ארגון שחקני הכדורגל מבקש צו ביניים נגד הבאת שחקנים זרים

הוגשה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות למשרד הפנים לקבוע קריטריונים ברורים ונאותים לכל בקשה להיתר לשחקן זר ולאחר בחינת רמתו המקצועית של השחקן ונחיצותו לענף

  • ליגת העל בכדורגל
מערכת וואלה! ספורט
ולדימיר סטויקוביץ' (צילום: ברני ארדוב)

בעתירה שגובשה על ידי היועץ המשפטי של ההסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר וסגנו עו"ד יפתח הלינג, דורש ארגון השחקנים כי בית המשפט יורה למשרד הפנים להפסיק את מתן ההיתרים האוטומטי, ויורה למשרד הפנים ולמשרד הכלכלה לקבוע קריטריונים ספציפיים ותנאי סף מינימאליים לבחינת רמתו ומומחיותו של כל שחקן כדורגל שהוגשה בעניינו בקשה להיתר להעסקה כעובד זר, וכן לקבוע מכסות לעובדים זרים בענף הכדורגל. בנוסף מבקש הארגון להוציא צו ביניים, לשמירת המצב הקיים ומניעת החמרת הפגיעה בשחקני כדורגל ישראלים, שלא יאפשר להתאחדות לאמץ את המלצת המנהלת להגדיל את מספר הזרים לשישה, המלצה שהייתה אמורה להיות מאושרת בהתאחדות ביום רביעי הקרוב.

לצד העתירה שהוגשה, כתב היום ניר אלון מכתבים לשר הפנים אריה דרעי ולשרת הספורט מירי רגב, בו הוא מבקש שהשרים יכנסו דיון בהשתתפות הארגון לקביעת הקריטריונים להעסקת כדורגלנים זרים בישראל. במכתבו מביא אלון מספר דוגמאות לקריטריונים הנהוגים בחו"ל. הארגון דורש כי מספר הזרים לא יגדל ויוותר על חמישה וכי יקבע קריטריון לפיו רק כדורגלן שרשם לפחות שלוש הופעות בנבחרת במהלך השנה שקדמה למעבר לישראל, יוכל לקבל היתר לשחק כאן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully