה בשבועות האחרונים.

בסיום הטורניר הוענק "אות ההגינות" לשוער מכבי נתניה דני עמוס. עמוס, שיכולותיו המצוינות כשוער הן לא הסיבה היחידה שבגללה עלה לכותרות, הוא גם פעיל חברתי שאינו חושש להביע את דעותיו ואף לשלם עליהן מחיר: כך לפני כשנה וחצי החל לעלות למגרש עם נעליים עליהן מוטבע דגל הגאווה, בעקבות קללות הומופוביות ששמע במגרשים וכתמיכה בקהילת הלהט"ב, שאחיו מיכה הוא חלק ממנה. האות הוענק לעמוס ע"י שחקן יהודי ושחקן ערבי שהשתתפו בטורניר.

"דני הוא סמל למוכנות למאבק חברתי צודק ומוכנות לשלם על כך מחירים" אומר עומר ליבנת, רכז "החלוץ - חינוך דרך ספורט", "הוא מעיד על עצמו שעבר דרך ביחס לשפה שבה משתמש ובמוכנות שלו לתמוך בשחקנים אחרים שנמצאים בהתלבטויות שונות. הוא מתבטא באומץ רב נגד אלימות כלפי נשים, בעד סובלנות ובקריאה לחברה ישראלית מאוחדת. הדרך שאותה עבר היא מעוררת השראה והוא מוכיח שאפשר גם להיות שוער שעוצר שלושה פנדלים בעונה וגם להיות פעיל חברתי שמקדם חברה טובה וסובלנית יותר".

"הענקת האות ע"י התלמידים המשחקים בטורניר היא חלק מההשראה שדני מהווה עבורם", אומר ליבנת, שמספר שבתי הספר המקצועיים מהם מגיעות הקבוצות מכילים בתוכם גם יהודים וגם ערבים, וכי דווקא עכשיו חשוב להזכיר שאנחנו חיים יחד בחברה. לאורך השנה התאמנו התלמידים יחד במסגרת "החלוץ - חינוך דרך ספורט" מבית תנועת דרור ישראל, הוא מוסיף כי "בשבועות האחרונים מתאמנים ומתחנכים אלפי תלמידים בפעילות המכוונת לבניית קהילות חזקות וספורטיביות בכל רחבי הארץ".

עמוס עצמו אמר: "שמח וגאה לקבל את האות הזה. אני חושב שבתור שחקנים יש לנו את הכוח לשנות ולהשפיע. יש לנו אחריות ואנחנו יכולים להראות לדור הבא שאפשר וצריך להשפיע על העולם לטובה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully