פיני גרשון: "שחקנים לא נעשים טובים יותר באימונים, לכו ללאומית"

המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות התייחס לשחקנים הצעירים שלא זוכים לדקות משחק במסיבת העיתונאים לפתיחת הליגה הלאומית. עמירם הלוי: "הליגה הלאומית היא הליגה הייצוגית של איגוד הכדורסל"

"יכולה להיות אחלה ליגה". גרשון (צילום: GettyImages)

מנהלת הליגה הלאומית ערכה היום (שישי) מסיבת עיתונאים לפתיחת העונה ביום שלישי בראשון לציון. מסיבת העיתונאים והאירוע שלאחריו נערכו במעמד בעלי, מאמני ושחקני הקבוצות, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית משה קליסקי, יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי והמנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות פיני גרשון. במהלך האירועי נפרדו במנהלת הליגה הלאומית מאלירן גואטה, שירד לשחק בליגה א' אחרי שנים בליגה ההלאומית ובליגת העל.

"הפועל רמת גן/גבעתיים הביאה כבוד לליגה, במשחק, באווירה ובקהל. בטוח שנראה השנה הרבה משחקים כאלה", אמר קליסקי במסיבת העיתונאים, "יש לנו מספר לא קטן של קבוצות שבהחלט שידרגו את עצמן ברמת התקציב, והן ברמת ההתנהלות והמלחמה תהיה קשה לעלייה לליגת העל, ולא פחות קשה לקבוצות הפחות טובות להשאר בליגה. מי שמכיר את הליגה הזאת לפני שלוש שנים ומשחק בה היום רואה את ההבדל המשמעותי בכל ההתנהלות. אנחנו מנסים לראות איך אנחנו הופכים את הליגה הזאת לפלטפורמה של פיתוח שחקנים ישראלים צעירים. חושבים על פתרונות, מצד אחד איך מקדמים את הצעירים ומצד שני איך משאירים את הליגה הזאת כמקצוענית ומעניינת".

עוד בוואלה!

איך היא עושה את זה? הטיפים של אירה דולפין יגרמו גם לכם להתאמן

לכתבה המלאה
הרגשה חגיגית. הלוי (צילום: יוסי ציפקיס)

פיני גרשון, שוחח מתוקף תפקידו על נושא פיתוח השחקנים: "בתפקיד שאני נמצא אני יכול לעזור למאמנים, לבעלי הקבוצות ובייחוד השחקנים. אני מתכוון השנה להיות ביותר משחקים, הצלחתי לראות השנה אפילו משחק אימון בלאומית, אני עוקב אחרי שישה-שבעה שחקני נבחרת העתודה שמשחקים בלאומית, ואני רוצה להגיד לשחקנים שיושבים בקצה הספסל בליגת העל ששחקנים לא נעשים טובים יותר באימונים, זה טוב לאגו אבל לא תהיה מזה שחקן. שחקנים כמו יועד בית יוסף ועד שלומי הרוש, דרך הרבה מאוד שחקנים בליגה הלאומית והיום משחקים בליגת העל כשחקנים לגיטימיים, חלק גדול מהמעבר שלהם זה בזכות העובדה שהיו שחקנים לגיטימיים בליגה הזאת. אני אומר לשחקנים, לכו לשחק בליגה הלאומית. אם הליגה הזאת הייתה יותר צעירה הייתה יכולה להיות לנו אחלה ליגה".

עמירם הלוי, יו"ר איגוד הכדורסל, סיכם: "אנחנו עומדים בפתח של עונה חדשה, ובפתיחת כל עונה יש הרגשה חגיגית, התרגשות. את ראשי הקבוצות ההיבט הכלכלי מאוד מעסיק ואנחנו עוסקים בזה הרבה, אנחנו מתקדמים לאט מדי, אבל אני מקווה ששנת 2016 תהיה שנת מפנה בנושא הזה, אנחנו עוסקים בזה בשיתוף של חברינו חבר הכנסת מיקי זוהר. הליגה הלאומית היא לטעמי הליגה הייצוגית של איגוד הכדורסל יחד עם הליגה הלאומית לנוער. חשוב מאוד לדאוג להם. אני מאוד נהנה לבוא למשחקי הליגה הזאת, בעיקר כי משחקים שם ישראלים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully