פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אנשי בית"ר ירושלים ביקרו את האוהד המותקף והעניקו לו שני מינויים

    ס', שהוכה על ידי אוהדי הפועל תל אביב, שוחח עם משה חוגג, שהבטיח לו מנוי זוגי וקבלת פנים חגיגית במשחק הקבוצה ברגע שיתאושש

    אנשי בית"ר ירושלים ביקרו את האוהד המותקף והעניקו לו שני מינויים
    צילום ועריכה: יוסי ציפקיס

    בית"ר ירושלים הוציאה הערב (ראשון) הודעה דרך חשבון הפייסבוק שלה וכתבה: "לפני שעה קלה ביקרנו בבית החולים את ס', אוהד בית"ר שנקלע אמש למארב אלים ועברייני של אוהדי הפועל תל אביב. בתום שיחת טלפון ארוכה ונרגשת עם בעלי הקבוצה משה חוגג הוחלט כי בית"ר תלווה ותתמוך בס' במהלך השיקום ולאחריו והוענקו לו שני מנויים לכל מקום שירצה במגרש בעונת המשחקים הקרובה.

    "כמו כן, ברגע שס' יעמוד על הרגליים ניתן לו עידוד וחיבוק של כבוד במשחק ביתי בטדי כמו שרק אוהדי בית"ר יודעים לתת. אנו מצפים ממשטרת ישראל לטפל במקרה בנחישות על מנת להגיע לתוצאות וקוראים לכל האוהדים להמשיך ולקיים את מצוות ואהבת לרעך כמוך. נמשיך לצעוק בקול ברור וחזק בירושלים, בתל אביב, במגרש, ברחוב, בארץ ובחו"ל ובכל מקום - יאללה בית"ר!".

    אוהדי בית"ר ירושלים (דני מרון)
    "נמשיך לצעוק בקול ברור וחזק בירושלים, בתל אביב, במגרש, ברחוב, בארץ ובחו״ל ובכל מקום - יאללה בית"ר!" (צילום: דני מרון)

    בבית"ר ירושלים ביררו בשעות האחרונות פרטים בנוגע לחשד לתקיפת אוהד הקבוצה אמש (שבת) על ידי הפועל תל אביב, ובעקבות זאת הוציאו תגובה שמתייחס למקרה. מהמשטרה נמסר כי אמש בשעת ערב מאוחרת , התקבל במשטרה דיווח בגין תקיפה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה חשד כי הקורבן, שהביע תמיכה בקבוצת כדורגל, הותקף על ידי מספר חשודים שהכו אותו ודקרו אותו. החשודים ברחו מהמקום והמשטרה פתחה בחקירה".

    האוהד עצמו נמצא בהתאוששות בבית החולים וביקש להבהיר אחר הצהריים: "המשטרה צריכה לטפל בכל העניין, את מה שקרה כולם יודעים. אני רוצה את הפרטיות שלי להחלים ולא מעוניין בכל החשיפה הזאת.  כל דקה מתקשרים אליי מכלי התקשורת, אני מבקש מכולם לתת לי שקט ולהניח לי להיות עם הקרובים, שיכבדו את הפרטיות של הבן אדם". נציגי המועדון אמורים לבקר את השחקן בשעות הקרובות ובימים הקרובים גם שחקנים יגיעו על מנת לעודד את רוחו".

    בתגובת בית"ר נכתב כי "על פי הדיווחים מדובר באירוע קשה מאוד שאסור שיקרה במגרש או מחוצה לו. הוא מצטרף לאירוע התקיפה החמור כנגד אוהדי בית"ר ירושלים ביפו בדצמבר 2015 ולאירועי תקיפה נוספים של אוהדי הפועל תל אביב כנגד אוהדי בית"ר וכנגד אוהדי קבוצות אחרות".

    בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג (קובי אליהו)
    תגובה חריפה. משה חוגג (צילום: קובי אליהו)

    "המחשבה שאדם שצועק בשטח ציבורי קריאת עידוד דוגמת 'יאללה בית"ר' הובילה אמש ללינץ' של עשרות אוהדי הפועל תל אביב, שהיו בכנס אוהדי האולטראס, צריכה לזעזע כל אוהד ספורט. צריכה לזעזע כל אדם חפץ חיים. בית"ר ירושלים, יחד עם גורמי האכיפה מבצעת אינספור פעילויות בתחום ההסברה והאכיפה במגרש ומחוצה לו ברוח המועדון וברוח 'ואהבת לרעך כמוך'. הגיע הזמן שגם בהפועל תל אביב יעשו חשבון נפש אחרי אינספור מקרים אלימים כנגד אוהדי קבוצות ושירים המבזים את זכר קורבנות השואה במגרש ומחוצה לו".

    "אנחנו מצפים מהגורמים הרלוונטיים לפעול בנחישות אל מול אותם אוהדים שמפגינים אלימות קשה, ולא בפעם הראשונה. בשם הנהלת בית"ר ירושלים, הצוות המקצועי והאוהדים, אנו רוצים למסור ברכת החלמה מהירה לאוהד הקבוצה. אנשי המועדון יבקרו את האוהד הפצוע וילוו אותו בתהליך ההחלמה. כולנו תקווה כי זה יהיה האירוע האלים האחרון שיצא מקרב אוהדי הפועל תל אביב ובכלל".

    מהמנהלת נמסר כי היו"ר ארז כלפון עודכן בפרטי מקרה התקיפה של הצעיר ככל הנראה ע"י קבוצת אוהדי הפועל תל אביב, שהתרחשה אתמול בערב. עוד נמסר כי "אנו רואים את האירוע בחומרה רבה וקוראים לפרקליטות להחמיר בענישה כנגד פורעים הפועלים באלימות, הגם אם נעשתה מחוץ למגרש הכדורגל. אנו מקווים שמשטרת ישראל תאתר את החוליגנים שפגעו באותו אדם. מנהלת הליגות והמועדונים תפעל לשתף פעולה יחד עם גורמי האכיפה למיגור האלימות במגרש ומחוצה לו. אנו מאחלים רפואה שלמה לפצוע".