נושאים חמים

רוג'ר פדרר עלה למקום ה-4: "החלום נמשך עבורי, לא מאמין למה שקורה"

השוויצרי חגג את הזכייה בטורניר מיאמי אחרי ה-3:6, 4:6 מול נדאל והודיע: "לא אשחק השנה בטורנירי חימר חוץ מאשר ברולאן גארוס". נדאל, שעלה מקום ה-5, שיבח את פדרר: "אחד הקאמבקים הגדולים", עולם הטניס מצדיע. וגם: המספרים והציוצים

עריכה: ניר חן

רוג'ר פדרר זכה הערב (ראשון) בטורניר מיאמי מסבב המאסטרס 1,000, והמשיך את השנה המופלאה שלו. השוויצרי ניצח בפעם הרביעית ברציפות את רפאל נדאל עם 3:6, 4:6 אחרי שעה ועוד 35 דקות. עד עתה השנה המאזן של פדרר הוא 1:19, כשההפסד היחיד שלו היה לייבגני דונסקוי (81 בעולם) בשמינית הגמר בדובאי.

פדרר, שבעקבות הזכייה עלה למקום הרביעי בעולם, סיים את המשחק עם 17 ווינרים בכף היד - 11 יותר מאשר נדאל. הוא שוב שמר על ההגשה שלו לאורך כל המשחק, והציל את כל 4 אפשרויות השבירה של הספרדי. אחרי התצוגה שלו מול קיריוס בחצי הגמר, כבר לאף אחד אין ספק: הוא השחקן הלוהט בסבב, וכרגע עם היעדרם של דג'וקוביץ' ומארי - גם הטוב בעולם. אין פלא שגם הוא נראה נרגש ומופתע מההישגים שלו ב-2017, כשהוא בן 35 וחצי.

רוג'ר פדרר טניסאי שוויצרי (AP)
פדרר חותם לאוהדים (צילום: AP)

המספרים

* זו הפעם הראשונה בקריירה שלו שרוג'ר פדרר מנצח את רפאל נדאל בארבעה מפגשים ברציפות.

* השוויצרי שיפר את מאזן הראש בראש שלו מול השור ממאיורקה ל-23:14.

* הפעם האחרונה בה פדרר זכה באינדיאן וולס ובמיאמי באותה השנה הייתה ב-2006.

* זהו תואר המאסטרס 1,000 ה-26 של פדרר, הוא רחוק שניים מנדאל (28) וארבעה מדג'וקוביץ' (30).

* פדרר יעלה אל המקום הרביעי בעולם ביום שני. נדאל יעלה למקום החמישי.

* זהו התואר ה-91 בקריירה של פדרר.

* זו הפעם הראשונה בה פדרר זוכה במיאמי מאז 2006, אז ניצח בגמר את המאמן שלו היום, איבן ליוביצ'יץ'.

* בגיל 35 ו-7 חודשים הפך פדרר למבוגר ביותר שזוכה במיאמי.

* פדרר הוא הראשון שזוכה בשלושה תארים השנה עם התואר באליפות אוסטרליה, אינדיאן וולס ועכשיו מיאמי.

* פדרר השיג עד עתה ב-2017 יותר נקודות דירוג (4,045) מאשר שלושת הטניסאים המדורגים מעליו ביחד (2,815).

* מאז שמלאו לו 30, פדרר זכה ב-2 גרנד סלאם, 9 מאסטרס ו-1 טורניר גמר הסבב. לכל הטניסאים בסבב שנולדו ב-1989 ומעלה יש 0, 0 ו-0 (ביחד).

* פדרר ניצח את נדאל בחמש מערכות ברציפות. הוא איבד את ההגשה במהלכן רק פעם אחת - במשחקון הראשון של המערכה הראשונה מבין החמש (בגמר אוסטרליה).

* פדרר ונדאל החלו את העונה במקומות 17 ו-9 בהתאמה. כעת שניהם בטופ-5, ובמקום הראשון והשני בניקוד.

רוג'ר פדרר טניסאי שוויצרי (AP)
מנשק את הגביע ה-91 בקריירה. פדרר (צילום: AP)

פדרר עצמו אמר אחרי המשחק: "אני רוצה לברך את רפא על הקאמבק שלך לסבב. היה משחק נהדר וזה המקום בו הכול התחיל בשבילנו ב-2004. אמרתי לך אחרי שניצחתי אותך בגמר פה ב-2005 שעוד תזכה בטורניר הזה, ואני עדיין מאמין שתזכה בו. אתה יותר מדי טוב כדי לו לזכות בו. החלום נמשך בשבילי, אלה היו שבועות נהדרים בשבילי כאן ובאינדיאן וולס. אני מגיע לכאן בכל שנה מאז 1988 כשהפכתי להיות מדורג ראשון בעולם לנוער. זו באמת תחנה יפה בסבב. איזו התחלה לשנה, אני לא מאמין לזה. תודה רבה לכולם שתמכו בי השנה ובזמנים הקשים בשנה שעברה". פדרר דיבר על המשך עתידו השנה ואמר: "אני לא אשחק בטורנירי חימר חוץ מרולאן גארוס, אני זקוק למנוחה".

נדאל אמר: "קודם כל אני רוצה לברך את רוג'ר ואת הצוות שלו. הוא סיפק את אחד הקאמבקים הגדולים ביותר אחרי שהיה קצת מחוץ לסבב. התחלתי את השנה טוב מאוד אפילו שהפסדתי לרוג'ר כבר שלוש פעמים. אני הולך להמשיך לנסות כל שביכולתי. אני רוצה להודות לקהל, זו הייתה זכות גדולה עבורי לשחק מולכם".

רוג'ר פדרר טניסאי שוויצרי (ימין) מול רפאל נדאל (AP)
שני הפינליסטים (צילום: AP)
מירקה פדרר אשתו של רוג'ר פדרר מצלמת את בעלה (AP)
מירקה פדרר מצלמת את רוג'ר (צילום: AP)

מירקה חוגגת ביציע

עולם הטניס מצדיע