יילה חוס ההולנדי מונה למנהל הטכני של הנבחרות הצעירות של ישראל

המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות בהולנד לשעבר, קיבל חוזה לשלוש שנים: "שיתוף הפעולה בין הקבוצות להתאחדות קריטי להצלחה"

08/03/2021
עוד איש מקצוע הולנדי בישראל. יילה חוס(צילום: GettyImages, Christopher Lee)

ועדת האיתור החליטה להמליץ להנהלת ההתאחדות לכדורגל על מינוי יילה חוס ההולנדי לתפקיד המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות ואחראי על פיתוח הכדורגל בשלוש השנים הקרובות.

הוועדה, בה חברים יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, יו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, אלי אוחנה ואלי כהן, קיימה יותר מעשר פגישות בשבועות האחרונים, בהן נבנה פרופיל מקצועי ואישיותי מתאים לתפקיד, הוגדרו מטרות והועלו שמות מועמדים שבסופן נערכו ראיונות עם שישה מועמדים. חוס היה בין ארבעת המועמדים הסופיים של ועדת האיתור כבר ביוני 2018, אבל ויתר על האפשרות להגיע לישראל לריאיון פרונטלי כי היה תחת חוזה באוטרכט (מונה רק שלושה חודשים לפני כן), ואז וילי רוטנשטיינר נבחר.

חוס נהנה מרקורד מקצועי מרשים כמנהל טכני, ומביא עמו ניסיון רב הן בעבודתו בהתאחדויות והן בקבוצות. הוא היה המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות בהולנד ואחראי על פיתוח הכשרונות בין השנים 2013-2017, אימן את נבחרת אסטוניה והיה המנהל הטכני באקדמיה של פ.ס.וו. איינדהובן, צסק"א מוסקבה ואנז'י מחצ'קלה. כמו כן החליטה הוועדה כי לאחר אישור מינויו של חוס על ידי הנהלת ההתאחדות, יצורף לו איש צוות ישראלי שיעבוד בצמוד לו ויטופח כמנהל טכני עתידי. חוס יסיים בתקופה הקרובה את עבודתו הנוכחית באוטרכט ההולנדית אליה הצטרף ב-2018.

עוד בוואלה!

נבחרת ישראל: מרקו בלבול מונה לעוזר המאמן

לכתבה המלאה
רקורד מעניין. יילה חוס כמאמן נבחרת אסטוניה ב-2007(צילום: GettyImages, Christopher Lee)

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אמר: "פגשנו מועמדים רבים עם יכולות מרשימות ורצון אדיר לקדם את הכדורגל שלנו ובסופו של דבר החלטנו פה אחד כי יילה חוס הוא האיש המתאים. הרקורד שלו מדבר בעד עצמו ובראיונות ובשיחות אתו גילינו איש מקצוע שמשלב תכונות מבטיחות מבחינת ידע, קידום צעירים, פיתוח אקדמיות ומרכזי מצוינות ונכונות לעבודה מאומצת. ההתאחדות לכדורגל תעמיד לרשותו את התנאים האופטימליים האפשריים כדי להבטיח שהכדורגל שלנו יימצא בעוד מספר שנים במקום טוב יותר, הן בפיתוח אינדיבידואלי של שחקנים ומאמנים והן ברמת הנבחרות הצעירות.

חוס עצמו אמר: "אני נרגש מאוד מהאפשרות להצטרף לכדורגל הישראלי ולתרום להתפתחותו. זה אתגר גדול, שאני מאוד רוצה לקחת על עצמי ואני מלא אמונה כי שילוב כוחות של כל הגורמים בענף יוביל להצלחות בגילים הצעירים, ברמה האינדיבידואלית, ברמת המועדונים, ברמת הנבחרות והאקדמיות ובוודאי בכל הקשור לפיתוח כשרונות צעירים. שיתוף הפעולה בין המועדונים להתאחדות קריטי בעיני לטיפוח הכשרונות ולהצלחה. אני מכיר את 'הדרך הישראלית' שאימצה הנהלת ההתאחדות והיא בהחלט תוכנית מבטיחה ובת יישום. אשקיע את כל מרצי, הידע שלי ויכולותיי בטיפוח הדור הצעיר, כדי שהכדורגל הישראלי יצעד קדימה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully