וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עולים לפסגה: שני אירוע ספורט יתקיימו בקרוב בצפון רמת הגולן

מרוץ הרי הגעש למרחקים שונים סביב רכס הרים רדומים יתקיים ב-12 באפריל, אתגר החרמון ייצא לדרך ב-24 במאי. אוהבים לנשום את הטבע דרך ספורט אתגרי? אלה כנראה האירועים הנכונים עבורכם

רמת הגולן מאופיינת בהיסטוריה בזכות פעילות געשית ענפה לאורך 5 מיליון השנים האחרונות. אופי הפעילות הגעשית כלל מחזורים של התפרצויות וביניהם תקופות ארוכות של שקט. כתוצאה מכך, מכוסה רמת הגולן בשכבת בזלת והרי הגעש שהיו עד לפני 100,000 שנה פעילים, נחשבים כיום לרדומים.

חברת מרתון ישראל, המתמחה בייזום והפקת אירועי קונספט ספורטיביים, מארגנת מדי שנה את מרוץ "הרי הגעש" שיתקיים השנה ביום שישי ה-12/4/19 ויציע שני מקצים של 30 ק"מ ו-15 ק"מ, הכוללים 1000 מטרים של טיפוס על 5 גבעות, המגיעות עד לגובה של 1600 מטר: הר שיפון, תל יוסיפון, רכס בשנית (המוכר כ"טורבינות"), הר אביטל, הר בנטל וירידה חזרה למרום גולן. בנוסף לזכרו של ארז לבנון ז"ל יקיים המרוץ מרוץ ילדים ומשפחות באורך 3 ק"מ בלבד.

מרוץ הרי הגעש. תומר פדר, אתר רשמי
להרגיש את הטבע. מרוץ הרי הגעש (צילום: תומר פדר)/אתר רשמי, תומר פדר

מרוץ הרי הגעש: מצטרף לחוצה הגולן וטיפוס החרמון

עופר פדן, מנכ"ל חברת מרתון ישראל: "אנו מזהים ומחזקים מגמה בעולם הריצה של מעבר לטבע ולחוויה מתמשכת של אירוע בן יומיים ושלושה , שבו אנו יוצקים תכנים מגוונים שבמרכזם המירוץ והופכים את האירוע לחוויה משפחתית וחברתית כאחד".

שמואל חזן, מנהל אגף התיירות בחברה הכלכלית גולן: "כמו בשנים עברו, גם השנה, אנו ממשיכים לתמוך ולקיים אירועי תיירות ספורט בתחומי המעוצה האזורית גולן. מרוץ הרי הגעש מתקיים זו השנה השלישית והוא מצטרף לאירועי ספורט משמעותיים נוספים - "חוצה גולן" באופניים וטיפוס החרמון. אתרי הלינה, האטרקציות והמסעדות בצפון הגולן ערוכים ומוכנים לארח את מאות המשתתפים המגיעים למרוץ מכל רחבי הארץ ואת משפחותיהם. אנו ממליצים למבקרים לצאת לסייר בנתיב הגעשי כפעילות משלימה למרוץ הרי הגעש. גם השנה נקיים מרוץ משפחות לזכרו של ארז לבנון, תושב הגולן ממקימי קבוצת רצי הגולן וממתכנני מרוץ הרי הגעש הראשון. ניפגש בקו הזינוק".

אתגר החרמון. תומר פדר, אתר רשמי
להסתכל בלבן של העיניים של המדינה. אתגר החרמון (צילום: תומר פדר)/אתר רשמי, תומר פדר

אתגר החרמון

לאוהבי האתגר, שיתקיים ב-24 במאי, מחכים 4 מקצים:

1. מקצה עממי של הליכה המיועד לחובבי ההליכה הנורדית, מהרכבל התחתון לעליון, מדובר על הליכה וטיפוס של 2.7 קילומטר לגובה 400 מטר.

2. מקצה תחרותי של ריצת 2.7 קילומטר וטיפוס 400 מטר.

3. מקצה תחרותי של ריצת 7 קילומטר וטיפוס 400 מטר.

4. מקצה אתגרי של ריצת 10 קילומטר וטיפוס של 1000 מטר.

הזינוק יוצא לדרך מהרכבל התחתון, ליד בובת השלג, עם תחילת טיפוס בשיפוע חזק של 25% לאורך כמה מאות מטרים עד התייצבות והגעה לתחנת מים לאחר קילומטר ראשון, עם נוף מרהיב לנקודת הזינוק. המשך בטיפוס מתון יותר עד לקראת סיום, שם מחכים לרצים מאה המטרים האחרונים בשיפוע חד. הסיום ברכבל העליון עם נוף מרהיב על כל מסלולי הרכבל והר החרמון. בטקס הסיום שיתקיים בפסגה, יופיע כאורח כבוד, הזמר מוצי אביב, ששירת כסולן להקת פיקוד צפון ונודע ברבים, בזכות שירו המפורסם "מלכות החרמון". אביב יבצע את שיריו המוכרים שהפכו לנכסי צאן וברזל.

עופר פדן, מנכ"ל חברת מרתון ישראל, מוסיף "החזון לקיים מרוץ באתר החרמון, נולד מתוך הרצון לשמור על סמלי מדינת ישראל, שהם חלק בלתי נפרד מהמורשת שלנו פה המדינה. מדובר בנקודה אסטרטגית שהפכה במלחמת 67 ל"עיניים של המדינה", מבחינה ביטחונית, בהשראתו של החייל בני מסס ז"ל. מתוך מורשת זו החלטנו להרים אירוע ספורטיבי שפונה לכל אוהבי הספורט ולחבר את הערכים שלנו עם ערכי המקום בצורה מכובדת ומשמעותית גם לדורות הבאים".

לפרטים נוספים והרשמה למרוצים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully