איגוד השייט הודיע: קטי ספיצ'קוב תייצג את ישראל בטוקיו

כצפוי, סגנית אלופת אירופה תהיה הנציגה שלנו, לאחר שהאיגוד קיבלת את המלצת הוועדה לקביעת הסגל האולימפי. בין הגברים המאבק עדיין פתוח. טויוטה תעניק חסות לאדם אידלמן

08/12/2020
איגוד השייט

קטי ספיצ'קוב תהיה נציגת ישראל למשחקים האולימפיים טוקיו 2021 בתחרות גלשני הרוח. על כך החליטה הנהלת איגוד השייט בישיבתה היום, כשקיבלה את המלצת הוועדה לקביעת הסגל האולימפי של ענף השייט. ספיצ'קוב מהפועל אילת, סגנית אלופת אירופה 2020 וסגנית אלופת העולם 2019, זכתה גם בניקוד הגבוה ביותר מבין כל מתחרותיה.

רק לפני פחות משבועיים זכתה ספיצ'קוב במדליית כסף באליפות אירופה בגלישת רוח בווילאמורה, פורטוגל, וזאת בזכות המקום השני בשיוט המדליות שהקפיץ אותה מהמקום הרביעי הכללי אל השני. זה קרה שנה וחודשיים אחרי זכייתה במדליית הכסף באליפות העולם בדגם ניל פרייד RS:X.

האליפות בפורטוגל הכריעה את המאבק מול נוי דריהן שהיתה הכי קרובה לספיצ'קוב. אצל הגברים, המאבק עדיין פתוח אחרי שיואב כהן זכה באליפות אירופה בשבוע שעבר ושחר צוברי כסגנו. בעוד 3 חודשים תתקיים אליפות אירופה נוספת והיא תכריע ביניהם.

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
צפוי וראוי. ספיצ'קוב(צילום: אתר רשמי, איגוד השייט)

בנושא אחר, יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, הודיעה כי תאמץ את אדם אידלמן, הספורטאי הראשון שייצג את ישראל באולימפיאדת החורף בגלישת מזחלות סקלטון, ענף השייך לרמות הגבוהות ביותר של הספורט העולמי. בענף מאתגר זה, מתחרה יחיד גולש במסלול מתוחם על מזחלת כשהוא שוכב על בטנו עם ראשו קדימה במטרה לסיים במהירות הגבוהה ביותר את המסלול.

הסכם החסות החדש של אידלמן יאפשר לו, בין היתר, להתמודד גם עם הקושי המיוחד הכרוך בענף, למשל העובדה שבישראל חסרים מתקנים ייעודיים והאימונים נערכים ברובם בחו"ל, בתנאים לא פשוטים. לצד זאת, תומכת טויוטה ישראל גם בספורטאים פראלימפיים ובספיישל אולימפיקס כחלק מרצונה לקדם ספורטאים מעוררי ההשראה וערכים של שוויון, מצוינות והתמודדות עם אתגרים יוצאי דופן.

אדם אידלמן(צילום: רון לבלנק)

אדם אידלמן אמר: "התמיכה של מותג עולמי הקשור למצוינות וחתירה מתמדת קדימה היא כבוד גדול עבורו. זוהי בעת אמון לא רק בקבוצה שלנו, אלא גם ברוח הישראלית להתגבר על כל הסיכויים. כעת אנו זוכים לעשות יחד עם טויוטה את המסע לבייג'ינג 2022".

  • קטי ספיצ'קוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully