מלחמת השבת בכדורגל הישראלי

"המטרה להגיע לפשרה. קבוצה שלא רוצה לשחק בשבת לא תחויב לעשות זאת"

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התייחסה במסע"ת לנושא קיום הכדורגל בשבת: "לא מצליחים למצוא פתרון בשלב זה. מבקשת לפתוח את הליגה ל-60 יום, במהלכם ננסה למצוא את הפשרה הנדרשת". ההתאחדות לכדורגל: "ללא היתר, לא יתקיימו משחקים בשבת"

מערכת וואלה! ספורט
צילום: דוד קורן

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התייחסה במסיבת עיתונאים לנושא קיום משחקי הכדורגל בשבתות, והעבירה את הכדור למגרשו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

"בשלב זה אנחנו לא מצליחים למצוא פתרון כדי שהליגה תשוחק בשבת", אמרה רגב. "בימים האחרונים אני בשיחות אינטנסיביות עם היועץ המשפטי לממשלה כדי למצוא פתרון. ננסה להקים תוך 60 יום צוות מיוחד כדי להגיע לפשרה - קבוצות שרוצות לשחק בשבת ישחקו בשבת, ואלו שלא לא יעשו זאת. לא נכון בעיניי להפר סטטוס קוו שהיה קיים שנים. ננסה להגיע לפשרה בין כל הגופים. המפתח בידיו של היועץ המשפטי לממשלה. רק הוא יוכל להתיר אי-אכיפה במשך 60 יום. בתקופה הזו נביא את ההצעה הטובה ביותר. אנחנו רוצים שכולם יהיו מרוצים. אני יודעת שפשרה כזו תעלה למדינה כסף, אך אני מוכנה להשקיע כסף כדי שקבוצות שירצו לשמור שבת יוכלו לעשות זאת. אם שבעה שחקנים מאותה קבוצה לא ירצו לשחק, הקבוצה לא תשחק".

עוד אמרה השרה: "אני מקווה שהיועץ יצליח למצוא את המשפטי הראוי. יום שבת הוא יום מנוחה. מבחינה סוציאלית אנחנו אמורים לאפשר לאזרחים את יום המנוחה שלו. יש אנשים שהם שומרי שבת שרוצים ליהנות מהכדורגל. ההתנהלות עד היום מנעה משומרי שבת ליהנות מכדורגל. לא נכון יהיה להגיע לחקיקה, וכך גם נוהגים בפיפ"א ובאופ"א. אני מבקשת לפתוח את הליגה ל-60 יום, במהלכם ננסה למצוא את הפשרה הנדרשת. אם לא נמצא אחת כזו, לא נראה את הליגה נפתחת".

עוד בוואלה! NEWS

ארוחה במעטפה ב-10 דקות הכנה

אודי ברקן ואושר אילדמן
לכתבה המלאה
"טרם נמצא פתרון". מירי רגב (צילום: מגד גוזני)

בתוך כך, הנהלת ההתאחדות לכדורגל התכנסה כדי לדון בנושא הכדורגל בשבת, וקבעה פה אחד: כל עוד לא יתקבל היתר, לא ייערכו משחקי כדורגל בשבת. חברי ההנהלה הסמיכו את יו"ר ההתאחדות, עופר עיני, המנכ"ל רתם קמר והיועמ"ש אפרים ברק לבחון כל הצעה בעניין ולאשר או לדחותה.

"אין כאן מלחמת דת ולא תהיה מלחמת דת", אמר עיני. "אנחנו מעוניינים בשמירת הסטטוס קוו ובקבלת היתר שיבטיח שאנחנו פועלים בהתאם לחוק ובמסגרת החוק. אפשר לדון על הצעות רבות, אבל השורה התחתונה חייבת להיות ברורה – נחזור לשחק רק אם יובהר לנו שאין בכך עבירה. הבקשה הזאת היא למען קיום כדורגל בכל הגילים. ליגת העל וליגות הבוגרים אינן מעל לליגות הילדים. לא ייתכן שכדורגל הילדים יינזק באופן אנוש, זה העתיד של כולנו". גם יו"ר המנהלת, יורם באומן, שנכח בישיבה, הצטרף לדברים: "להתאחדות ולמנהלת עמדה זהה בנושא, כך גם לכל הקבוצות. לא יהיו פרצות, נישאר מאוחדים".

עיני עדכן כי יש מגעים בנושא עם שרת הספורט, הגברת מירי רגב, לגבי הקמת ועדה בה יהיו נציגים למשרד הספורט, משרד האוצר, הטוטו, ההתאחדות והמנהלת, שמטרתה למצוא פתרונות לסוגיה בתוך כ-60 יום. עיני הוסיף כי השרה פנתה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, אך טרם התקבלה תשובתו ולפיכך טרם נמצא פתרון.

"להתאחדות ולמנהלת עמדה זהה". עופר עיני (צילום: קובי אליהו)

עוד מישיבת ההתאחדות

* גזבר ההתאחדות, דודי גיל, עדכן כי מאוגוסט 2014 ועד לראשית חודש ספטמבר 2015, פעלה ההתאחדות באופן נמרץ לשיפור התוצאות הכספיות ובפרק הזמן האמור צמצמה ההתאחדות את התחייבויותיה בסכום של כ-9.5 מיליון שקלים.

* הנהלת ההתאחדות אישרה את הרחבת הסמכות של ועדת ליגה וגביע לעניין החלפת ביתיות: "ועדת ליגה וגביע רשאית לאשר, ע"פ שיקול דעתה המלא, במהלך סיבוב המשחקים הראשון ובשל שזרוע חורף למשטח הדשא, החלפת ביתיות של משחקים בליגות המקצועניות ובליגה א', כך שמשחקה של קבוצה אשר נקבעה כמארחת בסיבוב הראשון יועתק בסיבוב זה למגרשה של הקבוצה האורחת ובהתאמה תוחלף הביתיות בין שתי קבוצות אלה גם בסיבוב השני"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully