ההתאחדות לכדורגל הודיעה על שת"פ עם איחוד האמירויות. אינפנטינו: "אירוע היסטורי"

הסכם היסטורי נחתם בין ההתאחדות הישראלית להתאחדות של איחוד האמירויות. היו"ר חסון: "יש לנו כל כך הרבה חומות להפיל יחד וכל כך הרבה יעדים לכבוש". נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו: "זאת בשורה לעולם הכדורגל כולו". בקרוב יתואם משחק ידידות בין הנבחרות

  • ההתאחדות לכדורגל
תקציר ה-3:4 של מכבי תל אביב על הפועל חיפה (ספורט1)

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (שני) הסכם היסטורי בין ההתאחדות הישראלית להתאחדות של איחוד האמירויות. ההסכם נחתם בטקס שבו השתתפו נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו, נשיא התאחדות הכדורגל של איחוד האמירויות שייח ראשיד בין חאמד אל נועימי, יו"ר התאחדות הכדורגל אורן חסון והמנכ"ל רתם קמר.

עוד בוואלה!

תסמכו עליו: חומוס סלק משוגע (ומטמטם) של עומר מילר

לכתבה המלאה
הסכם היסטורי (צילום: אתר רשמי, ההתאחדות לכדורגל)
מתוך טקס החתימה על מזכר הבנות בין התאחדות הכדורגל של איחוד האמירויות והתאחדות הכדורגל של ישראל (צילום: אתר רשמי, ההתאחדות לכדורגל)

נשיא ההתאחדות של איחוד האמירויות, שייח ראשיד בין חאמד אל נועימי: "נשיא פיפ"א, אורן חסון - אני שמח לפגוש אתכם פנים אל פנים ולדעת שאנחנו עובדים יחד לטובת הכדורגל. זה כבוד עבורנו לארח אתכם כאן לחתימה על הסכם לשיתוף פעולה, זהו ציון דרך משמעותי עבור כולנו. אני אופטימי ובטוח שנדע לעבוד יחד על פרויקטים משותפים. הכדורגל הוא שגריר של שלום, איחוד וקדמה ואנחנו משלבים ידיים עם ההתאחדות הישראלית לטובת כלל האזרחים בשתי המדינות ולמען עתיד מבטיח".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "במשחק הכדורגל שכולנו אוהבים ומכירים בתרומתו לאנושות, ייתכנו שלוש תוצאות - שוויון בין הצדדים, ניצחון לאחד מהם והפסד לאחר. הרגעים שאנחנו חווים כאן כעת מלמדים כי ייתכנו גם מקרים בהם כולם יוצאים מנצחים.

"נבחרות הכדורגל של ישראל מורכבות מהפסיפס האנושי הקסום שמרכיב את מדינתי. באותו חדר הלבשה ועל כר הדשא תמצאו שכם אל שכם, שחקנים יהודים, צ'רקסים ומוסלמים, שיודעים כי בכוחם לאחד מדינה שלמה.

"יש לנו כל הרבה מה ללמוד מכם, יש לנו כל כך הרבה מה לתרום לכם, יש לנו כל כך הרבה חומות להפיל יחד וכל כך הרבה יעדים לכבוש. משחקי ידידות בין נבחרות הלאום שלנו הם גולת הכותרת, אבל משחק הכדורגל הנפלא מכיל תחומים רבים נוספים בהם נוכל יחד לנצח. אני בטוח כי הנבחרת המאוחדת שניצבת כאן היום ומורכבת משחקני נשמה של פיפ"א, התאחדות הכדורגל הישראלית והתאחדות הכדורגל של האמירויות תנצח כל יריב, תקבל לשורותיה כל אחד ואחת ותוכיח כי חלומות מתגשמים. אמן, אינשאללה".

בתמיכת פיפ"א (צילום: אתר רשמי, ההתאחדות לכדורגל)
בקרוב: משחק ידידות (צילום: אתר רשמי, ההתאחדות לכדורגל)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון עם נשיא פיפ״א ג׳יאני אינפנטינו (צילום: אתר רשמי, ההתאחדות לכדורגל)

נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו: "אני נרגש להיות חלק מאירוע היסטורי. אני אומר זאת לא כמליצה אלא במשמעותה האמיתית. זהו יום היסטורי לכדורגל ולחברה - המעבר מהסכמים לעובדות, מדיבורים למעשים. הכל הודות לכם, שני נשיאי ההתאחדות, על התעוזה. אתם אלה שהופכים את החלום למציאות. זאת היתה שנה קשה בגלל הקורונה, שנה שבה כפינו על עצמינו בידוד חברתי, וגם בשעה הזאת הכדורגל הוכיח עצמו כמחבר. הייתי בבית הלבן כאשר שתי המדינות חתמו על ההסכם ביניהן וגם שם היתה זאת תחושה היסטורית. אחרי שההיסטוריה נכתבת צריך להבטיח שיהיו מי שיחיו אותה, וזה בדיוק מה שאתם עושים כאן. זאת בשורה לעולם הכדורגל כולו, אנחנו מכינים עתיד טוב יותר עבור הילדים של כולנו, עתיד מאוחד. אני מתחייב כי פיפ"א תתמוך בכל פרויקט משותף שלכם".

שיתוף הפעולה בין ההתאחדויות יכלול תחומים רבים בהם פיתוח תשתיות, טכנולוגיה, אחריות חברתית, שיפוט, קיום משחקי אימון וטורנירים בגילים השונים. הצדדים סיכמו על הקמת קבוצות עבודה לקידום הפרויקטים העתידיים. בזמן הקרוב יתואם המשחק בין הנבחרות הבוגרות של שתי המדינות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully