פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        אליפות אוסטרליה: דג'וקוביץ', ואוורינקה וסרינה עלו לסיבוב השלישי

        המדורג 1 ניצח 0:6, 1:6, 4:6 את אנדריי קוזנצוב. האלוף המכהן עבד קשה עם 6:7, 6:7, 3:6 על מאריוס קופיל. המדורגת 1 בנשים טיילה עם 5:7, 0:6 על זבונרבה. אזרנקה ניצחה את ווזניאקי

        קיי נישיקורי (GettyImages)
        ניצח עוד יריב קשה. נישיקורי (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

        אחרי שלושה ימים מרתקים במלבורן, הסיבוב השני של אליפות אוסטרליה הפתוחה נמשך הלילה (בין רביעי לחמישי) עם כמה משחקים שבהם היום מעורבים הטניסאים הבכירים. בגברים, מרבית תשומת הלב הופנתה אל המדורג ראשון בעולם נובאק דג'וקוביץ' ואל האלוף המכהן סטן ואוורינקה שעלו לסיבוב השלישי. קיי נישיקורי ניצח את איבן דודיג. בנשים, סרינה וויליאמס לא התקשתה מול וורה זבונרבה, אבל במפגש המרתק מכולם הביסה ויקטוריה אזרנקה את קרוליין ווזניאקי בקרב בין שתי החברות הטובות.

        נובאק דג'וקוביץ' טניסאי סרבי (GettyImages)
        לא היו תקלות מול קוזנצוב? דג'וקוביץ' (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

        גברים: ואוורינקה ודג'וקוביץ' דילגו לשלב הבא

        המדורג מספר אחת בעולם נובאק דג'וקוביץ' רוצה להפוך לטניסאי הראשון בעידן הפתוח שזוכה באליפות אוסטרליה הפתוחה חמש פעמים. הדרך לשם עוד ארוכה ובינתיים הסרבי מטייל והבוקר הוא ניצח את אנדריי קוזנצוב הרוסי (88 בעולם) 0:6, 1:6, 4:6 במשחק השלישי שנערך ברוד לייבר ארנה. נולה, שניצח בסיבוב הראשון 3:6, 2:6, 4:6 את אליאז' בדנה, פגש לראשונה את קוזנצוב וניצח תוך פחות משעה וחצי.

        אלוף השנה שעברה סטן ואוורינקה, המדורג רביעי בטורניר ובעולם, טייל בקלות בסיבוב הראשון ל-1:6, 4:6, 2:6 על מרסל אילהאן, אך הפעם עבד קשה יותר לפני שניצח את מאריוס קופיל הרומני (194 בעולם) 6:7, 6:7, 3:6. הרומני השיג לא פחות מ-17 אסים לעומת שניים בלבד של השוויצרי שעמל קשה מאוד מול יריב מפתיע.

        קיי נישיקורי הצליח לעבור בסיבוב הראשון יריב לא פשוט בדמותו של ניקולאס אלמגרו הספרדי. והבוקר הפינליסט מאליפות ארצות הברית והמדורג חמישי בטורניר ניצח את איבן דודיג הקרואטי המצוין (88 בעולם) 6:4, 5:7, 2:6, 6:7. הקרואטי השיג 16 אסים וניצח את המערכה הראשונה, אבל היפני התעשת וניצח. דויד פרר, המדורג תשיעי בטורניר, ניצח את סרגיי סטחובסקי (71) 7:5, 3:6, 4:6, 2:6.

        משחקים נוספים:

        מילוש ראוניץ' (8, קנדה) - דונלד יאנג (ארה"ב) 4:6, 6:7, 3:6
        פליסיאנו לופס (12, ספרד) - אדריאן מנארינו (צרפת) 6:4, 6:4, 6:7, 0:4 (מנארינו פרש)
        רוברטו באוטיסטה אגוט (13, ספרד) - ז'יל מולר (לוקסמבורג) 7:6, 1:6, 7:5, 6:1
        גאל מונפיס (17, צרפת) - ייז'י ינוביץ' (פולין) 6:4, 1:6, 6:7, 6:3, 6:3
        ז'יל סימון (18, צרפת) - מרסל גרנויירס (ספרד) 6:7, 2:6, 4:6
        ג'ון איזנר (19, ארה"ב) - אנדראס היידר מאורר (אוסטריה) 4:6, 6:7, 6:4, 4:6
        סנטיאגו חיראלדו (30, קולומביה) - סטיב ג'ונסון (ארה"ב) 3:6, 4:6, 2:6
        פרננדו ורדסקו (31, ספרד) - גו סואדה (יפן) 3:6, 2:6, 6:7
        בנימין בקר (גרמניה) - לייטון יואיט (אוסטרליה) 6:2, 6:1, 3:6, 4:6, 2:6

        ויקטוריה אזרנקה טניסאית (AP)
        הבלארוסית ניצחה בקלות. ווזניאקי ואזרנקה (צילום: AP)

        נשים: סרינה בשלב הבא, אזרנקה גברה על ווזניאקי

        מפגש שבסיטואציה אחרת היה יכול להיות גם חצי גמר או אפילו גמר בכל טורניר גרנד סלאם היה המשחק השלישי שהתקיים במרגרט קורט ארנה והפגיש בין ויקטוריה אזרנקה לקרוליין ווזניאקי. שתי הטניסאיות נפגשו שבע פעמים בעבר והיום הבלארוסית היתה עם ידה על העליונה וניצחה בקלות 4:6, 2:6 את המדורגת שמינית כדי להשוות את המאזן מולה ל-4:4.

        סרינה וויליאמס, הראשונה בעולם, שטיילה בסיבוב הראשון לא התקשתה גם הפעם מול ורה זבונרבה וניצחה אותה 5:7, 0:6 תוך שעה וחצי. מי שפתחה את יום המשחקים ברוד לייבר ארנה היתה אגניישקה רדוואנסקה, המדורגת שישית בטורניר, שניצחה את יוהאנה לארסון השבדית 0:6, 1:6. הפולנייה פגשה את לארסון פעם אחת בעבר, זה היה בגביע פדרציה בשנה שעברה והיא ניצחה אותה שם 4:6, 1:6 וגם הפעם לא ממש התקשתה. פינליסטית השנה שעברה דומיניקה ציבולקובה (11) גברה במפגש מסקרן מאוד על צבטנה פירונקובה הבולגרייה 2:6, 4:6.

        אלופת ווימבלדון פטרה קביטובה, המדורגת רביעית בעולם, ניצחה בסיבוב הראשון של ריחל הוגנקאמפ 1:6, 4:6 והבוקר השיגה ניצחון שלישי בקריירה מול מונה בארתל הגרמנייה 2:6, 4:6.

        משחקים נוספים:

        אליזה קורנה (19, צרפת) - דניסה אלרטובה (צ'כיה) 4:6, 7:6, 2:6
        סמנתה סטוסור (20, אוסטרליה) - קוקו ונדוויי (ארה"ב) 6:4, 6:4
        גרבינייה מוגורוסה (24, ספרד) - דניאלה האנטוחובה (סלובקיה) 1:6, 6:1, 0:6
        ברבורה זחלובה סטריצובה (25, צ'כיה) - קיי צ'ן צ'אנג (טייוואן) 1:6, 5:7
        אלינה סביטולינה (26, אוקראינה) - ניקול גיבס (ארה"ב) 6:7, 6:7
        קייסי דלקוואה (29, אוסטרליה) - מדיסון קיז (ארה"ב) 2:6, 6:1, 6:1
        ברברה לפצ'נקו (30, ארה"ב) - אילה טומליאנוביץ' (אוסטרליה) 1:6, 6:7