נושאים חמים

המחוזי דחה את ערעורו של טביב בנוגע לאי תשלום מע"מ בהפועל כפ"ס

בית המשפט אישר למע"מ לנקוט בהליכי גביה נגד טביב, בעקבות מכירתם של יבואה, ידין ודה סילבה מהפועל כפ"ס להפועל ת"א תמורת 8 מיליון ש"ח. עורך דינו של טביב אודי ברזילי: "זה אבסורד"

בית המשפט המחוזי דחה היום (ראשון) את ערעורו של אלי טביב הבעלים של בית"ר ירושלים ואישר למע"מ לנקוט נגדו בהליכי גביה מיוחדים לגביית חובותיו מתקופתו כבעלים של הפועל כפר סבא.

מממצאי החקירה שנוהלה על ידי מע"מ עלה כי בעוד הליכי ערעור המס בקשר לחיוב שיצאה לחברה תלויים ועומדים, מכרה כפר סבא שלושה כרטיסי שחקנים להפועל תל אביב תמורת 8 מיליון שקל. מדובר באביחי ידין, דוגלאס דה סילבה וסמואל יבואה.

כמו כן עלה כי במסגרת הסכם שנחתם בין החברה לאגודת הספורט הוסכם כי הסך האמור שייך לחברה בלבד ולאגודת הספורט אין כל זכות בהם ובתוספת לאותו הסכם נקבע כי הכספים יועברו ישירות לאלי טביב כהחזר בגין הלוואת בעלים.

לאור האמור פעלה רשות המסים מכוח סעיף 106 לחוק מע"מ ונקטה בהליכי גביה נגד טביב לגביית חובות החברה מכספי מכירת כרטיסי השחקנים אשר הועברו לידיו. מנגד טען טביב כי לא היתה לו כוונה להתחמק מתשלום מע"מ והוא פעל בתום לב.

אלי טביב בעלי בית"ר ירושלים (ברני ארדוב)
פסק דין מתקופתו בכפר סבא. טביב (צילום: ברני ארדוב)

בפסק דין ארוך ומנומק שסקר וניתח את כל הנימוקים העובדתיים והמשפטיים של הצדדים קבע בית המשפט המחוזי כי מע"מ רשאי לגבות מאלי טביב את חובותיה של החברה לניהול הפועל כפר סבא.

עורך הדין אודי ברזילי, לשעבר היועץ המשפטי של מס הכנסה, שייצג את טביב בתיק הנוכחי הסביר את הדברים: "אפשר להזדעזע ולהבין את זה ברמת האבסורד. המדינה מטילה מע"מ על שחקנים שמביאים לארץ ומשלמים על הכרטיס שלהם. זה חוסר התחשבות כללית בספורט והכל קרה ביום בהיר אחד והוא שנוי במחלוקת במשך שנים".

"זה עבר בית משפט מחוזי ועליון ובסוף גם מאושר. בינתיים, אותה הפועל כפר סבא החברה כבר מזמן סיימה את דרכה עם קופה ראויה לנושים ומע"מ לא עשה כלום. אחרי כמה שנים הם באו ודרשו את הכסף מטביב. טביב אמר להם שהחברה קרסה וגם כך הפסיד שם הרבה כסף אך הם אמרו לו שהוא צריך לשלם את זה. עירערנו לבית המשפט המחוזי , בית המשפט לאורך כל הדיון הבין את הטענה אך בהחלטה הסופית הוא התהפך וקיבל את עמדת מע"מ, שטביב יצטרך לשלם את הכסף בנוסף לריבית. אנחנו נשקול את צעדינו, כולל האפשרות לפנות לבית המשפט העליון".