פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    סימון ביילס בספק אם תתחרה בטוקיו 2021: "לא יודעת אם אוכל להישאר בשיא"

    המתעמלת האמריקאית, שתהיה בת 24 באולימפיאדה, טוענת שהדחייה בשנה פגעה בה: "עמוק בפנים זה מרסק אותך, זה קשה מאוד רגשית"

    סימון ביילס בספק אם תתחרה בטוקיו 2021: "לא יודעת אם אוכל להישאר בשיא"
    צילום: רויטרס, עריכה: אסף דרורי

    כל העולם עובר תקופה מוזרה מאוד, אבל קשה לדמיין מה עובר על הספורטאים האולימפיים, שהתכוננו ארבע שנים למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, ורק לאחרונה התבשרו שהמשחקים נדחים בשנה לקיץ 2021. עבור ספורטאים מקצוענים, מדובר בהכנה מדוקדקת, עם לוח זמנים פרטני, ושינוי שכזה של דחייה בשנה הוא דרמטי - לא רק מבחינה פיזית, אלא גם מבחינה נפשית.

    סימון ביילס הודתה בימים האחרונים שההחלטה לדחות את המשחקים היא קשה מאוד מבחינתה. ביילס כבר כעת בת 23, גיל מבוגר למתעמלת, ובשנה הבאה תהיה בת 24. היא ידעה שהמשחקים האולימפיים בטוקיו הן סוף הקריירה שלה, אבל כעת הסוף מתרחק עוד יותר, בשנה נוספת. והיא מודה: קשה לי לשאת את זה.

    המתעמלת האמריקאית סימון ביילס (רויטרס)
    הפספוס כולו שלנו. ביילס (צילום: רויטרס)

    "זו אכזבה גדולה", היא מודה, "קשה להסתכל על זה ולחשוב - יש לנו עוד שנה". כשהיא נשאלת אם היא מתכננת בוודאות להשתתף במשחקים בשנה הבאה היא אומרת: "שום דבר לא בטוח. אנחנו מנסים עכשיו לתכנן את תוכנית האימונים, כדי שנוכל להישאר מבחינה פיזית ומנטלית בשיא".

    לדבריה, "עמוק בפנים זה מרסק אותך, כי התאמנת כל כך הרבה. אתה תוהה עם עצמך - האם אני יכול להמשיך עוד שנה?". ביילס יודעת ש"בסופו של דבר ההחלטה שהתקבלה היא נכונה לעולם", אבל ספק אם היא נכונה בשבילה. "מבחינתי, אהיה מבוגרת יותר בשנה, ואני לא יודעת אם אוכל להישאר בשיא שלי", היא אומרת, "התכוננתי כל כך טוב, שזה כל כך קשה מבחינה רגשית".