שר הספורט של דרום אפריקה יחרים את מפגש הדייויס מול ישראל: "הם אויב שלנו"

טולאס נקסי הודיע כי לא יהיה נוכח במשחקים שייערכו בפרטוריה בסוף השבוע בשל מדיניות ישראל בשטחים: "ביקרתי שם וחוויתי בעצמי את האפליה שמנהיגה ישראל כלפי העם הפלסטיני"

מערכת וואלה! ספורט
מצפה לו מפגש טעון פוליטית. דודי סלע (צילום: רויטרס)

שר הספורט של דרום אפריקה טולאס נקסי הודיע כי יחרים את מפגש גביע הדייויס בין ארצו לבין ישראל בשל מדיניות ישראל בשטחים. המפגש ייצא לדרך ביום שישי הקרוב (2 בפברואר) בפרטוריה.

במכתב פתוח שפרסם השר לקראת המשחקים כתב נקסי: "האמת היא שאני הייתי שמח להגיע למשחקי הטניס. אבל בהתחשב בנסיבות אני חשוב שרצוי שאמנע מכך". השר המשיך וכתב: "חרם שיחק תפקיד מרכזי במהלכים שהובילו לביטול משטר האפרטהייד בארצנו, ואני חושב שאין ספורט נורמלי כשמדובר במשטר לא נורמלי".

השר המשיך למתוח ביקורת על ישראל כשכתב עוד: "אני בעצמי חוויתי את האפליה הישראלית נגד הפלסטינים כשביקרתי ברשות הפלסטינית ב-2012. בתגובה למהלכים שנוקטת ישראל נגד הפלסטינים אנשי ציבור רבים בדרום אפריקה קראו להצטרף לתנועת החרם על ישראל".

נקסי סיכם את דבריו בהצהרה נחרצת לפיה: "הפלסטינים סיפקו לנו שטחי אימונים בשנות ה-80 בעיצומו של המאבק נגד האפרטהייד והם היו ונשארו ידידנו. הישראלים סיפקו נשק למשטר האפרטהייד והיו ונשארו האויבים שלנו".

ברמה המקצועית, דרום אפריקה נחשבת לנבחרת חלשה לאחר שהטניסאי הבכיר במדינה קווין אנדרסון המדרוג 11 בעולם מסרב לשחק בגביע דייויס. כך שדודי סלע וחבריו הם הפייבוריטים בהתמודדות במסגרת הבית האירופי/אפריקאי מספר 1.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully