יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים לראש עיריית רעננה: יש להשוות את תקציבי קבוצת הנשים בכדורסל לקבוצת הגברים

על פי בדיקת יועמ"ש המנהלת עו"ד אורי כהנא, תקציב קבוצת הנשים בכדורסל קטן ב-50 אחוז מתקציב קבוצת הגברים על אף שקבוצת הנשים משחקת בליגת העל וקבוצת הגברים משחקת בליגה הלאומית

מערכת וואלה! ספורט
דורשת שוויון. הילה קניסטר בר דוד (צילום: יח"צ)

יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד, פנתה אתמול (שני) במכתב לראש עיריית רעננה, חיים ברוידה, בדרישה להשוות את תקציבי קבוצת הנשים בכדורסל בעירו לתקציב קבוצת הגברים העירונית.

על פי מכתבה של יו"ר המנהלת, בדיקת היועץ המשפטי של המנהלת עו"ד אורי כהנא העלתה כי בעוד קבוצת הליגה השנייה לגברים זוכה לתקציב בסך 1.2 מיליון ש"ח לעונה, קבוצת הנשים של מכבי רעננה המשחקת בליגת העל, זוכה לתקציב נמוך יותר בכ-50 אחוז אשר אף קוצץ לאחרונה והועמד על סך של 567,000 ש"ח לשנה. על פי בדיקת עו"ד כהנא, התבחינים לחלוקת התמיכות לא עודכנו כלל מאז שנת 2013.

על פי מכתבה של יו"ר המנהלת, מהבדיקה עולה "תמונה בעייתית במיוחד של מצב התמיכות העירונית, תמונה המציגה אפליה מגדרית קשה והתנהלות שאינה מניחה את הדעת". "אני רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה מלא בין ראשי הערים למנהלת ולקבוצות", היא כתבה. "אבקשך לתת את הדעת על הסוגיה ולשנות את נוסח מבחני התמיכה באופן מיידי, למבחנים שוויוניים יותר, אשר לא ינקטו באפליה כלפי קבוצת כדורסל הנשים בעיר רעננה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully