פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    ועדת הפיקוח של פיפ"א תתכנס לפגישת עבודה ראשונה בתל אביב

    הוועדה, שהוקמה לאחר האיום הפלסטיני להדיח את ישראל מפיפ"א, תקיים דיון ראשון באזור, בהשתתפות היושב ראש טוקיו סקסוול וראשי ההתאחדויות הישראלית והפלסטינית, עופר עיני וג'יבריל רג'וב

    ג'יבריל רג'וב עופר עיני ספ בלאטר בפגישה (אתר רשמי , האתר הרשמי של אופ"א)
    רג'וב, סקסוול, עיני ובלאטר, בפגישה בציריך באוגוסט (צילום: פיפ"א)

    ועדת הפיקוח של פיפ"א לנושא הישראלי-פלסטיני תיפגש מחר לישיבת עבודה ראשונה בתל אביב. בוועדה חברים היושב ראש טוקיו סקסוול ובהשתתפות עופר עיני וג'יבריל רג'וב, ראשי ההתאחדויות המקומיות לכדורגל.

    הוועדה התכנסה באוגוסט בציריך לפגישת השקה. פיפ"א החליטה להקים אותה במהלך הקונגרס האחרון של הארגון בחודש מאי, כפשרה שמנעה את העלאת הדרישה הפלסטינית להדיח את ישראל להצבעה. בפגישה דנו הצדדים על הנושאים שיהיו תחת אחריותה של הוועדה ושהיא תקבל את המנדט לגביהם וקבעו את הרכבה. בוועדה יישבו מטעם ההתאחדות לכדורגל המנכ"ל רותם קמר והיועץ המשפטי של ההתאחדות אפרים ברק.

    יושב ראש ההתאחדות עיני אמר אז: "אני מאמין שנוכל לפתח דינמיקה של שיתוף פעולה. מר רג'וב ואני רוצים תנאים הוגנים לשחקנים שלנו". נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, הוסיף: "זה עידן חדש. יש אווירה שונה בחדר ושתי ההתאחדויות מדברות זו עם זו. היה קונצנזוס ברור בקונגרס שחייבים פיתרון. פיפ"א תמשיך במאמץ הבלתי פוסק שלה לקרב בין ההתאחדויות לטובת הכדורגל".

    סקסוול אמר לקראת הפגישה: "אני מצפה למפגש, ומשוכנע כי הרוח הטובה שהפגינו הצדדים והתחייבותם לטובת דיאלוג פורה תתרום להצלחת התהליך".