פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        הליגה האירופית: ווסטהאם שוב הודחה בידי אסטרה הרומנית

        כמו בעונה שעברה, הפטישים שוב הופתעו על ידי אותה יריבה, הפסידו 1:0 בבית ולא ישחקו בשלב הבתים. קני סייף בישל ב-0:4 של גנט על שקנדיה, קבהא בישל בניצחון מאריבור שהודחה

        שחקני ווסטהאם מאוכזבים (רויטרס)
        איזו מבוכה. שחקני ווסטהאם (צילום: רויטרס)

        הפתעה מרעישה נרשמה הערב (חמישי) בפלייאוף הליגה האירופית, כאשר ווסטהאם הפסידה באצטדיונה החדש 1:0 לאסטרה ג'ורג'ו הרומנית, שהדיחה את הפטישים מהמפעל המשני של אופ"א זו השנה השנייה ברציפות. באוגוסט 2015, אסטרה עשתה זאת בבית עם 1:2 אחרי ה-2:2 בלונדון. הפעם, המשחק הראשון ברומניה הסתיים ב-1:1, אבל סלאבן ביליץ' הימר על הרכב ללא כמה מהכוכבים ושילם את המחיר במזומן. פיליפה טשיירה הפורטוגלי היה אחראי להפתעה עם השער המכריע בדקה ה-45 ואנגליה איבדה נציגה אירופית.

        ססואולו האיטלקית תופיע לראשונה בתולדותיה בשלב הבתים, אחרי שהשיגה 1:1 בבלגרד מול הכוכב האדום והשלימה 1:4 בסיכום. דומניקו ברארדי הבקיע שער אישי נהדר בדקה ה-28, אלכסנדר קטאי השווה בדקה ה-54.

        קני סייף שחקן גנט (GettyImages)
        בלי בעיות. קני סייף (צילום: GettyImages)

        פרט להפועל באר שבע, עוד קבוצה "ישראלית" הבטיחה את מקומה בשלב הבתים של הליגה האירופית וזוהי גנט, שניצחה 0:4 במקדוניה את שקנדיה והשלימה 1:6 בסיכום שני המשחקים. אופיר דוידזאדה, שהשלים את המעבר מבאר שבע, ראה את חבריו החדשים מטיילים לשלב הבא. קני סייף בישל את השער הראשון בדקה ה-60 לקאליפה קוליבאלי, שהשלים צמד בחלוף שמונה דקות. ז'רמי פרבה (80) ורנאטו נטו (86) השלימו. סייף ורמי גרשון השלימו 90 דקות בהרכב.

        גם מרואן קבהא בישל שער בניצחונה של מאריבור 0:1 על גבאלה, אבל זה לא הספיק לסלובנים כדי להשכיח את ההפסד 3:1 במשחק הראשון באזרבייג'אן והם הודחו מהמפעל. קבהא נכנס עם פתיחת המחצית השנייה והכין למרקוס טבארס הברזילאי שהפציץ בשמאל למשקוף ופנימה בדקה ה-67. סינטאיהו סלליך נכנס גם הוא כמחליף ושיחק 27 דקות.

        לארי קאיודה שחקן אוסטריה וינה (רויטרס)
        כבש בניצחון אוסטריה וינה. לארי קאיודה (צילום: רויטרס)

        משחקים נוספים:

        אולימפיאקוס - ארוקה 1:2 בהארכה (1:3 בסיכום)
        ספרטה פראג - סונדרייסקה 2:3 (2:3 בסיכום)
        רוזנבורג - אוסטריה וינה 2:1 (4:2 בסיכום)
        קרבאח - גטבורג 0:3 (1:3 בסיכום)
        ברונדבי - פנאתינייקוס 1:1 (4:1 בסיכום)
        סלובן ליברץ - א.א.ק לרנקה 0:3 (0:4 בסיכום)
        גראסהופרס - פנרבחצ'ה 2:0 (5:0 בסיכום)
        פרטיזני טיראנה - קרסנודאר 0:0 (4:0 בסיכום)
        באטה בוריסוב - אסטנה 2:2 (4:2 בסיכום)
        גנק - לוקומוטיבה זאגרב 0:2 (2:4 בסיכום)
        פאוק סלוניקי - דינמו טביליסי 0:2 (0:5 בסיכום)
        אלקמאר - וויבודינה 0:0 (0:3 בסיכום)
        אנדרלכט - סלביה פראג 0:3 (0:6 בסיכום)
        אוסמנליספור - מיטיולנד 0:2 (0:3 בסיכום)
        שחטאר דונייצק - איסטנבול בשקשחיר 0:2 (1:4 בסיכום)
        ראפיד וינה - טרנצ'ין 2:0 (2:4 בסיכום)