הדוח נגד ההתאחדות לכדורגל הועבר למירי רגב, שדורשת שינוי מיידי

הדוח לבדיקת הגרעון התקציבי בהתאחדות, ממנו עולים ממצאים חמורים בנוגע לניהול ורישום, הוגש לשרת הספורט. רגב: "מוטב שההתאחדות תתקן את הכשלים בעצמה, דרושה תוכנית עבודה"

מערכת וואלה! ספורט
דרוש שינוי. מירי רגב (צילום: ניב אהרונסון)

מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי הציג היום (רביעי) בפני שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, את ממצאי דוח רו"ח עופר אלקלעי לבדיקת הגרעון התקציבי בהתאחדות לכדורגל בין השנים 2008-2013, ממנו עולים ממצאים חמורים בנוגע לניהול התקציבי ורישום הכספים בדוחות והמאזנים ובהעברות הכספים לקבוצות. כמו כן עולה מן הדוח כשלים במבנה התאגידי של ההתאחדות, הגדרות התפקידים וחלוקת הסמכויות, אשר אינם עולים בקנה אחד עם ממשל תאגידי תקין. בעקבות הממצאים החמורים, תידרש ההתאחדות לכדורגל להציג בפני משרד התרבות והספורט תכנית לטיפול יסודי וצעדים אופרטיביים לטיפול בכשלים העולים מן הדוח.

"הממצאים שעולים מן הדו"ח מדאיגים מאוד ומעלים שאלות קשות בכל הקשור לניהול הכספים בהתאחדות לכדורגל ולניהולו התקין", אמרה השרה מירי רגב. "שוחחתי עם יו"ר ההתאחדות עופר עיני והודעתי לו כי על אף העובדה שהממצאים שנתגלו בוצעו טרם תקופתו כיו"ר, הוא מתבקש להציג למשרד הספורט תוכנית עבודה מעמיקה לטיפול בכשלים, לטובת ההתאחדות ולטובת ענף הכדורגל.

"אני מאמינה שמוטב שההתאחדות תתקן את הכשלים בעצמה ומאמינה שעופר עיני יבצע זאת היטב. יחד עם זאת, לא אהסס להפעיל את סמכותו של משרד הספורט בנושא באם הדברים לא יתבצעו במקצועיות ובנחישות הנדרשת. הודיתי לעופר עיני על כך שהיה בין הגורמים שדרשו את הבדיקה המעמיקה הזו מיד עם כניסתו לתפקיד. ברצוני להודות למר עופר אלקלעי על הכנת דו"ח יסודי ומקצועי ולמנכ"ל המשרד, מר יוסי שרעבי שריכז את עבודת הצוות הבדיקה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully