משחקי הספיישל אולימפיקס: שרת הספורט לא הגיעה לטקס הפתיחה

אף נציג ממשלתי לא הגיע לטקס שנערך בווינגייט, כולל שר הרווחה חיים כץ שהיה אמור לנאום. ממשרד הספורט נמסר: "השרה הודיעה מראש כי לא תוכל להגיע לטקס". ממשרדו של כץ נמסר: "השר נפגש עם ספורטאי הספיישל אולימפיקס פעמיים, ואף הזניק את מרוץ הלפיד של הספורטאים"

26/09/2016
ספגה ביקורת. מירי רגב(צילום: יותם רונן)

המשחקים הלאומיים של הספיישל אולימפיקס ייפתחו היום במכון וינגייט. אמש נערך באמפיתיאטרון במכון וינגייט טקס הפתיחה למשחקים בהם משתתפים ספורטאים בעלי לקות שכלית. למרות ששר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ היה אמור לנאום בטקס, הוא לא הגיע.

הדבר הצורם לא פחות היתה העובדה ששום נציג של הממשלה לא היה בטקס כולל שרת התרבות והספורט מירי רגב. היחידים שהגיעו מהכנסת היו חברי הכנסת יצחק בוז'י הרצוג שגם נאם, יעל גרמן ואורן חזן. בטקס נאם גם רב ניצב רוני אלשיך מפכ"ל המשטרה המאמצת את הספורטאים. בארץ יש כ-1400 ספורטאים בעלי לקות שכלית אשר מתחרים במספר רב של ענפים.

ממשרד הספורט נמסר: "השרה רגב מחזקת ותומכת בספורט עממי ותחרותי בקרב בעלי צרכים מיוחדים. משרד הספורט בראשותה הגדיל את התקציבים בתחום וקשוב לעמותה ולספורטאים. השרה הודיעה מראש כי לא תוכל להגיע לטקס הפתיחה ואף נמסר ללשכתה כי שר הרווחה הוא שינאם באירוע".

בכל הקשור להיעדרות של השר כץ מטקס הפתיחה נמסר מסביבתו כי השר נכח בשני אירועים של הספיישל אולימפיקס בשבוע שעבר ובתוכם טקס הזנקת מירוץ הלפיד וכי הוא לא הודיע שיבוא בוודאות לאירוע אלא רק אם יתאפשר.

ממשרדו של השר כץ נמסר: "שר העבודה והרווחה חיים כץ רואה חשיבות רבה בשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה ומקדם תוכניות ופעילויות רבות לטובת אוכלוסייה זו, וביניהם מימון של משחקי הספיישל אולימפיקס. השר נפגש עם ספורטאי הספיישל אולימפיקס פעמיים, ואף הזניק את מרוץ הלפיד של הספורטאים לפני כשבוע ב 18/9/2016 .

עוד בוואלה!

מבינים בהמבורגרים? ענו על החידון ואולי תזכו בפרסים שווים במיוחד

בשיתוף בורגרים
חיים כץ עם מיה הרץ בטקס ההזנקה של מירוץ הלפיד(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אבי חיון)
  • מירי רגב
  • חיים כץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully