שינו זוארץ הוכתר כיו"ר ההתאחדות: "רוצה להודות לכולם על ההזדמנות"

4 חודשים אחרי שמינויו נפסל בעקבות זיקתו למכבי פ"ת והפועל מרמורק, הפך זוארץ ליו"ר במקום עיני ואמר: "אם נכין תכנית ארוכת טווח ונפרוט מה אנחנו רוצים לעשות, נדע להגיע לטורנירים גדולים"

יוסי ציפקיס

שינו זוארץ נבחר היום (חמישי) ליושב ראש ההתאחדות לכדורגל, בסיומה של סאגה ארוכה. כזכור, מינויו של זוארץ במקומו של עופר עיני נפסל לפני כארבעה חודשים בעקבות זיקתו למכבי פתח תקוה והפועל מרמורק. מאז הושמעו דעות שונות בנושא, והוחלט לקיים דיון מחודש במינויו, בסיומו קבעה ועדת הכשירות של ההתאחדות שהוא כשיר לשמש כיו"ר הארגון.


"אני רוצה להודות לקבוצות שתמכו בי בצורה גורפת. רוצה להודות ליו"ר הקודם עופר עיני ולחברי ההנהלה הקודמים", אמר זוארץ אחרי הכתרתו, "בחרתי בתפקיד כי אני אוהב את הכדורגל הישראלי אבל בטוח שעם האנשים הטובים שיש פה היום אנחנו נוביל את הכדורגל למקום שבו הוא ראוי להיות. אני מקווה ומאמין שאם נכין תכנית ארוכת טווח שבה אנחנו נפרוט מה אנחנו רוצים לעשות ונמדוד את עצמנו אנחנו נדע להגיע גם לטורנירים חשובים וגדולים שכולנו רוצים להיות בהם. אני רואה אלפי ילדים שחולמים ללבוש את החולצה של נבחרת ישראל".

"זו לא שעתו היפה של הכדורגל הישראלי, אני לא בא עם מטה של קסם. כולם יצטרכו להתגייס למען ההצלחה של הנבחרת. כאחד שאוהב את הכדורגל וגדל בכדורגל זה בוער בך לעשות שינויים ומהלכים לטובתו".

במהלך ההצבעה איזי שרצקי התפרץ לכיוון תמיר גילת אחרי שזה הודה לעופר עיני ואמר: על מה אתה מודה לו? אנחנו אלה ששילמנו את הכסף, לא הוא".

עוד בנושא

ועדת הכשירות אישרה: שינו זוארץ יוכל להתמנות ליו"ר ההתאחדות
התקנון שונה: הוסר המכשול למינוי שינו זוארץ ליו"ר ההתאחדות
הצטרפו לעמוד האינסטגרם של וואלה! ספורט

עוד בוואלה!

סולן הפיל הכחול: "משלמים 400 שקל להופעה ולא רואים כלום"

לכתבה המלאה
כל המכשולים הוסרו. שינו זוארץ (צילום: יוסי ציפקיס)

אבי לוזון, ששיתף פעולה עם שינו זוארץ במכבי פתח תקוה, אמר על המינוי הצפוי: "צריך להביא חיות להתאחדות לכדורגל שהיתה די שוממת. צריך להגביר את הפעילות, להרחיב את בית הנבחרות. יש תכנית מסודרת ואני בטוח שהוא יעשה אותה".

"אין לי ספק שכדי להיות יו"ר התאחדות הכדורגל צריך לבוא מהכדורגל. בלי לפגוע בעופר עיני, לא משנה אם זה אבי לוזון או גברי לוי. כל האנשים שבאו מהכדורגל ובאים מאהבה לטובת הכדורגל אז הם יעשו לטובת הכדורגל. שינו היה במכבי פתח תקוה כמה שנים. אני חושב שהוא יעשה דברים גדולים לכדורגל. אני לא מתגעגע לתפקיד, אני שמח ששינו לוקח את התפקיד, בשבילי זה כאילו אני יושב על הכיסא".

"אני כואב את כאבה של הנבחרת שהיא ירדה מהמקום ה-35 לסביבות המקום ה-100. היו זמנים שהנבחרת היתה מנצחת בקלות נבחרות כמו מקדוניה ואלבניה. זו עבודה ארוכה ולא ביום ולא ביומיים".

"כאילו אני נבחרתי". אבי לוזון היום (צילום: יוסי ציפקיס)
זוארץ עם כפיר אדרי (צילום: יוסי ציפקיס)
זוארץ היום (צילום: יוסי ציפקיס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully