איגוד השופטים נגד בית"ר: "רמיזה מכוערת על יד עלומה כנגד הקבוצה"

באיגוד הגיבו להאשמות של בית"ר נגד השיפוט: "מוטב לכל מי שמנסה להדביק חוסר הצלחה מקצועי לשופטים בלבד, לבחון את עצמו ואת מעשיו. נבקש להעמיד לדין כל בעל תפקיד שבעת האחרונה הרשה לעצמו להטיח ביקורת שחורגת מגבול הטעם הטוב"

אתר ההתאחדות

בווידאו: שימוש בזמן אמת במערכת ה-VAR בליגה א'

מבוכה באיגוד השופטים מכמות הטעויות של צוותי השיפוט במחזורים האחרונים וששיאם באירועים שהיו אמש (שני) במשחק בין הפועל באר שבע לבית"ר ירושלים אותו שפט אלון יפת. "אין ספק שהשופטים מוכנים לקבלת ה VAR", אמר אמש גורם הקשור לאיגוד השופטים. "יותר מדי טעויות במשחקים האחרונים אבל רובן לא הכריעו תוצאות משחקים עד הפנדל השגוי שנשרק לטובת באר שבע. המקרה בו לא נשרק פנדל לטובת בית"ר ירושלים על נגיעת יד הוא גבולי ולא בטוח שמערכת ה-VAR היתה נותנת תמונה חד משמעית. אבל לגבי הפאול של מאור בוזגלו, ברור שהוא לא היה צריך לגרור פנדל".

מאוחר יותר היום באיגוד הוציאו הודעה רשמית בהתייחס לביקורת של בית"ר ירושלים ובה נכתב: "איגוד השופטים מצר על ההודעה הרשמית שבחרה בית"ר ירושלים להוציא מיד עם סיום המשחק אמש מול הפועל באר שבע. ייאמר מיד, ניהול המשחק על ידי צוות השיפוט היה רחוק מלהשביע רצון, ועם זאת אין בכך כדי להצדיק רמיזה מכוערת ושקרית על יד עלומה ומכוונת נגד הקבוצה ומיקומה בפלייאוף כזה או אחר מצד האיגוד בכלל או שופט כלשהו בפרט".

עוד נכתב כי: "בדיוק כפי שאיגוד השופטים ייבחן את עצמו באופן המחמיר ביותר, יסיק את המסקנות הנדרשות ויבצע בהקדם האפשרי פעולות שיבטיחו צמצום עד כמה שניתן בטעויות שיפוט, מוטב לכל מי שמנסה להדביק חוסר הצלחה מקצועי לשופטים ולהם בלבד, לבחון את עצמו ואת מעשיו ולהסיק מסקנות ענייניות ולא כאלה הגובלות בהתלהמות מיותרת ובמציאת אליבי שאינו מחזיק קש. כמו כן, בכוונת האיגוד לפנות לתובע ההתאחדות בבקשה להעמיד לדין כל בעל תפקיד שבעת האחרונה הרשה לעצמו להטיח ביקורת והאשמות שחורגות מגבול הטעם הטוב".

"איגוד השופטים עושה ויעשה ככל יכולתו כדי להעניק את השירות המקצועי, ההוגן והטוב ביותר לכל מועדון ולכל קבוצה, ללא מורא וללא משוא פנים. כפי שקבוצה ושחקנים יודעים לא פעם עליות ומורדות במהלך עונה, כך קורה גם לשופטים בשר ודם. יו"ר האיגוד, משה קראדי, המנכ"ל יריב טפר, וחברי הוועדה המקצועית יפעלו ביתר שאת להבטיח חזרה מהירה לאיכות המקצועית המצופה מהשופטים ועוזרי השופטים".

עוד באותו נושא

בית"ר ירושלים: "במקום להיות הגיבור, השיפוט הפך את בוזגלו לגיבור הטראגי"

לכתבה המלאה
קופח פעמיים. מאור בוזגלו (צילום: יוסי ציפקיס)

רק אתמול הודיעה המנהלת חגיגית שמערכת ה-VAR תיכנס לשימוש מלא במשחקי הפלייאוף העליון החל מה-16 במרץ. המערכת תבטל את קיומם של שופטי הרחבה. גם אתמול הוכח שאין בשופטי הרחבה יותר מדי עזר. יגאל פריד היה חייב לראות שבוזגלו יורד לגליץ' ומבצע את העבירה מחוץ לרחבת ה-16. באשר לטענות של בית"ר ירושלים כאילו יש החלטה באיגוד השופטים לא לאפשר לקבוצה לסיים בפלייאוף העליון, התגובות באיגוד נעו בין אי רצון לשפוט את הקבוצה בשעת צערה לבין התקוממות על הקלות שבה מוטחים לעבר אנשי איגוד השופטים ביטויים כה בוטים ומלים כל כך חריפות.

"איש לא מחפש את בית"ר בכוונה", אמר גורם באיגוד. "הדבר האחרון שנרצה הוא שהשופטים יסתובבו עם תחושה שהם פישלו. זו הטלת דופי מיותרת". האירועים אמש בטרנר הרסו את החגיגה שאמורה להיות הבוקר באיגוד כשהשופט הבינלאומי אוראל גרינפלד יזכה בשיבוץ יוקרתי למשחק בליגה האירופית ביום חמישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully