הוועד האולימפי: שינוי במתכונת העבודה של היחידה לספורט הישגי

בעקבות המשחקים האולימפיים בריו 2016, קיבלה הנהלת הוועד החלטה שהיחידה תתמקד בעיקר בתפקידי רוחב אסטרטגיים. יגאל כרמי: "המציאות משתנה. מצאנו לנכון שיש צורך לדרג ולקדם את הפן המקצועי"

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי (צילום: יוסי ציפקיס)

בעקבות המשחקים האולימפיים בריו 2016, החליטה הנהלת הוועד האולימפי בישראל על שינוי במתכונת העבודה של היחידה לספורט הישגי, אשר תתמקד בעתיד בעיקר בתפקידי רוחב אסטרטגיים.

בנוסף, יקים הוועד האולימפי בישראל יחידה מדעית שתתמקד בשיפור הביצועים של ספורטאי הצמרת של ישראל ובתכנון האסטרטגי של המערכת הרפואית. יחידה זו תמליץ גם על יעדים קצרי וארוכי טווח הקשורים בתהליכי האימונים והעומסים השנתיים והרב שנתיים. בראש היחידה יעמוד הפיזיולוג מולי אפשטיין, שעבד שנים רבות במחלקת המחקר ובבית הספר למאמנים. המהלך נעשה בשיתוף פעולה מלא עם מנהל הספורט.

היחידה לספורט הישגי בראשותו של דני אורן תעסוק בתפקידים רוחביים, ובהם: קביעת הקריטריונים למשחקים האולימפיים ואמות המידה לסגלי ההישג, סיוע וייעוץ מקצועי לאיגודי הספורט בתכנון, ביצוע, תמיכה ובקרה לתכניות לטווח הקצר והארוך לספורטאי הסגל האולימפי לקראת תחרויות המטרה.

כל אחד מחמשת הענפים האולימפיים המועדפים: ג'ודו, התעמלות אומנותית, שייט, שחייה ואתלטיקה יטופל באופן ממוקד על ידי מנהל תחום עובד היחידה לספורט הישגי. הענפים האחרים יטופלו בידי מנהל תחום אחד.

יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, אמר: "המציאות משתנה. אחרי המשחקים האולימפיים בריו מצאנו לנכון שיש צורך לשדרג ולקדם את הפן המקצועי כמו גם במיקוד ושינוי תפיסתי ביחידה לספורט הישגי הנוכחית, ובנוסף הקמת יחידה מדעית עצמאית של הוועד האולימפי בישראל שתתמקד בשיפור ביצועים מתוך מטרה להגיע להישגים הגבוהים ביותר בעתיד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully