"הגעתי לבלגיה כי כל חיי נלחמתי בעצמי כדי לא ללכת בדרך הקלה"

"לא היה כלום עם מכבי ת"א", "ההצעה המשמעותית היחידה היתה מבאר שבע", "התחלתי להיות לחוץ", "מוסקרון לא לקחה אותי כי אני ישראלי": אופיר מרציאנו בראיון ראשון מאז היציאה לאירופה

08/07/2015
ניב אהרונסון

על האפשרות שיצטרף למוסקרון הבלגית, שמע אופיר מרציאנו כבר לפני חודש. דודו דהאן סיפר לו שקיימת האופציה הזו, אבל הבהיר שכדאי קצת לחכות, בטח לאור האפשרות שבעלי הקבוצה יתחלפו. בתחילת השבוע כבר הגיע הטלפון המיוחל, זה שקטע חשש כבד שהשוער יישאר בסופו של דבר בלי קבוצה באירופה. ההליך הפעם היה מזורז והעובדה שפיני זהבי שם, בטח לא הפריעה. מרציאנו שמע שמאמן הקבוצה צפה בביצועיו והתלהב. ג'קי בן זקן, שניהל מו"מ קשוח מול הפועל באר שבע, הסכים הפעם גם להשאיל בחינם וכך יצא שהכל נתפר מהר מאוד.

הבוקר כבר ערך מרציאנו את אימון הבכורה. "באו לאסוף אותי מהמלון ונפגשתי עם כל השחקנים והצוות. האמת? מאוד התרגשתי", סיפר בראיון מיוחד לוואלה ספורט.

בארץ אנחנו מכירים הרבה מועדונים בבלגיה, אבל על מוסקרון כמעט שלא שמענו.

"ברור שלא מדובר באחת הקבוצות הגדולות בבלגיה. סך הכל עיר קטנה על גבול צרפת. עשר דקות נסיעה מליל. נחתתי בבריסל והמשכתי בנסיעה לגנט שם פגשתי את דודו והמשכנו בנסיעה למוסקרון. אני חושב שזה בסך הכל לקח לנו חצי שעה להגיע לכאן מגנט. באימון הבוקר ניגש אלי אחד השחקנים וסיפר לי שהוא שיחק עם שלומי ארבייטמן ויובל שפונגין במונס ובסך הכל, נראה לי ששמחו לקבל אותי".

לא חששת שתישאר לבסוף ללא הצעה אחרי שהמו"מ בין אשדוד להפועל באר שבע התפוצץ?

"ברור שהיה כבר קצת חשש. ככל שהזמן עבר ולא מצאתי קבוצה, התחלתי להיות לחוץ. התחלתי לגלגל בראש את המחשבה שאולי גם הפעם אני לא אצא לקבוצה אחרת וזה התחיל להלחיץ. ואז התחלתי להתאמן באופן אישי ואמרתי לעצמי שהאימונים ישקיטו את החשש ובגלל האימונים, לא אתרכז במה יהיה איתי, אבל זה השתלט עלי בכל זאת והציק לי. בתוך תוכי תמיד האמנתי שהדברים יסתדרו לטובה, אבל עדיין כשיום עובר ועוד יום חולף וכשאתה זוכר כמה קשה להוציא שוערים מישראל לחו"ל, אתה מבין שיכול גם להיות מצב שתישאר בלי קבוצה וזה לא קל".

עוד באותו נושא

אופיר מרציאנו חתם לעונה במוסקרון, ירוויח כ-200 אלף יורו

לכתבה המלאה
"התחלתי לגלגל בראש את המחשבה שאולי גם הפעם אני לא אצא לקבוצה אחרת וזה התחיל להלחיץ". אופיר מרציאנו(צילום: ברני ארדוב)

היום כבר אפשר לדבר קצת על ההצעות שהיו לך בארץ. מה היה עם מכבי תל אביב?

"לא היה כלום. ממש כלום. לפחות לא שאני יודע. אף פעם לא נפגשתי עם מכבי תל אביב ואף פעם לא פנו אלי משם. ההצעה הרצינית והמשמעותית היתה מהפועל באר שבע".

ואז אתה רואה שהמו"מ בין ג'קי בן זקן לבין אלונה ברקת מגיע למבוי סתום. לא חשבת לדבר עם ג'קי בעצמך?

"בוודאי שדיברתי עם ג'קי וניסיתי לגשש אם אפשר בכל זאת לסגור את זה כדי שאעבור לשם, אבל ג'קי יעץ לי להיות רגוע וכל הזמן חיזק אותי שיהיה טוב ושאני אשחק באירופה. הרי העדיפות הראשונה היתה אירופה ולא ישראל ולכן בכל זאת העדפתי לצאת לחוות דברים חדשים. בטח שחששתי גם בקטע הכלכלי ואמרתי לעצמי שאני מפסיד חוזה טוב בבאר שבע, אבל עדיין הלכתי עם ג'קי ועם דודו. היתה הסכמה בסופו של דבר בין שלושתנו שעדיף לחכות לאירופה ואני שמח שזה הגיע והכל יצא לטובה".

מאירופה לא היה משהו למעט מוסקרון?

"היו דברים שעדיין אי אפשר לספר כי אולי בעתיד זה יקרה. היו גישושים מצרפת ומעוד מקומות, אבל אני מרוצה מהמקום בו חתמתי".

ג'קי הסכים להשאיל אותך בסוף ללא תמורה. כנראה שגם הוא כבר חשש שלא תהיה אופציה נוספת בהמשך.

"אני לא ממש יודע את פרטי העסקה, אבל אני מאחל לג'קי ולי להרוויח בעתיד הרבה כסף מההעברה שלי. כרגע זה בהשאלה ואני בטוח שאם אהיה טוב, יהיו לי הצעות בעתיד ואולי שם אשדוד תרוויח כי כרגע ההשאלה היא ללא תמורה".

תהיה תחת העיניים הבוחנות של פיני זהבי והופעות טובות שלך בטוח יסדרו לך מועדון גדול יותר בהמשך. אני מניח שזה גם עזר לך שהוא מבעלי הקבוצה

"עדיין לא נפגשתי כאן עם פיני זהבי. זה כיף שהוא רצה אותי לקבוצה, אבל זה שאני ישראלי לא נותן לי כאן שום יתרון. אני בטוח שמוסקרון לא לקחה אותי כי אני ישראלי. זו קבוצה שיש לה את השאיפות שלה והם בחרו בי כי הם ראו את הדיסקים שלי והאמינו בי".

עוד באותו נושא

המושבה הישראלית מתרחבת: גם חאתם עבד אלחמיד חתם בגנט

לכתבה המלאה
אופיר מרציאנו: "אני מאחל לג'קי ולי להרוויח בעתיד הרבה כסף מההעברה שלי. כרגע זה בהשאלה ואני בטוח שאם אהיה טוב, יהיו לי הצעות בעתיד". ג'קי בן זקן(צילום: ברני ארדוב)
"העובדה שארבעה שחקנים מאשדוד יוצאים הקיץ לקבוצות גדולות יותר, צריכה ללמד את כל הצעירים שיש היום באגודה שמאשדוד אפשר להגיע הלאה ושאם אתה בולט באשדוד, תוכל לצאת לאירופה. לכל הצעירים של הקבוצה יש לאן לשאוף"

מה השאיפות של הקבוצה בעונה הקרובה?

"אני לא יכול להשיב לך עדיין, כי אני מניח שעוד יגיעו לכאן שחקנים ורק אחרי זה אפשר יהיה להעריך לאן הקבוצה שואפת. אני יודע שבעונה שעברה השאיפות היו להישאר בליגה והם עמדו בכך".

קיץ עמוס במ.ס. אשדוד. מלבדך יצאו גם חאתם עבד אלחמיד, עופר ורטה וג'ון אושאניוואה.

"כן, אבל שיהיה ברור לא מדובר כאן במכירת חיסול. חאתם כבר היה מושאל בעונה שעברה לרומניה, עופר ואני רצינו כבר הרבה זמן לצאת וג'ון הוא בכלל שחקן זר שהיה ברור כי יום אחד יתקדם מישראל למדינה אחרת. העובדה שארבעה שחקנים מאשדוד יוצאים הקיץ לקבוצות גדולות יותר, צריכה ללמד את כל הצעירים שיש היום באגודה שמאשדוד אפשר להגיע הלאה ושאם אתה בולט באשדוד, תוכל לצאת לאירופה. לכל הצעירים של הקבוצה יש לאן לשאוף".

היו הודעות או טלפונים שריגשו אותך במיוחד?

"היו המון הודעות וטלפונים אתמול, אבל לא חזרתי לרבים כי הייתי ממוטט ונפלתי למיטה בתשע בערב. אני יוצא לבלגיה ואני ממש מרגיש שאני מייצג את אשדוד. כזה כיף לי כאן להגיד באנגלית שאני ממ.ס. אשדוד. אני מקווה לתת עוד הרבה סיבות בעתיד לאנשים באשדוד ובישראל להיות גאים בי".

בטיסה לבלגיה בטח עבר לך הרבה מול העיניים.

"אתה לא יודע אפילו כמה. על כל הקריירה שלי חשבתי. שחזרתי כל פרט ופרט. לא היה לי קל. לקחתי את המקום שלי באשדוד למרות שעד אז הביאו שוערים זרים ונלחמתי על זה שאקבל את ההזדמנות. אבל יותר מהכל חשבתי על החיים כי בסופו של דבר הגעתי לבלגיה בזכות זה שנלחמתי כל החיים עם עצמי כדי לא ללכת בדרך הקלה. היו ימים בהם אמרתי שאשאר בבית אחר הצהריים ולא אלך לחדר כושר ובכל זאת הלכתי. היו ימים שחברים רצו שנצא לבלות באמצע השבוע ואמרתי שאשלים שעות שינה אחרי זה ובכל זאת לא יצאתי. היו בקרים בהם לא היה בא לי לצאת מהמיטה מוקדם כדי לעשות עוד אימון כוח לפני האימון של הקבוצה, אבל לא ויתרתי לעצמי והגעתי למועדון. אני מאחל לעצמי כל הקריירה להישאר כזה. להיות כל הקריירה חזק ולא להיכנע".

ב-24 שעות אתה ועבד אלחמיד הגדלתם את מושבת הישראלים בבלגיה.

"זה כיף ומתאים לי עוד ישראלי כאן איתי במוסקרון. זה בטוח יעזור לי עם הבשר הכשר שאני חייב להביא לכאן. בינתיים אני על קופסאות טונה, אבל אני לא מפונק. דיברתי גם עם רמי גרשון שנמצא חצי שעה ממני בגנט והוא אמר לי שאני יכול לישון אצלו בינתיים אם אני לא רוצה להיות לבד במלון. הוא יסביר לי מה לעשות ואיך להסתדר וזה מאוד נוח שיש חברים כאן לידי".

המשפחה והחברה בטח רוצים כבר להגיע.

"מאוד, אבל הם יחכו קצת כי אני צריך עוד להסתדר כאן. הליגה גם אוטוטו מתחילה ויש הכנות אחרונות. בששי שבת אנחנו נוסעים להולנד למשחק הכנה מול דן בוש ושם כבר תהיה לי טבילת אש ראשונה".

מה אתה מצפה מעצמך בעונה הקרובה?

"הגעתי לקבוצה שתילחם בכל משחק כדי לקחת נקודות ולבטח תהיה לי הרבה עבודה. אני אוהב את זה כי זה יהפוך את החשיבות שלי ליותר גדולה. אני רוצה להיות בעוד שנה מהיום שוער יותר טוב. אני רוצה להשתפר בעונה הקרובה. אני רוצה לרדת מכל משחק בידיעה שהיה לי משחק אישי טוב. לפני שלוש שנים החל לעבוד איתי מאמן השוערים איתי זילפה והוא אמר לי שהמטרה שלו היא להפוך אותי לשוער הנבחרת. עמדנו ביעד הזה ועכשיו אני כאן באירופה. אני יודע שיש המון אנשים בארץ שמפרגנים לי ושמחים שחתמתי בקבוצה בבלגיה. בכל חיי פגשתי אנשים ובזכות מי שאני, אני בטוח שהם היום מאושרים בשבילי מכל הלב. זו גם ההזדמנות להגיד תודה אמיתית למשפחה, לחברה ולאנשים הקרובים אלי שידעו לחיות עם השגעונות שלי. אני אולי לא נראה תמיד כזה, אבל יש לי הרבה שגעונות".

"היו בקרים בהם לא היה בא לי לצאת מהמיטה מוקדם כדי לעשות עוד אימון כוח לפני האימון של הקבוצה, אבל לא ויתרתי לעצמי והגעתי למועדון. אני מאחל לעצמי כל הקריירה להישאר כזה. להיות כל הקריירה חזק ולא להיכנע". מרציאנו(צילום: יוסי ציפקיס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully