ארגון השחקנים תוקף: תחום השחקנים הזרים בישראל פרוץ ונטול קריטריונים ובקרה

ארגון השחקנים בפנייה ישירה למשרד הפנים, להתאחדות ולמנהלת: הקפיאו את מכסת הזרים בליגות המקצועניות, הם מקבלים הקלות מס נטולות היגיון

  • ליגת העל בכדורגל
עריכת וידאו: נועה לוי, אפטר: אביחי ברוך

ארגון השחקנים בכדורגל פנה היום (שני) בדרישה להקפיא את מכסת הזרים בליגות המקצועניות. הפנייה הוגשה לשר הפנים אריה דרעי, לשרת הספורט מירי רגב ולשר האוצר משה כחלון. כמו כן המכתב נשלח ליו"ר ההתאחדות אורן חסון וליו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון.

במכתב תוקף הארגון את אופן הבאת השחקנים הזרים לליגות המקצועניות. הארגון טוען כי תחום העסקת השחקנים הזרים בכדורגל הישראלי הוא תחום פרוץ, נטול קריטריונים ונטול בקרה חיצונית על הבקשות שמגישות הקבוצות המעוניינות להעסיקם.

בנוסף, הארגון טוען כי מתן הקלות מס משמעותיות לשחקנים זרים באופן גורף חוטא למטרת החוק שנועדה לתת הטבות רק לשחקנים בודדים, שמוגדרים "מומחים בתחומם" אשר אמורים לשדרג את הכדורגל בארץ. בפועל, ישנה הצפה של שחקנים זרים אשר ברובם אינם עולים ואף נופלים ברמתם מהשחקנים המקומיים, תוך תפיסת מקום עבודתם.

הסיבה להצפת הזרים היא העדר קריטריונים להבאת שחקנים זרים, כפי שקיימים במדינות אירופה, והעדפה כלכלית על רקע הטבות במס שמקבלים שחקנים זרים בלבד.

עוד בוואלה! NEWS

משחק העונה הראשון: מכבי חיפה - מכבי תל אביב

לכתבה המלאה
מרסלו ורמון לצד קרויף (צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף: "כאשר זר שעלותו היא 100 אלף דולר עולה לקבוצה 100 אלף דולר בעוד ששחקן ישראלי במחיר דומה שלא נהנה מהטבות המס עולה לקבוצה 220 אלף דולר, ברור לכולם מדוע הליגה מוצפת בזרים על חשבון שחקנים ישראלים טובים ברמתם. העיוות הזה חייב להיפסק, ואנחנו נדאג שייפסק".

ראש חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון: "נושא הזרים נפרץ לגמרי בשנים האחרונות. מאז שנת 2002, הוכפל מספר הזרים בכדורגל, וכל זאת ללא שום קריטריונים. הקבוצות רוכשות שחקנים זרים שעלותה נמוכה בחצי משחקנים ישראלים ברמתם. הן עושות כן בשל שיקולים כלכליים, לא מקצועיים. ישנה אפליה נגד השחקן הישראלי שפוגעת כבר בשחקני הנוער, ובכך נפגע הכדורגל הישראלי בכללותו. אנחנו מתכוונים לעצור את המגמה הזו."

הארגון דורש להקפיא את מכסת השחקנים הזרים, כפי שקיימת היום, וזאת עד להסדרה משותפת של קריטריונים להבאתם. זאת על רקע קולות הנשמעים מצד הקבוצות בדרישה להעלות את מספר הזרים בליגת העל ל-9 החל מהעונה הבאה.

ארגון השחקנים הודיע כי אם לא תוקפא מכסת הזרים בתוך כשבועיים, ייאלץ לשקול את צעדיו, ובכלל כך, נקיטת צעדים משפטיים מתאימים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully