עכשיו זה רשמי: הגולש יואב כהן ייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו

הנהלת איגוד השייט אישרה היום בישיבתה כי יואב כהן ייצג את ישראל בטוקיו. האישור מגיע לאחר המלצת הועדה לבחירת הנציגים האולימפיים. גם שייטת הלייזר שי קקון אושרה, לאחר שהשיגה את הקווטה בתחרות בחודש שעבר

  • יואב כהן
יואב כהן (צילום: אתר רשמי, Sailing Energy)

יואב כהן בן ה-21, אלוף אירופה לשנת 2020, הוא הנציג הישראלי לאולימפיאדת טוקיו בגלשני RSX, כך אושר היום בהנהלת איגוד השייט, שקיבלה את המלצת הוועדה לבחירת הנציגים האולימפיים.
בעקבות דחיית המשחקים האולימפיים הוחלט באיגוד השייט לפני מעל לשנה, לפתוח מחדש את המבחנים האולימפיים, על מנת להגיע לטוקיו עם הספורטאי בכושר הטוב ביותר. במהלך תחרויות השנה האחרונה הצטמצם הפער בין כהן לצוברי ובאליפות העולם האחרונה השווה את מאזן הנקודות ביניהם. הניצחון של כהן באליפות אירופה 2020 הקנה לכהן את הניצחון במבחנים, כיוון שתחרות זו נבחרה מראש כשובר שיוויון.

בשבוע שעבר הוועדה לבחירת הנציגים האולימפיים החליטה להמליץ על כהן. בוועדה חברים המנהל המקצועי של האיגוד אלי צוקרמן, מנהל היחידה לספורט הישגי דני אורן, שמשון ברוקמן ומוטי עמרם (חברי הועדה המקצועית) והמשקיפה, היועצת המשפטית של האיגוד, עו"ד דליה בושינסקי.
גם השייטת שי קקון, בת ה- 18, אושרה על ידי הועדה ותייצג את ישראל בדגם הלייזר רדיאל. קקון השיגה עבור ישראל את הקווטה האולימפית בתחרות בוילאמורה בחודש שעבר וקיבלה את אישור הוועד האולימפי ומנהלת הספורט ההישגי.

בכך למעשה הושלמה למעשה משלחת השייט למשחקים האולימפיים בטוקיו:

RSX נשים- קטי ספיצ'קוב, מאמן אליוט קרני. RSX גברים - יואב כהן, מאמן גור שטיינברג. לייזר רדיאל - שי קקון, מאמן ארז אליהו. 470 נשים - נויה ברעם ושחר טיבי, מאמן אילן תשתש. המנהל המקצועי של האיגוד אלי צוקרמן.

שי בובר, יו"ר איגוד השייט: "מאחל הצלחה לנבחרת השייט שלנו במשחקים האולימפיים, אין ספק שבגלישה גברים ונשים יש לנו סיכויים טובים למדליה אולימפית, כולי תקווה שנגיע בכל הקטגוריות להישגים שימשיכו להציב את השייט הישראלי כענף אולימפי מוביל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully