בקרת התקציבים הודיעה לאשקלון: תוך עשרה ימים יחולטו הערבויות

לאחר פנייה של השחקנים לבקרה בשל אי תשלום שלושה חודשי שכר, החליטו בבקרה לשלם מהערבויות שהופקדו. היו"ר היוצא על הטענות של אי העברת כספים לקרן פנסיה: "זה סודר מול חברת הביטוח"

  • עירוני אשקלון
איך זה ייגמר? שמריז (צילום: קובי אליהו)

שחקני אליצור אשקלון עברו גיהנום במהלך העונה הנוכחית. מה-15 לאוקטובר, המועד שבו היו אמורים לקבל את משכורת ספטמבר, הראשונה של העונה, ועד היום (חמישי), לא ידעו השחקנים מתי והאם יקבלו את המשכורות שמגיעות להם. במהלך כל העונה פנו השחקנים לארגון השחקנים כדי שילחם את מלחמתם מול בקרת התקציבים והקבוצה והתוצאה היא שמתוך עשר משכורות עליהם התחייבו באשקלון שולמו שש בלבד, ובקבוצה חייבים כיום שלוש משכורות לשחקנים ומשכורת עתידית אחת.

במהלך העונה השביתו שחקני אשקלון (והמאמן שפוטר במהלך העונה חנן הירשוביץ') את האימונים מספר פעמים, כשהקבוצה אף מקבלת עונש הפסקת פעילות שהוסר. על פי השחקנים, אי תשלום המשכורות אינו הדבר הלא חוקי היחיד שביצעו בקבוצה - השחקנים נדהמו לגלות כי למרות שבתלוש המשכורת שלהם הופיעה הורדת כספים לקרן פנסיה של חברת "הראל", לא נפתחה קופה עבורם, והכסף למעשה נעלם.

בבקרת התקציבים היו מודעים למצב הקשה של הקבוצה, שלא קיבלה אישור קבוע לשחק בליגה הלאומית העונה אך לפני כל משחק קיבלה אישור זמני, וכך 26 פעמים אישרו אנשי הבקרה את השתתפות אשקלון בליגה. השחקנים לא התכוונו לשתוק על המצב ולפני סיום הפלייאוף התחתון פנו באמצעות ניר אלון לרשות לבקרת תקציבים וביקשו לחלט את הערבויות על סך 750 אלף שקלים שמופקדות בבקרה, אחרת לא יעלו למחזורי הסיום שקבעו את זהות היורדת לליגה הארצית. בסופו של דבר בבקרה הבטיחו לעזור, וקבעו כי עד ה-1 ליוני ישולם הכסף. בסופו של יום קיבלה אשקלון ארכה נוספת לתשלום חובותיה עד ה-21 ליוני, אחרת יחולטו הערבויות.

"על פי המידע שנמסר לנו על ידכם, קבוצתכם מפגרת בתשלומי שכר לשחקנים בגין 2 חודשי משכורת", כתב יו"ר הרשות לבקרת תקציבים עו"ד משה דרוקר לאנשי הקבוצה. "כמו כן, על פי המידע שנמסר לנו, קבוצתם אינה מעבירה תשלומים סוציאליים כנדרש בחוק ובהסכמי ההעסקה עם שחקניה. בהתאם להוראות תקנון ביקורת תקציבים, הרשות לביקורת תקציבים רשאית לעשות שימוש בבטוחות שהומצאו לה, בין היתר, במידה ולא שילמה הקבוצה שכר למאמנים ו/או לשחקנים תקופה העולה על חודשיים. לפיכך, הריני להודיעכם על מימוש הבטוחות המופקדות בידינו. על הקבוצה לשלם לעובדיה את השכר שבפיגור ולהעביר אלינו אסמכתאות ואישורים מעובדי הקבוצה על ביצוע הנ"ל ולא יאוחר מיום 21 ביוני 2015. ככל שלא יתבצע בפועל תשלום השכר והנלוות לשכר ולא יועברו אישורים ואסמכתאות על כך, אזי ניאלץ לממש מיידית את הבטוחות שהופקדו בידנו. התמורה הכספית שתתקבל ממימוש הבטוחות תשמש לטובת פירעון חובות הקבוצות, בהתאם להוראות תקנון ביקורת תקציבים".

במקביל, מינתה עיריית אשקלון את מבקר העירייה שיבדוק את התנהלות העמותה שלקחה את הקבוצה מידי יוסי דהאן במהלך שנת 2012. לוואלה ספורט נודע כי העירייה העבירה בשנה וחצי האחרונות 2.83 מיליון שקלים לקבוצה, שהייתה בגירעון בתחילת השנה הנוכחית של 600 אלף שקלים. לעירייה הגיעו חשדות לאי סדרים ולכן לא העבירו מיליון שקלים נוספים שאמורים להגיע לקבוצה עד לסיום שנת 2015. כמו כן, לוואלה ספורט נודע כי קיים הסכם לפיו עיריית אשקלון תיקח על עצמה את חובות הקבוצה ומשכורות השחקנים, ותשלם לעמותה הקיימת 750 אלף שקלים מתוך 1.2 מיליון שקלים שנרשמו כהלוואת בעלים, בתנאי שחברי העמותה יחזירו את הקבוצה לעירייה, אך ההסכם לא נחתם על ידי ראשי העמותה, יעקב וקנין ופיני ביטון, שהצטרף לעמותה לאחרונה.

טוב לדעת (מקודם)

הרופאים ממליצים: שש דקות, פעמיים ביום ואין כאבים

לכתבה המלאה

תגובות:

יעקב וקנין, מי ששימש כיו"ר הקבוצה משנת 2012 ועד לאחרונה, אישר לוואלה ספורט כי אכן הקבוצה מפגרת בתשלום שלוש משכורות וכן הייתה קיימת בעיה בהפרשת כספים לקרן פנסיה: "בימים האלה השחקנים יקבלו משכורת אחת לפי מה שסיכמנו. לגבי הפנסיה, היום בדיוק סגרתי את כל העניין, הכסף יועבר לחברת הביטוח ונגמר הסיפור. נזמין את השחקנים מחר שיקחו את הכסף ויחתמו על אישור יתרה. נשלם לשחקנים משכורת אחת ואת השאר נפרוס להם כפי שסיכמנו איתם".

פיני ביטון, יושב ראש אליצור אשקלון, פיני ביטון, אמר בתגובה: "היה משא ומתן של העמותה מול מחזיק תיק הספורט בעירייה יוסי כהן, עם תכתיב ברוטאלי 'לא תמסרו את הקבוצה, לא תקבלו תקציב'. הם ממשיכים לסלף את המידע. היו כוונות טובות מצדנו, קיוויתי לסגור את זה תוך כמה ימים, ועיריית אשקלון ממשיכה בשלה.

"נכון להיום מגיע לשחקנים לקבל שתי משכורות, אני יכול להניח מי פנה מהשחקנים. אנחנו משלמים מכספנו הפרטי, מכיוון שאני מחויב לאנשים שאנחנו חייבים להם משכורת, על אף שהעירייה ממשיכה להציב התניות כאלה. אנחנו מגישים עתירה על ידי עורך דין יוסי גאייר כדי לקבל את המגיע לנו. אם העירייה רוצה לקבל את הקבוצה אליה, היא צריכה להעביר את הכספים שהם חייבים לנו, ובנוסף לנהל איתנו משא ומתן מכובד. אני מקווה שעיריית אשקלון תבין שגם כוחניות היא לא תחליף למוסריות.

"אם היה הסכם כפי שנטען, שיביאו אותו בפניי, אני רוצה לחתום עליו. מעולם לא היה הסכם, היה משא ומתן, והייתה טיוטת הסכם שאיש לא יכול לחתום עליו. העירייה הערימה קשיים באמצעות עורך הדין שלה, אבל אותו יוסי כהן שמנסה לטשטש הצהיר שהוא אוהד הקבוצה, ואוי לקבוצה שאלה אוהדיה ונציגיה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully