"חבל שההסתדרות עושה מהלכים שעשויים לפגוע בפעילות של הכדורגל"

בהתאחדות לכדורגל הגיבו להודעת ההסתדרות, על סכסוך העבודה של שופטי הכדורגל: "התאחדות מצרה על כך שבשעה שהיא מנהלת מו"מ עם ההסתדרות הלאומית על עצם ההכרה, האחרונה מצאה לנכון להגיש הודעה על סכסוך עבודה חסר כל יסוד"

  • ההתאחדות לכדורגל
מערכת וואלה! ספורט
כעס בקרב השופטים. עיני (צילום: ברני ארדוב)

ההסתדרות הלאומית הכריזה היום (רביעי) על סכסוך עבודה של שופטי הכדורגל. 600 מתוך 900 השופטים חברים בהסתדרות הלאומית, כשבעוד כשבועיים צפויים צעדים ארגוניים מהליגה הלאומית ועד ליגה ג'. שופטי הליגה הלאומית מאשימים את ההתאחדות לכדורגל בניסיון לסכל את רצון העובדים להתאגד ולשמור על זכויותיהם.

כזכור, תחילת פברואר הודיעה ההסתדרות הלאומית להנהלת ההתאחדות לכדורגל ויו"ר איגוד השופטים על היותה הארגון היציג, אלא שמאז מסרבת הנהלת ההתאחדות להכיר בהתארגנות השופטים. התנהלות זו עוררה כעס רב בקרב השופטים שיחד עם ההסתדרות הלאומית החליטו על מעבר למהלכים אופרטיביים כשהשלב הראשון הוא הכרזה על סכסוך עבודה. מהלך זה מאפשר נקיטת צעדים ארגוניים כולל השבתת הליגות אותן מייצגים השופטים בתוך כשבועיים.

איתמר שרוני, ראש מערך הגיוס: "במשך למעלה מחודשיים "מורח" איגוד השופטים ומושך זמן במטרה למסמס את התארגנות שופטי הכדורגל בישראל. ועד העובדים נחוש להפסיק את הפגיעה המתמשכת בציבור השופטים ונערך בימים אלו לצעדים ארגוניים רחבי היקף. מוזר שהדבר מתרחש דווקא בזמן שיו"ר ההתאחדות המכהן הוא גם יו"ר ההסתדרות לשעבר, אשר זכויות עובדים והחופש להתאגד אמורות להיות נר לרגליו".

חי גוזלן, יו"ר ועד העובדים, המכהן כשופט בליגה הלאומית: "אני לא מבין כיצד ניתן להפר את החוק ברגל גסה. לא לדבר איתנו ולא להכיר בהתארגנות הלגיטימית שלנו. 600 מתוך 900 שופטי כדורגל בישראל אמרו את דברם. אנו קוראים להנהלת האיגוד להכיר ביציגות ולפתוח איתנו לאלתר במשא ומתן להסכם קיבוצי".

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הגב - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה

"אכן נעשתה פנייה של ההסתדרות הלאומית אל איגוד השופטים בבקשה להכיר בהסתדרות הלאומית כארגון יציג של שופטי הכדורגל. מיד לאחר הפניה נשלחה להסתדרות הלאומית תשובה לפיה ההתאחדות ככלל מברכת על התארגנות של עובדיה ועובדה היא שרק לאחרונה, בעקבות מהלך שהוביל יו"ר ההתאחדות, נחתם הסכם קיבוצי לעובדי המינהל של ההתאחדות. ההתאחדות בוחנת את הפניה, בין היתר לאור העובדה ששופטי ליגת העל והליגה הלאומית התארגנו כבר במסגרת ההסתדרות הכללית וב-7 בדצמבר הודיעו ההתאחדות ואיגוד השופטים כי שכר השופטים בליגת העל יעלה בשנתיים הקרובות בכ-50% למשחק ושכר השופטים ועוזרי השופטים בלאומית יעלה במקביל בכ-25%.

לפיכך, ההתאחדות נקלעת שלא בטובתה למחלוקת בין שני ארגוני עובדים. כמו כן, וכמו בכל מקרה של פניה להכרה בארגון עובדים, נדרשת בחינה עובדתית של טופסי ההצטרפות, כמות המצטרפים ומעמדם המשפטי. במסגרת זו נתקיימו כבר – ביוזמת ההתאחדות - שתי פגישות בין גורמי ההתאחדות לבין נציגי ההסתדרות הלאומית כדי לבחון את בקשתם. הצדדים החליפו ביניהם מידע וישיבה נוספת נקבעה לשבוע הבא. ההתאחדות מצרה על כך שבשעה שהיא מנהלת מו"מ עם ההסתדרות הלאומית על עצם ההכרה, ועוד בטרם זו הוכרה כארגון יציג של השופטים, האחרונה מצאה לנכון להגיש הודעה על סכסוך עבודה חסר כל יסוד, מטעמים שאינם קשורים לשופטים. אין בין איגוד השופטים לשופטים כל סכסוך עבודה. חבל שההסתדרות הלאומית עושה מהלכים שעשויים לפגוע בפעילות השוטפת של הכדורגל ומנהלת מאבק מתוך האינטרסים שלה על גבם של שופטי הכדורגל וכלל ציבור אוהדי הכדורגל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully