פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        במרתון הראשון בחייה: מאור טיורי קבעה את הקריטריון לריו

        הישג נפלא לשיאנית ישראל ב-5,000 מטרים, שהשתתפה לראשונה במרתון וסיימה שביעית בקנדה עם זמן של 2:42:22 - טוב ביותר מחמש דקות מכל ישראלית אחרת בבכורה. מצטרפת בריו לצ'מטאי

        האתלטית מאור טיורי (מערכת וואלה! NEWS , נועם נאמן)
        הפתעה אדירה. מאור טיורי (צילום: נועם נאמן)

        הפתעה גדולה נרשמה היום (ראשון) בריצת המרתון באוטווה, קנדה, שהסתיימה לפני דקות אחדות. הרצה הישראלית למרחקים ארוכים מאור טיורי הפתיעה כאשר כבר במרתון הראשון בחייה ירדה מתחת ל-2:45.00 שעות והשיגה את הקריטריון לריו.

        טיורי סיימה שביעית בין הנשים עם תוצאה נפלאה של 2:42:22 שעות וקבעה את הזמן הטוב ביותר של ישראלית כלשהי בריצת בכורה - שיפור של יותר מחמש דקות. תוצאות הביניים שלה: 37:41 דקות אחרי 10 ק"מ, 1:19:56 שעות בחצי המרחק ו-1:54:22 שעות אחרי 30 ק"מ.

        טיורי, אלופת ישראל במספר ריצות ארוכות והשיאנית ב-5,000 מטר, מעולם לא ניסתה להשיג את הקריטריון לריו בריצת מרתון. למעשה היא מעולם לא התחרתה בריצת מרתון והמקסימום שלה היה בריצת חצי מרתון. טיורי בת ה-26 מתאמנת בקולורדו ארצות הברית והיא הספורטאית ה-35 במשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים.

        לישראל יהיו כעת שתי מרתוניסטיות בריו, אחרי שלונה צ'מטאי קבעה כבר את הקריטריון האולימפי בריצת המרתון של תל אביב.

        המשלחת הישראלית לריו

        1. יעקב טומרקין - שחייה - 100 מטר גב, 200 מטר גב, 200 מטר מעורב אישי
        2. אנדראה מורז - שחייה - 50 מטר חופשי
        3. עמית עברי - שחייה - 100 מטר חזה
        4. גל נבו - שחייה - 400 מטר מעורב אישי
        5. מרגריטה דורוז'ון - אתלטיקה - הטלת כידון
        6. חנה קנייזבה-מיננקו - אתלטיקה - קפיצה משולשת
        7. סרגיי ריכטר - קליעה - רובה אוויר מ-10 מטר
        8. זיו קלונטרוב - שחייה - 50 מטר חופשי
        9. דונלד סנפורד - אתלטיקה - 400 מטר
        10. דימיטרי קרויטר - אתלטיקה - קפיצה לגובה
        11. נטע ריבקין - התעמלות אומנותית - יחידות
        12. אלונה קושבצקי - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        13. קטרינה לבינה - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        14. קרינה ליחבר - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        15. יובל פילו - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        16. אידה מיירין - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        17. טסמה מוגס - אתלטיקה - מרתון
        18. רון אטיאס - טקוואנדו - 58 ק"ג
        19. לורנה צ'מטאי - אתלטיקה - מרתון
        20. מעין דוידוביץ' - שייט - RSX
        21. שחר צוברי - שייט - RSX
        22. אייל לוין - שייט - 470
        23. דן פרויליך - שייט - 470
        24. גיל כהן - שייט - 470
        25. נינה אמיר - שייט - 470
        26. זוהר שיקלר - שחייה - 50 מטר חופשי
        27. מארו טפרי - אתלטיקה - מרתון
        28. אגזה גואדה - אתלטיקה - מרתון
        29. אלכס שטילוב - התעמלות - אישי
        30. אילנה קרטיש - היאבקות - 69 ק"ג
        31. מישה זילברמן - בדמינטון
        32. אנסטסיה גלושקוב - שחייה צורנית
        33. ג'ניה טייטלבאום - שחייה צורנית
        34. רון דרמון - טריאתלון
        35. מאור טיורי - אתלטיקה - מרתון