פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    הצעת פשרה: משחקי מבחן יקבעו את העולה או היורדת השנייה מליגת העל

    ועדה מיוחדת של מנהלת הליגה דנה בדרישת הליגה הלאומית לשתי עולות ושתי יורדות, חבר הוועדה משה ויינקרנץ הציע חלופה. בדירקטוריון יודעים: "אי אפשר להתעלם מהדרישה שלהם"

    הצעת פשרה: משחקי מבחן יקבעו את העולה או היורדת השנייה מליגת העל

    הוועדה המיוחדת שהקימה מנהלת הליגה לבדיקת האפשרות של שינוי מספר העולות והיורדות מליגת העל התכנסה אתמול (שני) לישיבה ראשונה, ובמהלכה הציע חבר הוועדה משה ויינקרנץ הצעת פשרה שתיבחן. מאמן העבר, שנכנס לאחרונה למנהלת הליגה על תקן של נציג הציבור בדירקטוריון, הציע כי מלבד העולה והיורדת שנקבעות כיום, תיקבע זהות קבוצה נוספת בליגה העליונה במבחנים בין הקבוצה שתסיים במקום ה-11 בליגת העל לסגנית האלופה של הליגה הלאומית.

    אחת הבעיות המרכזיות בהצעה, שבכל מקרה מדברת על מספר העולות והיורדות בעונת 2018/19, היא מועדי סיום הליגה. הליגה הסדירה בליגת העל, שבסופה הקבוצות במקומות 9-12 מסיימות את המשחקים, נגמרת בדרך כלל בתחילת מאי, ואילו הפלייאוף בליגה הלאומית מסתיים בסוף מאי, כך שהקבוצה מליגת העל שתשחק במבחנים עשויה להיות אחרי שלושה שבועות ללא משחקים.

    לוואלה! ספורט נודע כי קיימות חילוקי דעות על ההצעה, אך היא לא נפסלה על הסף. "צריכים לדעת ללכת בין הטיפות בנושא הזה", סיפר אחד מחברי הדירקטוריון שלא חבר בוועדה, "אי אפשר להתעלם מהדרישה הזאת, במיוחד שקיימת התערבות של שרת הספורט".

    כזכור, קבוצות הליגה הלאומית דורשות שתי עולות ושתי יורדות החל מהעונה הבאה, ואף איימו להשבית את משחקי גביע המדינה בתחילת העונה אך חזרו בהן לאחר שבאיגוד הכדורסל ובמנהלת הליגה החלו לדון בבקשתן.

    משה ויינקרנץ יושב ראש הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל (ברני ארדוב)
    ההצעה תתקבל? ויינקרנץ (צילום: ברני ארדוב)