הטקס השנתי לחללי מינכן נערך בתל אביב: "עוצמת הכאב רק הלכה וגברה"

חברי הוועד האולימפי וספורטאים בעבר ובהווה הגיעו לטקס שנערך באנדרטה לזכר הנספים. מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי אמר: "עם ישראל ממשיך לשאת את תחושת האובדן"

  • י"א חללי מינכן
טקס י"א חללי מינכן (צילום: מגד גוזני)

הטקס השנתי המסורתי לציון 44 שנים לרצח הי"א נערך הערב (רביעי) בתל אביב. לטקס הנערך באנדרטה לזכר הנספים בתל אביב הגיעו נציגי המשפחות, חברי הוועד האולימפי וספורטאים אולימפיים בעבר ובהווה.

מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי היה בין נושאי הדברים ואמר בין היתר: "אנו עומדים כאן היום, להזכיר ולהנציח את אחד עשר חברי המשלחת האולמפית שלנו, ספורטאים ומאמנים, שליחי מדינת ישראל, אשר נרצחו באכזריות רבה על ידי בני בליעל לפני ארבעים וארבע שנים במהלך המשחקים האולימפיים במינכן.

"11 המאמנים והספורטאים נסעו למשחקים האולימפיים במינכן על מנת להגשים את חלומם האישי ולייצג את מדינת ישראל באירוע הספורט הגדול בתבל המסמל בעבור האנושות - אחווה, שלום וידידות, המנוהל ומופק על ידי הוועד האולימפי שחרת על דגלו את ההפרדה בין הספורט לפוליטיקה. 44 שנים חלפו מאז הרצח הנורא על ידי אותם בני בליעל נטולי צלם אנוש, ועוצמת הכאב לא רק שלא שכחה אלא נראה שבמהלך השנים, רק הלכה וגברה ועם ישראל ממשיך לשאת את תחושת האובדן העמוק על ספורטאינו שנרצחו אך ורק משום שהיו בני עמנו.

"מדינת ישראל ממשיכה את מלחמתה על עצמאותה כמדינה וכחברה ככל העמים. ארגוני הטרור לא פסקו מלנסות ולגבות קורבנות מתוכנו, טרור שבמרוצת השנים גבה מאיתנו מחיר דמים כואב שכל מטרתו לזרוע חשש ואימה בלב הציבור ולפגוע ברוחנו ובכוח עמידתנו".

עוד בוואלה!

אם את חולת שופינג, ממש אסור לך לעשות את הטעות הזו

לכתבה המלאה
ירדן ג'רבי בטקס (צילום: מגד גוזני)
אלכס גלעדי בטקס (צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully