עופר עיני הודיע: "גמלה בלבי ההחלטה לא להמשיך לקדנציה נוספת"

עיני אישר בישיבת ההתאחדות כי יסיים את תפקידו אחרי ארבע שנים כיושב ראש ההתאחדות: "אמשיך לסייע". שמו של שטרן חלובה עלה כמועמד להחליפו. כמות הזרים בליגת העל לא תשתנה

12/03/2018
ספורט 1

עופר עיני הודיע היום (שני) על החלטתו לסיים את הקדנציה שלו כיושב ראש ההתאחדות לכדורגל ולא לרוץ לקדנציה נוספת בבחירות שיתקיימו בסוף חודש יולי. עיני, שיעזוב בתום ארבע שנים כיו"ר, הודיע על כך בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל שהתכנסה בשעה 13.00. במרכז הפועל ובמרכז מכבי הסכימו לעשות את המירב כדי להגיע להסכמה על המועמד הבא לתפקיד ולהשתדל להימנע מעימות שיוליד בסופו של דבר שני מועמדים, אחד לכל מרכז.

כמו כן, נקבעו מספר החלטות נוספות:

1. הנהלת ההתאחדות אישרה להשאיר על כנו את מספר הזרים בליגת העל ובליגה הלאומית לשתי עונות נוספות.

2. חברי הוועדה לבחינת מבנה נבחרת ישראל הבוגרת - אלי גוטמן, חיים רביבו, אלי אוחנה וד"ר איציק בן מלך, הציגו בפני חברי ההנהלה את המלצותיהם. הנהלת ההתאחדות קבעה כי יתקיים בנושא החשוב דיון נוסף בתאריך ה-28 במרץ ובסיומו ימונו חברי ועדת האיתור לבחירת התפקידים של מנהל טכני ומאמן לנבחרת הבוגרת.

3. הבחירות להנהלת ההתאחדות לכדורגל נקבעו ל-30 ביולי 2018.

סוף עידן. עיני(צילום: קובי אליהו)

ומה הלאה?

השאיפה בשני המרכזים הגדולים היא להביא לשולחן הדיונים שמות של ארבעה מועמדים ולהחליט יחד על אחד מהם. שמו של שטרן חלובה, כמועמד של מרכז הפועל, כבר עלה אבל ראשית הוא עדיין לא הודיע רשמית שהוא מעוניין להיות יושב ראש ההתאחדות לכדורגל ושנית, מרכז מכבי הבהיר שהוא מתנגד לו.

בהנחה שההסכם בין הצדדים אכן יתקיים ויועלו שמות של ארבעה מועמדים, חלובה יהיה ביניהם ואז יצטרכו המרכזים להחליט יחד. ביום חמישי האחרון נערכה פגישה בין ראשי מרכז מכבי לבין נשיא מכבי חיפה יעקב שחר. שחר הבהיר כי הוא אינו מתנגד למינוי חלובה, אבל הבטיח כי אם מרכז מכבי יציע מועמד ראוי לתפקיד ויסגור איתו, הוא לא יתנגד לו.

עוד בוואלה!

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
יחליף את עיני? שטרן חלובה(צילום: ברני ארדוב)

דבריו של עיני מהישיבה

"אני מתלבט כבר מספר חודשים באשר להמשך דרכי וברגע שגמלה בלבי ההחלטה לא להמשיך לקדנציה נוספת אני מביא אותה לידיעתכם. בחרתי להגיע לכדורגל כדי להמשיך לשרת את החברה שאני גאה להיות חלק ממנה ולעולם אשמח לתרום ככל יכולתי לטובתה. אמשיך לעשות כן עד לסיום תפקידי ואף ביתר שאת. אני יכול רק לקוות כי מי שיבחר בעתיד לתפקיד הבכיר ביותר בכדורגל הישראלי, על חובותיו ועל זכויותיו, ייטיב להבין כי הכדורגל הוא הרבה יותר ממשחק. עוצמתו, יכולותיו ומרכזיותו של הכדורגל בחיי החברה ייחודיים ובעלי משמעות גדולה והאחריות המוטלת על כתפי מנהליו, ובראשם יו"ר ההתאחדות, מחייבת. אני מודה לחברי ההנהלה על עבודה משותפת ופוריה.

"אני מתחייב כי אמשיך לסייע לכדורגל הישראלי בכל דרך אפשרית גם לאחר סיום תפקידי כיו"ר, אבל מבקש להבהיר כי עד סיום כהונתי לא תועלה בישיבת ההנהלה שום הצעה שתכליתה שינוי תקנוני שיבטיח לי תפקיד כלשהו. כמו כן, לא אקח חלק בבחירת ועדת האיתור לקביעת המאמן הבא של נבחרת ישראל. את זה אני משאיר להחלטת חברי וחברות ההנהלה. יש רבים שמגיעה להם מלה טובה, ובראשם ממלא מקומי תמיר גילת שעשה לילות כימים לטובת הענף ולגזבר דודי גיל, שסייע בהתנדבות בכל עת ובכל שנדרש. יש בהתאחדות לכדורגל עובדים נפלאים, שעושים את מלאכתם מתוך תחושת שליחות וגם להם מגיעה תודה. אני מצפה שמערכת הבחירות תהיה הוגנת ותקפיד לשמור על כבוד המועמדים ובעיקר על כבודם של ההנהלה, ההתאחדות והכדורגל. איחולי הצלחה לכלי מי שמעוניין בתפקיד וראוי לו".

אוחנה ואוסידון(צילום: קובי אליהו)
אלי אוחנה(צילום: קובי אליהו)
מורן מאירי(צילום: קובי אליהו)
חיים רביבו(צילום: קובי אליהו)
אבי לוזון(צילום: קובי אליהו)
אלונה ברקת(צילום: קובי אליהו)
מוחמד אבו יונס(צילום: קובי אליהו)
אלי גוטמן(צילום: קובי אליהו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully