קאיודה נפרד: "אף אחד במועדון לא אשם במה שאלי שגב השאיר כאן"

החלוץ הניגרי נמכר לאוסטריה וינה ועוזב אחרי שנתיים. בראיון מפוייס הוא אומר: "אנשים ניצלו את טוב לבו של שגב וגרמו לו ליפול. לא יכולתי לבגוד בנתניה וללכת לקבוצה אחרת בישראל"

one

בזמן ששחקני מכבי נתניה התכנסו היום (שבת) בשעות הצהריים המוקדמות בביתו של ערן לוי למסיבה פרטית שסיימה את העונה, לארי קאיודה הגיע עם סוכנו דודו דהאן לפגישה עם מנכ"ל המועדון רועי דניאל, בסיומה הוא נפרד ממכבי נתניה ובתוך מספר ימים כבר ימריא לאוסטריה כדי לחתום באוסטריה וינה.

קאיודה נשמע היום הרבה יותר מפויס מאשר בראיונות הקודמים שלו. "באתי לישראל כשחקן צעיר ואני עוזב לאוסטריה אחרי שנתיים בהן התבגרתי מאוד", אמר הניגרי בן ה-22, "אני מאושר מהצעד שעשיתי כי אם לא הייתי עוזב לאירופה, הייתי נשאר רק במכבי נתניה. לא הייתי מוכן לעבור לשום קבוצה אחרת בישראל והייתי מחזיק אצבעות שהדברים בנתניה יסתדרו ושאוכל להישאר. אני חייב לעבור כדי שמכבי נתניה תוכל לשרוד ואני עוזב בתקווה שהמעבר שלי יסייע למועדון".

התחבר למועדון. קאיודה (צילום: ברני ארדוב)

בשבוע שעבר מאוד כעסת על מכבי נתניה

"כעסתי על אנשים בקבוצה וכנראה שכעסתי בטעות, כי אחרי הפגישה היום עם רועי דניאל אני יודע שמדובר באיש טוב שרוצה לעשות טוב עבור המועדון. אנשים אמרו לי עליו דברים לא טובים ולא ידעתי את האמת. הוא לא אשם בבעיות של מכבי נתניה ואף אחד במועדון לא אשם במה שאלי שגב השאיר כאן. היום הבנתי שהם לא האנשים הרעים בסיפור הזה. רועי פתח בפניי את כל הדברים ובפעם הראשונה שמעתי את האמת על מכבי נתניה. יש אנשים שגרמו לאלי שגב ליפול. הוא אפשר לאנשים לנצל את טוב ליבו".

אתה כועס על אלי שגב?

"אם אגיד שאני כועס על אלי שגב, אלוהים לא יסלח לי. אני ממשיך מכאן את חיי וגם אם יש מישהו בישראל שפגע בי לאורך השנתיים האלה, אני סולח לו".

הרבה מועדונים ישראלים, כולל מכבי חיפה ובאר שבע, חיזרו אחריך והעדפת את אוסטריה וינה

"כשקרית שמונה רצו אותי, אנשים לא הבינו למה אני מתעקש לא לעזוב את נתניה למרות כל הבעיות שלה. אני בן אדם שנקשר למקום ולא ממהר לעזוב. באתי למכבי נתניה בליגה השנייה ועזרתי לה לחזור לבמה של הכדורגל. מכבי נתניה הייתה הבית שלי והאוהדים הראו לי הרבה אהבה. לא יכולתי לבגוד בהם וללכת לקבוצה אחרת".

השחקנים חוגגים כרגע את סיום העונה ואתה לא איתם

"אני מאחל לכל השחקנים רק טוב. אני מברך את כולם שיצליחו. אני משוכנע שאם הם יהיו אנשים טובים, אלוהים יחייך אליהם. אלוהים ישפוט את כולם לפי ההתנהגות שלהם ואני משוכנע שאם הם יעשו טוב, הם יזכו לטוב בחזרה".

עוד באותו נושא

עוזב אחרי שנתיים: לארי קאיודה נמכר ממכבי נתניה לאוסטריה וינה

לכתבה המלאה
קאיודה: "אם אגיד שאני כועס על אלי שגב, אלוהים לא יסלח לי" (צילום: ניב אהרונסון)

אתה עוזב בכעס מסוים על שחקנים שעם חלקם היו לך לא מעט ויכוחים?

"אין בי כעס על איש. כל מה שקרה היה במסגרת הכדורגל. אני עוזב לאוסטריה ואני לא יודע מה מצפה לי שם. אני רק יודע שהאישיות שלי טובה ואני סומך על זה שאנשים יאהבו אותי. מי שלא אהב אותי בישראל, לא היה מספיק קרוב אלי כדי לדעת מי אני באמת. גם אם מישהו פגע בי בתוך הקבוצה, אני שכחתי".

ביום שישי רוני לוי צעק עליך באימון וזה היה רגע צורם לפני שאתם נפרדים

"רוני אדם טוב והוא כעס עלי כמו אבא שכועס על בן. הוא היה חייב לצעוק עלי כדי שאני ארגע. לא הייתי מפוקס והוא דרש ממני יום לפני המשחק נגד הפועל חיפה להיות מרוכז. רוני הוא אדם נהדר עם אישיות אדירה ואני שמח שפגשתי אותו. אני מקווה שתתגעגעו אלי ואני משוכנע שאתגעגע אליכם. אני מקווה להיות יותר טוב באוסטריה וינה ממה שהייתי בישראל. המאמן שיהיה לי דורש הרבה משמעת ועבודה ואני אוהב לעבוד חזק ולהתאמן טוב. אני אוהב מאמנים קשוחים ויהיה לי טוב איתו".

האוהדים כבר מתגעגעים אליך

"אני יודע שהאוהדים היו איתי בתקופות הקשות והם תמכו בי והתפללו שאצליח. אשמח אם גם באוסטריה וינה תהיה לי האהבה שהייתה לי במכבי נתניה מהאוהדים".

אם היית מדבר עכשיו עם אלי שגב, מה היית אומר לו?

"שאני מודה לו על מה שהוא עשה בשבילי ועל זה שהוא הביא אותי למכבי נתניה. אני חושב שטוב הלב שלו פגע בו וגרם לו לעבור את מה שהוא עבר. אלי שגב היה בשבילי גם כשאנשים אחרים לא האמינו בי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully