פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    ד"ר ג'קי אשרוב, לשעבר יו"ר הסוכנות למניעת סימום בספורט, הלך לעולמו

    ד"ר אשרוב שימש בעברו גם כיו"ר הוועדה הרפואית של ההתאחדות לכדורגל. רתם קמר מנכ"ל ההתאחדות: "מותו הוא אבידה גדולה עבור כולם"

    ג'קי אשרוב (יח"צ , ג'קי אשרוב)
    ד"ר ג'קי אשרוב (צילום: יח"צ)

    בשורה עצובה הערב (שבת) לספורט הישראלי, עם היוודע דבר פטירתו של ד"ר ג'קי אשרוב בהיותו בן 72. אשרוב שימש בין השנים 2000 ל-2015 כיו"ר הסוכנות למניעת סימום בספורט בישראל. בין היתר, בעברו כיהן ד"ר אשרוב כמנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים וולפסון, יו"ר ועדת הספורט וגזבר המועצה הציבורית לחילופי נוער בתנועת מכבי, ויו"ר הוועדה הרפואית בהתאחדות לכדורגל.

    בתקופת כהונתו כיו"ר הסוכנות למניעת הסימום בספורט בישראל, נרשמו הישגים רבים בעיצוב הוועדה ומוסדותיה: הותוו והוגדרו החזון, האסטרטגיה, ויעדי הפעולה של הוועדה. שיעור בדיקות הסמים בארץ גדל, והוקם צוות מקצועי ומיומן לקיומן תוך ביצוע ניטור לבדיקות הסמים ופרסומם. בתקופתו הוקם בית הדין המשמעתי והחלו לבצע חקירות על השימוש בחומרים אסורים. בנוסף לתפקידו כיו"ר הסוכנות בישראל, שימש ד"ר אשרוב גם כנציג ישראל בעיצוב התקנון של WADA.

    גם ההתאחדות לכדורגל הביעה צער רב עם פטירתו בטרם עת של ד"ר אשרוב, יו"ר הוועדה הרפואית. הלוויה תתקיים מחר בבית העלמין בחולון בשעה 15:00. מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רתם קמר, אמר: "ד"ר אשרוב היה איש מקצוע מהמעלה הראשונה ותרומתו למערך הרפואי של ההתאחדות לכדורגל הייתה עצומה. אשרוב ליווה אותנו שנים רבות, הוביל מהלכים משמעותיים, כאשר תמיד בריאות הספורטאים בראש מעייניו. מותו בטרם עת הוא אבידה עצומה למשפחתו ולמכריו הרבים, וכן להתאחדות לכדורגל. יהי זכרו ברוך".