קריאות לפטר את יו"ר ההתאחדות הגרמנית אחרי שהשווה את סגנו לנאצי

בית הדין של ההתאחדות הגרמנית דן בעניינו של פריץ קלר, שבישיבה השווה את סגנו לרולנד פרייזלר, "השופט התליין" שהיה משפטן מרכזי בגרמניה הנאצית

  • גרמניה
מערכת וואלה! ספורט
ישלם את המחיר? קלר (צילום: AP, Martin Meissner)

נשיא ההתאחדות לכדורגל של גרמניה פריץ קלר נמצא תחת ביקורת גדולה אחרי שהשווה את אחד מסגניו, ריינר קוך, לשופט הנאצי הידוע לשמצה, רולנד פרייזלר, מי שנקרא "השופט התליין" והיה אחד המשפטנים המרכזיים בגרמניה הנאצית.

התאחדויות המשנה בגרמניה ביקרו את דבריו של קלר ובהצהרה כתבו: "דבריו לחלוטין אינם מקובלים, והותירו אותנו המומים. יש לגנות אותם בצורה הכי בוטה. הם מנוגדים לכל העקרונות של ההתאחדות". קלר עצמו התנצל מיד לאחר מכן והודה ש"עשיתי טעות חמורה", אך סירב להתפטר.

פרייזלר היה חלק מוועידת ואנזה ב-1942, הפך לנשיא של "בית המשפט העממי" של גרמניה, שבמסגרתו דן למוות 2,600 מתנגדי המשטר הנאצי, ונחשב לסמל של גרמניה הנאצית.

עוד בוואלה!

הדרך לבנות שרירים אחרי אימון: מה צריך לדעת על צריכת חלבון?

רקפת אריאלי
לכתבה המלאה
לשאת את שמו זו מילת גנאי. פרייזלר (צילום: GettyImages, Chronos Media GmbH/ullstein bild)

בספטמבר 2019 קלר נבחר לתפקיד יושב ראש ההתאחדות הגרמנית אחרי שנים ארוכות של שחיתות ואי סדרים בהתאחדות, כשקודמו נאלץ להתפטר אחרי שנתפס מקבל טובות הנאה. כעת עתידו של קלר יוכרע על ידי בית הדין של ההתאחדות, והוא עצמו אמר ש"אשא באחריות על דבריי". מקור המתיחות שלו עם סגנו היה על רקע חקירה שקוך דרש שתיעשה על מעילות מס חשודות בהתאחדות, שהובילו לפשיטה במשרדי ההתאחדות הגרמנית. באחת הישיבות, במהלך ויכוח, טען קלר שקוך מתנהג "כמו פרייזלר", והצית את הסערה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully