"יורדים מהכביש", המדריך לריצה נכונה: בשטח, גם ירידה צריכה להתבצע נכון

ריצת שטח עם מקלות יכולה לתת המון, אבל אם לא אוחזים בהם כמו שצריך הם לא אפקטיביים. בסרטון הבא תוכלו לראות כיצד עושים זאת בזוויות הנכונות ולנצל את היתרון העצום שיש לכם

  • ריצה
דניאל קרן
כך תרוצו עם מקלות (גד אייזן)

בסדרת סרטונים זו אעסוק באספקטים השונים של ריצת שטח: מקלות ריצה, אימוני גובה, אימוני כוח, תרגילי קואורדינציה, תזונה, ציוד, טכניקת ריצה ועוד.

בסרטון הקודם עסקנו בבסיס: איך להחזיק מקלות, איך לכוון את האורך שלהם ועכשיו נתרכז בשימוש בהם. למקלות צריך להתרגל ורק התנסות לאורך זמן תביא לשימוש יעיל הממצה את הפוטנציאל שלהם. אל תחכו לתחרות כדי להתנסות בהם בפעם הראשונה.

עוד בוואלה!

ריצה נכונה: מסתבר שלמקלות יש הרבה מאוד ערך

לכתבה המלאה

1. הקצב צריך להיות אחיד. לאו דווקא מהיר אלא כזה שאפשר לשמר לכל אורך העלייה. עדיפה התקדמות איטית ורציפה מאינטרוואלים של ריצה מהירה ועצירה.

2. עבודת ידיים: שנו את אופן השימוש במקלות בהתאם לשיפוע והעייפות: יד אחרי יד בהתאמה לתנועה רגל נגדית, שתי הידיים ביחד בתנועה מקבילה או בקצב 3/4 - תנועת יד כל שלוש תנועות רגל.

3. זווית נעיצת המקל צריכה להיות כזו שתניע את הגוף למעלה וקדימה - עבודה של שריר היד האחורית, ושרירי הגב.

מרוץ Trail Verbier St. Bernard בהרי האלפים בשווייץ. חפשו בתמונה את מי שבלי מקלות ותגלו שהם מאחורה, אצלו בתיק, והוא יוציא אותם בעלייה התלולה. (צילום: אתר רשמי, דניאל קרן)

בירידה ובמיוחד בשטח טכני חשוב להוציא את היד מהלולאה כדי לאפשר לזרוע להיות חופשיה ולתמוך את הגוף במקרה של נפילה. השימוש במקלות בירידה עוזר כדי להשיג שתי מטרות:

1. שמירה על יציבות ושימור משקל ליתר ביטחון בריצה
2. להורדת עומס משרירי הרגליים על מנת להשאיר אותם רעננים ככל האפשר להמשך התחרות.

צאו לשטח לפני התחרות, תרגלו, הגיעו למצב שהמקלות הם חלק מכם, שאתם לא צריכים לחשוב איך להשתמש בהם, שהשימוש בהם הופך לאוטומטי. כשזה יקרה תגלו את היתרון העצום שהם נותנים לכם.

דניאל קרן הוא מייסד מועדון רצי תל-אביב (www.marta.co.il) ומחברו של "ספר הריצה השלם".

סדרת הסרטונים "יורדים מהכביש" עם דניאל קרן

בימוי צילום ועריכה: גד אייזן
תסריט: דניאל קרן וגד אייזן
גרפיקה ואפטראפקט: גיא גולדין
בשיתוף: הוקה ישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully