בית"ר ירושלים: משה חוגג שקל להיפרד מניר קלינגר כבר אתמול

בית"ר לקראת זעזוע עמוק: עדיין לא ברור אם הבעלים ה"אמוציונלי" יאפשר למאמן לסיים את העונה, ובכל מקרה אפסו הסיכויים שימשיך בעונה הבאה. גם בוזגלו בדרך החוצה: "אף שחקן כאן לא שווה יותר מ-150 אלף דולר"

צילום ועריכה: יוסי ציפקיס

עיקרי הדברים

- משה חוגג שקל לפטר את קלינגר מיד אחרי ההפסד

- מאור בוזגלו בדרך החוצה, הסגל יעבור מהפכה

- בבית"ר מבכים את הטעויות בחלון ההעברות בינואר

- במועדון טוענים: "אף שחקן לא שווה יותר מ-150 אלף יורו"


1. חוגג העצבני שקל לפטר את קלינגר מיידית

נכון לשעת לילה מאוחרת אי אפשר היה לומר בוודאות שניר קלינגר יעמוד על הקווים של בית"ר ירושלים במשחק הקרוב. משה חוגג היה כל כך מאוכזב ומתוסכל מההפסד 0:1 אמש (שבת) להפועל תל אביב שקבע סופית שבית"ר לא תהיה בפלייאוף העליון, שבקבוצה חששו שייפרד מקלינגר באופן מיידי, אולי אפילו ביממה הקרובה.

גורם במועדון אמר: "משה חוגג שם 55 מיליון שקל מהבית. לא משנה מה עברנו השנה, בליגה כזאת, כשקבוצות התאמצו לא להגיע לפלייאוף העליון, בית"ר הייתה חייבת להיות שם. זה כישלון גדול של הצוות המקצועי ולא רק שלהם, של כל המערכת". הסיכויים של ניר קלינגר להמשיך בעונה הבאה הפכו לנמוכים לאחר המשחק בנתניה בשבוע שעבר, ואחרי אתמול שואפים לאפס. חוגג מאוד אמוציונלי, אבל אם לא יקבל החלטה דרמטית ביממה הקרובה, ההכרעה בנושא תתקבל רק במהלך הפלייאוף התחתון לאחר שהעניינים יירגעו. "קודם שנבטיח מקום בליגה, אחרי זה נתעסק בעונה הבאה. כולם כאן עם הראש באדמה ואפשר מכלום להסתבך", אמר אמש גורם במועדון.

עוד בנושא

בדקה ה-91: אחמד עאבד העניק להפועל תל אביב 0:1 על בית"ר
ניר קלינגר: "לא עמדתי במשימה, אבין כל החלטה של משה חוגג"
לוח משחקי הפלייאוף: מכבי תל אביב תחגוג אליפות מול מכבי חיפה?

עוד באותו נושא

ניר קלינגר: "לא עמדתי במשימה, אבין כל החלטה של משה חוגג"

לכתבה המלאה
אקורד הסיום שלו בבית"ר? ניר קלינגר (צילום: יוסי ציפקיס)

2. המסמר האחרון בארון של בית"ר: ינואר השחור

בבית"ר לא אהבו את ההרכב של קלינגר אתמול, בעיקר לא את הספסול של פרדי פלומן. קלינגר הסביר שפלומן לא הראה מספיק מחויבות בנתניה וגם במהלך השבוע לא הראה שינוי באימונים. ואולי זאת תמונת מראה של כל הרכש של ינואר. חצי עונה חיכתה בית"ר לחלון ההעברות כדי לעשות שינויים, ובמשחקי הכרעה פלומן על הספסל, אנתוני אנאן לא בכושר וגם מיחאי וודוץ נזרק למערכה בלית ברירה. חבורה שלמה של שמות ושינויים שלא מצליחים לייצר כלום.

כשקלינגר יסכם עם עצמו את העונה הזאת, הוא בוודאי יתחרט שבינואר לא עשה שינוי בעמדות המגן. בבית"ר בנו הרים וגבעות על אנטואן קונטה אחרי שמונה חודשים שלא היה במסגרת; בנוסף, מתחילת העונה ידעו במועדון ששמואל שיימן לא מתאים בצד השני, והפתרון הוא תמיד עוז ראלי או דוד קלטינס בשמאל; בכל הוריאציות שקלינגר ניסה בקישור הוא לא מצא מקום לקלטינס, למרות שבוזגלו היה חלש לאורך כל העונה; יעקב בריהון לא פתח אפילו במשחק אחד בליגה הסדירה; וגם אם קלינגר לא יודה בכך בפה מלא, הוא מצטער על הוויתור על יקוב סילבסטר שהשאיר אותו בחלק מהמשחקים ללא חלוץ.

יותר מדי טעויות בקיץ, יותר מדי טעויות בינואר. בית"ר הרוויחה את הפלייאוף התחתון ביושר.

זה מה שקורה כשהכל מאולתר. בן חיים וכחילה מאוכזבים (צילום: יוסי ציפקיס)

3. קלינגר מודה: נכשלתי ביג טיים

אחרי המשחק, קלינגר הרשה לעצמו לנתח באופן חלקי את הסיבות לכישלון. במפתיע או שלא, המאמן לקח אחריות. "אני כרגע פשוט עצוב מאוד", אמר. "זה היה אכזרי מאוד עבור הקהל, אני יודע כמה זה חשוב להם. זה מתכתב עם השורה התחתונה, אני חושב שהיום אפשר להגיד שכשהגעתי גם חוגג וגם אוחנה אמרו שהמטרה להיות בפלייאוף העליון ואולי אף יותר מזה. במשימה הזאת כשלתי. בדרך אמרתי דברים קצת שונים כדי להוריד לחץ מהשחקנים, אבל אני כשלתי במשימה ביג טיים, צריך להגיד את זה בצורה ברורה".

קלינגר הוסיף: "צריך להיות הגונים, הביאו אותי למטרה מסויימת ולא עמדתי בה. ברגע כזה אני חושב שאני לא מרגיש בנוח ממה שהקהל והבעלים מרגישים, זה כואב לי, באמת זה כואב לי, אבל זה חלק מהסיפור בכדורגל, האכזריות הזאת. אני לא יכול להיות יותר ברור מזה, אני עצוב, אני באמת עצוב ממה שקרה היום ומזה שלא הצלחתי לעמוד במשימה שהוטלה עליי".

קלינגר סיים: "אני לא רוצה לדבר על שנה הבאה כי אנחנו אחרי אחד ההפסדים הכי כואבים וצורבים שהיו לי בקריירה, ככה אני מרגיש. צריכים לקחת אוויר, לנשום ולהתמודד עם האמת והמציאות כרגע".

איתמר ניצן הוסיף: "התייחסנו למשחק הזה כאל משחק שהוא הרבה מעבר לפלייאוף, ולהפסיד בדקה ה-90 במשחק הזה זאת הרגשה נוראית. נצטרך להרים את עצמנו, יש עוד מאבקים בתחתית ונרצה לסיים הכי מכובד שיש. העונה הבאה? אני לא יודע מה יהיה, נצטרך קודם כל לסיים את העונה הכי טוב שאפשר ואז אלוהים גדול. אני מאוד רוצה להישאר במועדון הזה כשוער הראשון שלו, אבל אני לא יודע מה יהיה. אני צריך בסופו של דבר גם לדאוג לעתיד שלי ושל המשפחה שלי. אם אוכל לעשות את זה בבית"ר ירושלים, לא יהיה מאושר ממני".

קלינגר מרים לו להנחתה. משה חוגג (צילום: יוסי ציפקיס)

4. איינבינדר ממחיש את ההבדל בין הצלחה לכישלון

אם מחפשים עוד סמל לעונה של בית"ר, דן איינבינדר יכול להיות כזה. בחימום לפני המשחק הקשר ניסה לדרבן את השחקנים, עשה הכל כדי להוביל ולנהיג בדיוק כפי שניסה לעשות לאורך כל העונה, אבל שוב לא היה את מי. בקדנציה הקודמת שלו בבית"ר הוא גם הגיע לקבוצה לאחר כמה מחזורים, דראפיץ' וברדה מצאו אז שלישיית קישור שכללה את קלטינס, קלאודמיר ואותו וזה רץ כך במשך שנתיים. שלישיית הקישור של השנה? היא הייתה כמו קרוסלה - עם איינבינדר שיחקו השנה בשלישייה ברונו איבה, לירוי צעירי, מיקי סירושטיין, יוסי בניון, אנתוני אנאן, עידן ורד, גדי קינדה, אופיר קריאף ואפונסו טיירה. אם ז'אורז'יניו היה כשיר, גם הוא היה מקבל הזדמנות. ככה אי אפשר לבנות קישור יציב ומוביל של קבוצה. הקישור, כולל איינבינדר, הוא המראה של בית"ר בעונה הזאת.

ניסה להנהיג, אבל את מי? איינבינדר בסיום (צילום: יוסי ציפקיס)

5. בוזגלו בדרך החוצה: "אף שחקן לא שווה יותר מ-150 אלף דולר"

בית"ר תצטרך להחליט כעת מה לעשות עם השחקנים שמסיימים חוזה, והרשימה ארוכה. איתמר ניצן הוזכר למעלה, אבל חוץ ממנו מסיימים חוזה גם אור זהבי, טל כחילה, מיקי סירושטיין, מאור בוזגלו, אור אינברום ואנתוני וארן. בבית"ר הבהירו שכרגע אין מה לדבר על שדרוגים, והמשמעות היא שמאור בוזגלו בדרך החוצה מהמועדון. בבית"ר אף היו חריפים יותר אתמול ואמרו: "אחרי העונה הזאת אף שחקן בסגל לא שווה יותר מ-150 אלף דולר, אבל נכבד חוזים. מה שכן, מי שאין לו חוזה, שלא יחשוב על מספרים גבוהים כי זה לא יקרה, הוא יכול להמשיך הלאה".

גם הוא ישלם את המחיר. בוזגלו (צילום: ברני ארדוב)
 • ליגת העל 2018/19

  קבוצהמשנצתהפשעריםנק
  1מכבי תל אביב26206012-5766
  2מכבי חיפה26128627-3444
  3מכבי נתניה26127729-3443
  4הפועל באר שבע26109732-3639
  5בני יהודה תל-אביב26107925-3937
  6הפועל חדרה26961141-3033
  7הפועל חיפה26711837-4232
  8הפועל תל אביב26613723-2631
  9עירוני קרית שמונה26791028-2530
  10הפועל רעננה26612830-2030
  11בית"ר ירושלים26781137-3229
  12מכבי פתח תקוה266101040-2628
  13מ.ס. אשדוד26571442-2022
  14בני סכנין26491339-2121

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully