פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    רוב לביטול החוק הרוסי בדירקטוריון המנהלת. אז למה הוא לא אמור להתבטל?

    לפחות שבע קבוצות רוצות בביטול החוק, אלא שהחשש משביתה מצד ארגון השחקנים, שמציב את המשך החוק כתנאי מינימום למגעים, עשויה להוביל להמשך החוק: "אף אחד לא יכול להרשות לעצמו שביתה"

    רוב לביטול החוק הרוסי בדירקטוריון המנהלת. אז למה הוא לא אמור להתבטל?
    צילום ועריכה: יוסי ציפקיס

    המגעים הרשמיים בין מנהלת ליגת העל לארגון שחקני הכדורסל צפויים לצאת לדרך ביום ראשון, כשאתמול (רביעי) הסמיך הדירקטוריון את היו"ר שמואל פרנקל לנהל את המגעים, ללא החלטה רשמית על עמדתו. אלא שלוואלה! ספורט נודע כי בין חברי הדירקטוריון קיים רוב לביטול החוק הרוסי, אך ייתכן שלמרות זאת הוא ימשיך.

    בין הקבוצות התומכות באופן ברור בביטול החוק נמצאות מכבי תל אביב, הפועל ירושלים, מכבי חיפה, עירוני נס ציונה, מכבי ראשון לציון, מכבי אשדוד והפועל חולון, ובנוסף תומכים בביטול החוק כמעט כל מאמני ליגת העל, כפי שביטאו זאת בכנס מאמנים שנערך לפני כחודשיים. אלא שעמדת מנהלת הליגה אינה מספיקה כדי לבטל את החוק, שכן בארגון השחקנים מציבים את החוק הרוסי כתנאי מינימום לפתיחת מגעים, ואף שואפים ליותר מכך.

    "אף אחד לא תמך בחוק הרוסי גם לפני חמש שנים", סיפר אתמול אחד מחברי הדירקטוריון המתנגד לחוק לוואלה! ספורט, "אבל ארגון השחקנים תמיד משתמש בנשק החזק שלו, שביתה, וזה פגיעה אנושה במותג. אף אחד פה לא יכול להרשות לעצמו שביתה, כמו בכל ליגה אחרת, ואז מה שיוצא מכך הוא התפשרות לכיוונם. לפני כמה חודשים ארגון השחקנים הספרדי איים לבטל את הגביע הספרדי, והשיג ניצחון משמעותי על ה-ACB, כך שזה לא רק המצאה ישראלית".

    בין חברי הדירקטוריון קיימת עוד הבנה בשתיקה שאם מספר הקבוצות בליגה יגדל ל-14, מהלך שבמנהלת עצמה מתנגדים לו נחרצות, יהיה אפשר לבטל את החוק הרוסי, שכן יותר ישראלים ישחקו ביותר קבוצות.

    - יו"ר המנהלת שמואל פרנקל (יוסי ציפקיס)
    החוק יבוטל? שמואל פרנקל (צילום: יוסי ציפקיס)