זעם בקרב השופטים על החלטת האיגוד: "פוגעת בשופטי ליגת העל בצורה חמורה"

הנהלת איגוד השופטים החליטה להרחיב את סגל שופטי ליגת העל מ-17 ל-18, בניגוד לעמדת יושב הראש והוועדה המקצועית. שופט בכיר: "אלו אישי ציבור שאין להם זיקה ישירה לשיפוט, זו החלטה שגויה"

  • איגוד השופטים
לא להגדיל, להקטין. השופטים זועמים (צילום: שלומי גבאי)

כעס רב ומרמור בקרב שופטי ליגת העל בכדורגל בעקבות החלטת הנהלת איגוד השופטים מאמש (שני) להרחיב את סגל שופטי ליגת העל מ-17 שופטים שהיו עד כה ל-18. הנהלת האיגוד קיבלה את ההחלטה בניגוד לעמדת יושב הראש והוועדה המקצועית של האיגוד, שגרסו כי יש לצמצם את הסגל ל-16 שופטים בלבד בעונה הבאה ולהמשיך עם הפחתה של שופט אחד בכל עונה עד שיתייצב סגל של 14 שופטים, בדיוק כמו מספר קבוצות ליגת העל.

הנהלת האיגוד החליטה אמש להעלות שני שופטים מהליגה הלאומית לליגת העל ולהוריד רק שופט אחד במקום שניים. שופטים רבים בליגת העל הביעו הבוקר תרעומת עמוקה על ההחלטה של ההנהלה משתי סיבות עיקריות: מקצועית וכלכלית. הוספת שופט נוסף לסגל תצמצם עוד יותר את מספר המשחקים שכל שופט מנהל בליגת העל והדבר יפגע ביכולת של שופט להתקדם מקצועית בזכות משחקים אותם הוא שופט וכאמור גם מההיבט הכלכלי יש כעס רב.

שופט ליגת העל מרוויח שכר בסיס של 1,405 שקל בלבד ועל זה נוספים לו המשחקים אותם הוא שופט. סגל גדול יותר של שופטים יגרום לירידה במספר המשחקים שכל שופט מנהל ומדובר גם כך במספר נמוך ביחס למה שנהוג בלא מעט ליגות בכירות במערב אירופה. שופט בכיר אמר הבוקר: "הנהלת איגוד השופטים שמורכבת מאישי ציבור שאין להם זיקה ישירה לשיפוט, קיבלה החלטה שגויה המנוגדת לעמדה שלה ושל הוועדה המקצועית של האיגוד. ההחלטה הזו פוגעת בכל שופטי ליגת העל בצורה חריפה מאוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully