שיא ישראלי וקריטריון לאליפות אירופה לאדווה כהן ב-3,000 מכשולים

הרצה הישראלית ניצחה בתוצאה מרשימה של 9:52.37 דקות בתחרות שנערכה באיווה ושיפרה ב-11.63 שניות את שיאה הקודם. כהן היא הישראלית הראשונה שיורדת מגבול 10 הדקות בריצה הזו

  • אדווה כהן
עשתה היסטוריה. אדווה כהן (צילום: טיבור יגר)

רצת ה-3,000 מטרים מכשולים אדווה כהן ממשיכה לעשות חיל והבוקר (בין חמישי לשישי) היא השתתפה בריצה שנערכה במסגרת התחרות היוקרתית והמסורתית דרייק רילייס בדס-מוינס שבאייווה, בה היא ניצחה בתוצאה מרשימה של 9:52.37 דקות, תוצאה המהווה שיפור של 11.63 שניות לשיא הקודם, אותו היא קבעה רק לפני שבועיים.

זו הייתה הפעם הראשונה שרצה ישראלית יורדת מגבול 10 הדקות בריצת המכשולים, והפעם הראשונה בהיסטוריה שרצה ישראלית קובעת קריטריון במקצוע זה לאליפות אירופה. חניכתו של רומן פרדמן שיפרה בכך את שיאה הלאומי, הן לנשים בוגרות והן לנשים מתחת לגיל 23 בפעם השנייה העונה ובפעם השישית אם סופרים את ריצותיה מהעונה הקודמת. בכל מקרה היא שיפרה את השיא הלאומי בכל אחת משש ריצותיה האחרונות.

אחרי שלונה צ'מטאי סלפטר ממכבי תל אביב שיפרה בערב, במסגרת אליפות ישראל ב-10,000 מ' 3 שיאים (לנשים ושיא בין-לאומי) בשני מרחקים (5000 מ' ו-10,000 מ'), בריצה אחת, והשלימה קביעתם של 11 שיאים חדשים לעונה זו, עד כה, "יריבתה" למאזן שבירת השיאים (10-11 לצ'מטאי) לא נשארה חייבת. בכך השלימה אדווה כהן ערב של שיאים לאתלטיקה הישראלית בכלל והנשית בפרט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully