דורון אוסידון הודיע על עזיבת מכבי נתניה: "מאיימים על משפחתי"

היו"ר העוזב כינס מסיבת עיתונאים בה סיפר: "נתניה זה מועדון גדול עם הרבה אנשים קטנים מסביבו. חיכו לאחי מחוץ לבית שלו, מנסים לפגוע בפרנסה של בני משפחתי, נחצו קווים אדומים"

צילום ועריכת וידאו: קובי אליהו

דורון אוסידון, יו"ר מכבי נתניה, עוזב את הקבוצה. במסיבת עיתונאים מיוחדת ודרמטית בה הטיח האשמות קשות כלפי חלק מן האנשים והאוהדים הסובבים את המועדון וטען כי איימו עליו ועל בני משפחתו. אוסידון הבין כי הגיע לדרך ללא מוצא ביחסיו עם העירייה, שהודיעה אתמול במפתיע כי החליטה שלא להעביר את הכספים לקבוצה, לטובת משכורות חודש פברואר, ומסר את המפתחות.

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה
"גיליתי חבורה של אוכלי חינם ששותים את דמו של המועדון". אוסידון (צילום: קובי אליהו)

"נתניה זה מועדון גדול עם פוטנציאל אדיר ואוהדים מסורים אך עם הרבה אנשים קטנים מסביבו", אמר אוסידון, "ידעתי שאגרור ביקורת מהם וממקורביהם וכך היה. הם מינו קבוצת אוהדים שכל מטרתה לפגוע בי ולחבל בתהליך ההבראה של המועדון. היו איומים בלתי פוסקים על חיי. הצליחו לפגוע בקבוצה, בשחקנים ובמורל. יש קהל נאמן ונפלא למרות ששנים לא ראו תואר. קיבלתי חיזוקים וכוחות מהקהל השפוי ובשבילם מקווה שנחזור לימים הגדולים. הקומץ הממומן והמופעל ממנו ניסיתי להתעלם עלה דרגה נוספת ועבר קווים אדומים. איומים על משפחתי, ניסו לפגוע בפרנסתם. חיכו לאחי מחוץ לביתו כאשר בתו התינוקת שם".

"לפני מספר ימים היא ביקשה ממני למסור את המפתחות וללכת". דורון אוסידון עם מרים פיירברג בימים טובים יותר (צילום: קובי אליהו)

על תחילת דרכו בקבוצה: "ראשת העירייה מרים פיירברג קראה לי יומיים אחרי שנתניה עמדה ללכת לפירוק. היו לקבוצה חובות של 15מיליון שקלים. הגעתי על מנת לשקם ולהבריא את המועדון עד לחזרה לימי תפארתו. ידעתי שזה תהליך קשה ומאתגר. אם בהתחלה נראה שהמצב גרוע, עם הזמן התגלו עוד מחדלי עבר שחייבו תיקון מיידי", הוא סיפר, "שילמתי את כל משכורות עובדי המועדון רטרואקטיבית, הגעתי להסכמה עם שחקנים על קיצוץ שכרם ב-20 אחוז, גייסתי הלוואה כדי שנוכל להביא שחקנים בפגרה, קיצצתי וחסכתי במנגננונים. פעולות אלה השאירו הרבה אנשים פגועים ולא מרוצים אך טובת המועדון חייבה זאת. באותה תקופה נראה כי הקבוצה מרימה את הראש ויוצאת לדרך חדשה כולל ניצחונות ורבע גמר בגביע הטוטו. רציתי לנקות עשבים שוטים וגיליתי חבורה של אוכלי חינם ששותים את דמו של המועדון. הם רצו לקחת את המועדון לפירוק ולהשתלט עליו".

"קורא מכאן לשרת התרבות וליושבי ראש ההתאחדות, המנהלת והקבוצות: האלימות בספורט ובכדורגל הישראלי היא מכת מדינה שתגדע את הענף עליו אנו יושבים", המשיך אוסידון, "שתקתי שעשו זאת לאחרים ואחרים שותקים שעושים לי. חייבים לעשות לתופעה הזו סוף. חייבים לדאוג שכל קומץ אוהדים כזה בכל קבוצה ייעלם. הם מרחיקים אוהדים, ילדים ונוער ומעבירים מסר שלילי".

"האלימות בספורט ובכדורגל הישראלי היא מכת מדינה". אוסידון (צילום: קובי אליהו)

על סיום הדרך: "לאורך הדרך עבדתי בשיתוף פעולה מלא ובהערכה הדדית עם פיירברג. לפני מספר ימים היא ביקשה ממני למסור את המפתחות וללכת. אותה קבוצת אינטרסנטים הצליחה להשפיע גם על מנכ"ל העייירה וראשת העיר. אני עוזב את מכבי נתניה בלב כבד ועם המון אהבה לאוהדים ולמערכת. מצפה מהעירייה להעביר את כספי התמיכה באופן מיידי כדי לשלם את משכורות העובדים והשחקנים. אין לי ספק שהמועדון ימשיכך בתהליך ההבראה, תהליך אמיץ שנאלצתי להפסיק באמצע".

בשלב השאלות הוסיף: "עברתי שנה לא פשוטה, עשיתי דברים יפים במועדון. כואב לי לעזוב בתוך כל הבלגן הזה, אבל מהמסרים שקיבלתי הבנתי שיש גורמים שאומרים שאני הבעיה ושברגע שאני אזוז, הכסף יזרום. אז אני מוכן להקריב. ראשת העיר אמרה לי בשיחה שאני אחזיר את המפתחות ושהיא כבר תדאג למצוא מישהו שייקח את המועדון, אז אני מניח שיש לה מישהו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully