פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אינפנטינו: המצב באיראן "אינו מתקבל על הדעת", חייבים לאפשר כניסת נשים למשחקי הכדורגל

    נשיא פיפ"א יצא בהצהרה נגד חוקי המדינה האיסלאמית במסגרתם נשים לא יכולות להכנס למשחקי כדורגל במדינה, זאת לאחר שאוהדת הציתה עצמה אחרי שנעצרה בתוך אצטדיון כדורגל

    אינפנטינו: המצב באיראן "אינו מתקבל על הדעת", חייבים לאפשר כניסת נשים למשחקי הכדורגל
    צילום: רויטרס

    האיסור על נשים להכנס לתוך אצטדיוני כדורגל כדי לצפות במשחקים "לא מתקבלת על הדעת" וחייבת להפסק, כך אמר נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו. האיש החזק ביותר בארגון המפקח על ענף הכדורגל ברחבי העולם הצהיר שעמדת הארגון "ברורה וחד משמעית", וכי איראן חייבת לאפשר לנשים כניסה חופשית לאירועי כדורגל במדינה.

    החוק האוסר על נשים להשתתף באירועי ספורט נכנס לתורף מייד אלחר המהפכה האיסלאמית בשנת 1979, ומעורר מחלוקות רבות מאז. הצהרתו של נשיא פיפ"א מגיע הכעשרה ימים מאז שאוהדת כדורגל איראנית הידועה בשם שהר הציתה את עצמה לאחר שנתפסה באצטדיון לבושה כגבר כדי לראות את קבוצתה משחקת במרץ האחרון. האוהדת האיראנית מתה מפצעיה בבית החולים, והאירוע כולו עורר הדים בעולם המערבי.

    "הנערה בכחול" - איראנית שהציתה את עצמה במחאה על איסור צפייה בכדורגל (ללא שם)
    נתפסה בתוך אצטדיון כדורגל, והציתה עצמה במחאה. שהר (צילום מסך)

    "אני מקווה שההתאחדות האיראנית ורשויות החוק האיראניות יכבדו את הבקשות שלנו, זה מצב בלתי מתקבל על הדעת", אמר אינפנטינו. "יצרתי איתם קשר מספר פעמים. ישנה משלחת של הארגון באיראן ברגעים אלה ואני מצפה לשמוע מהם חדשות טובות".