הפועל רמת גן לדין בעקבות ההתפרעות במשחק נגד גליל עליון

הקבוצה תעמוד לדין, כמו גם המאמן מתן חרוש, הגארד נועם לייש, היו"ר נמרוד כהן ואיש המשק עומר כהן. בדוח השיפוט נכתב: "עשרות אוהדים פרצו והחלו לרדוף אחרי שחקני גליל ורצו לכל כיוון". רמת גן הגיבה ותקפה את מנהלת הלאומית

one

איגוד הכדורסל הודיע היום (חמישי) כי קבוצת הפועל רמת גן/גבעתיים תעמוד לדין ביום חמישי הבא בעקבות האירועים במשחק הליגה הלאומית בינה לבין הפועל גליל עליון שלשום. כמו כן יעמדו לדין שחקן הקבוצה נועם לייש, המאמן מתן חרוש, היו"ר נמרוד כהן ועומר כהן, שנושא תפקיד בקבוצה, לדין משמעתי, וכל זאת מפרסום דוחות השופטים והמשקיף.

על פי דוח השופטים דקה לסיום המשחק נזרק מצית מיציע אוהדי רמת גן, "ובמזל לא פגע בשחקן או שופט". לאחר מכן עוברים השופטים לציין את ההתפרעות על הפרקט. "עם סיום המשחק, כאשר השחקנים לוחצים ידיים, החל דין ודברים בין השחקן נועם ליש לבין אבישי גורדון, מאמן גליל עליון. לא ראינו כיצד זה החל. מיד לאחר מכן התלהטו הרוחות והבחנו בעומר כהן מרמת גן רץ אחוז תזזית לכיוון שחקני גליל עליון במטרה לפגוע במישהו. באותו הזמן החל קהל רמת גן לפרוץ למגרש מהחלק המערבי של האולם. עשרות אוהדים פרצו והחלו לרדוף אחרי שחקני גליל ורצו לכל כיוון כאשר המאבטחים רצים אחריהם חסרי אונים וחלק משחקני רמת גן ואנשי רמת גן מנסים להפריד".

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
נועם לייש (צילום: קובי אליהו)

בשלב הזה כותבים השופטים כי פנו לאנשי רמת גן, "ניגשנו לנמרוד כהן, מנהל רמת גן, וביקשנו ממנו שיפעל מהר להרגעת הרוחות, בתשובה ציין הוא: "אני לא רוצה לעזור לכם, לא מגיע לכם כלום, אתם אשמים. אתם הכרעתם את המחשחק ובגלל זה הקהל מתפרע". עוד נציין כי ניגשנו למאמן הקבוצה הביתית, מתן חרוש, וביקשנו ממנו לפעול לאלתר להרגעת הרוחות. גם מר חרוש סיפק תשובה כלהלן: "זה רק באשמתם, אתם אנשים טובים אבל אתם אשמים באלימות הזאת, הרסתם לנו את המשחק והכל באשמתם שהאוהדים מתפרעים וזה מגיע לכם על איך ששפטתם ובגללכם הקהל מתנהג ככה".

עוד נכתב בדוח כי: "כמו כן החל דין ודברים בין אבישי גורדון לנמרוד כהן שניגש בצורה מאיימת לאבישי גורדון, נציין כי כל ההתפרעות הייתה סמוך לספסל גליל עליון. מאבטחי המרגש החלו להרחיק ככל הניתן את השחקנים, האוהדים והנהלת רמת גן לכיוון הספסל שלהם, כאשר הם מפנים את קבוצת גליל עליון לחדרי ההלבשה. כאשר שחקני גליל הגיעו לכיוון הכניסה לחדר ההלבשה, הבחינו בכך אוהדי רמת גן שהיו ביציע והחלו לרוץ מהצד המערבי למזרחי. הבחנו באוהדים יורקים מלמעלה על השחקנים, מקללים אותם ומנסים לרדת לפרקט. האוהדים השליכו כסאות, וכן ארגז גדול. מציין כי באותו הזמן היינו בערך בסמוך לשולחן המזכירות, ולא ראינו מי נפגע, אם נפגע. כמו כן, לא ראינו אם האוהדים ירדו גם משם לפרקט. נמסר לנו על ידי המשקיף כי היו מהלומות גם מצד שחקני גליל. נציין כי לא ראינו את המהלומות, אם היו מצד האוהדים כלפי השחקנים ו/או להיפך".

הפועל רמת גן פרסמה עוד לפני כן הודעה רשמית בנוגע לאירועים: "הנהלת הפועל רמת גן גבעתיים רואה בחומרה ומתייחסת בכובד ראש לאירועי אלימות שנוגעים לשחקנים, אוהדים וחברי הנהלה כאחד.
בניגוד לאנשי הגליל, שאנשיה מחפשים וזוכים לזמן מסך בתוכניות נישה שונות, ומנצלים אותו לטובת סיפורי בדיה, ברצוננו להביא את העובדות כהוויתן: במהלך המשחק, שהתנהל תוך תצוגת שיפוט ירודה, כמוהה לא נראתה שנים בכדורסל הישראלי (לדעת כל אנשי הכדורסל שנכחו באולם), בחר מאמן גליל להתגרות בשחקני הקבוצה וצוותה, תוך הטחת קללות מבישות. במהלך המשחק אף התנצל אחד ממנהלי גליל על התנהגות מאמן קבוצתם. בסיום המשחק, שחקני גליל עליון והצוות המקצועי, בחרו לחגוג את ניצחונם תוך כדי הקנטות והתגרות בקהל אוהדינו ובצוות המקצועי שלנו".

עוד נכתב בהודעה רמת גן: "למרות בקשותינו ולמרות הפצרות צוות האבטחה שנכח במקום להרגיע את היצרים ולפנות את הפרקט, בחרו שחקני גליל לרדת לחדרי ההלבשה תוך כדי שהם מקללים ומשליכים חפצים ליציע. הגדיל לעשות שחקנה של גליל, קורטני פלס, שבניגוד לטענות אנשי גליל בתקשורת, לקח ארגז כלים (שמן הסתם בשום סיטואציה לא נמצא ביציע, אלא בסמוך לפרקט) והשליך אותו על אוהדי הקבוצה. בשום שלב לא היה מגע בין אוהדי הקבוצה לאנשי הגליל, שחקניה ו/או אוהדיה".

בקבוצה בחרו להציב אצבע מאשימה כלפי מנהלת הליגה הלאומית שביקשה עונשים חמורים נגד המתפרעים: "צר לנו שמינהלת הליגה, גוף שלצערנו חסר כל השפעה ו/או כח ונראה כי מונע ממניעים פוליטיים ואינטרסים אישיים בלבד, בוחר להתנסח בצורה חד משמעית ויוצא בהצהרות חותכות, מבלי שהעובדות התבררו ונבדקו. כולנו תקווה שמינהלת הליגה תפעל באותה נחישות לטובת הליגה ותביא לתוצאות כלשהן מלבד באנרים מעוצבים מידי שבוע והודעת סרק לגבי משחקים שלא מתקיימים, בניגוד למציאות בפועל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully