פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        קובאן, מלאגה, חימקי, באיירן, ירושלים: רשימת המשתתפות ביורוקאפ

        על אף האיומים בסנקציות מצד פיב"א והאיגודים, רוב קבוצות הדרג השני באירופה יופיעו במפעל של ברתומיאו ויתחרו על הגביע המשני. חמש נציגות לספרד, ארבע לאיטליה ולרוסיה. הטורקיות פרשו

        מאמן הפועל ירושלים סימונה פיאניג'אני (נועם מושקוביץ)
        ידריך את ירושלים ביורוקאפ. פיאניג'אני (צילום: נועם מושקוביץ)

        בצל המאבק המשפטי שמתחולל בין יול"ב לפיב"א, פורסמה הערב (שני) רשימת 24 המשתתפות ביורוקאפ לעונה הקרובה. ג'ורדי ברתומיאו יכול להכריז על ניצחון: רוב קבוצות הדרג השני באירופה, שלא מצאו את מקומן ביורוליג, בחרו במפעל שלו וישתתפו בו חרף האיומים בסנקציות מצד האיגודים המקומיים.

        בראש הקבוצות שישתתפו ביורוקאפ עומדות לוקומוטיב קובאן (שהשתתפה בפיינל פור היורוליג בעונה החולפת), אוניקאחה מלאגה (שהופיעה ביורוליג במשך 15 עונות רצופות), חימקי מוסקבה וולנסיה. גם הפועל ירושלים נמצאת ברשימה.

        ואם חשבתם שבכך תמו המלחמות, מדובר בטעות. איגוד הכדורסל הרוסי מיהר להודיע כי ארבע הקבוצות ממדינתו שמשתתפות ביורוקאפ - קובאן, חימקי, זניט סנט פטרסבורג וניז'ני נובגורוד - מושעות מכל פעילות במסגרתו. יו"ר האיגוד, כוכב העבר האגדי אנדריי קירילנקו, אמר כי שחקני הקבוצות הללו יורחקו מהנבחרת.

        לא מן הנמנע שמדובר באיום סרק, מאחר שהליגה המקומית שבה משתתפות הארבע היא הליגה המזרח אירופית המאוחדת, ה-VTB, שאינה כפופה לאיגוד הרוסי. למעשה, הן מושעות מהליגה הרוסית שבה הן לא משתתפות גם כך.

        לוקומוטיב קובאן חוגגת (GettyImages)
        מפיינל פור היורוליג ליורוקאפ. קובאן (צילום: GettyImages)

        רשימת המשתתפות המלאה ביורוקאפ:

        24 הקבוצות המשתתפות מגיעות מ-12 מדינות, אבל החלוקה ביניהן רחוקה מלהיות סימטרית. במפעל ישתתפו חמש קבוצות מספרד, ארבע מאיטליה, מרוסיה ומהליגה האדריאטית ושלוש מגרמניה.

        מי שיבלטו בהיעדרן הן נציגות טורקיה. למדינה יהיו ארבע קבוצות ביורוליג (פנרבחצ'ה, אנאדולו אפס, דרושפאקה וגלאטסראיי), והאחרות בחרו בליגת האלופות של פיב"א.

        שיטת המשחקים תהיה כזו: בשלב הראשון יחולקו 24 המשתתפות לארבעה בתים בני שש קבוצות כל אחד; ארבע הראשונות יעפילו לשלב הטופ 16 - ויחולקו מחדש לארבעה בתים בני ארבע קבוצות. אחר כך יגיע שלב הפלייאוף: שתי הראשונות מכל בית יעלו לרבע הגמר, שבדומה לחצי הגמר ולגמר ייערך בסדרות של הטוב משלושה.

        ספרד: אוניקאחה מלאגה, ולנסיה, גראן קנאריה, בילבאו, מורסיה.
        רוסיה: לוקומוטיב קובאן, חימקי מוסקבה, זניט סנט פטרסבורג, ניז'ני נובגורוד.
        איטליה: רג'ו אמיליה, טרנטו, דינמו ססארי, קאנטו.
        אדריאטית: צדביטה זאגרב, פרטיזן בלגרד, אולימפיה לובליאנה, בודוצ'נוסט.
        גרמניה: אלבה ברלין, באיירן מינכן, אולם.
        ליטא: לייטובוס ריטאס וילנה.
        יוון: א.א.ק אתונה.
        פולין: ז'ילונה גורה.
        ישראל: הפועל ירושלים.