יו"ר מכון וינגייט הודיע על פרישה מתפקידו

עודד טירה נימק את התפטרותו בפני שרת הספורט, לימור לבנת, בכך שכספי התמיכה לשנת 2014 בגובה 4.75 מיליון שקל לא הועברו. התמונה ע"פ משרד הספורט: ניסה להעלות את שכר המנכ"ל בלי לאשר למרות תוכנית הבראה, נתקל בסירוב והחליט להתפטר

24/12/2014
מתפצלים. לבנת ועודד טירה(צילום: מגד גוזני)

יושב ראש מכון וינגייט, עודד טירה, הודיע היום (רביעי) לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, על התפטרותו מהתפקיד לאחר שנתיים וחצי. לטענתו הסיבה לעזיבה נובעת מכך שמשרד הספורט עצר את העברת כספי התמיכה לשנת 2014 שעליהם התחייב כלפי מכון וינגייט. "מדובר בכ-4.75 מיליון שקל שהם כרבע מסך התמיכות", כתב טירה.

"בהינתן שתקציב המדינה לשנת 2015 לא אושר, אי העברת הכספים במועד משמעה שלא ניתן יהיה להעביר אותם עד לאישור תקציב המדינה הבא הצפוי לא לפני חודש יוני 2015", הוסיף טירה, שהדגיש כי במצב הדברים הנוכחי צפוי מכון וינגייט לעמוד כבר בימים הקרובים בפני תביעות של ספקים שעסקו בבניית הבריכה הלאומית וששכרם לא שולם זמן רב.

טירה הדגיש במכתבו כי בהיעדר מקור תקציבי, לא יוכל המכון להתחייב במועד הנדרש לקיום אליפות אירופה לשחייה שמתוכננת להיערך בדצמבר 2015. "בכך אני מסיים תקופה בת כשנתיים וחצי שבה מילאתי את תפקידי בהתנדבות מלאה והובלתי שינוי בשדירת הניהול של המכון, הקניית אמות מידה עסקיות לפעולתו וביצענו תוכנית מפנה שהעבירה את המכון, לאחר שנים של גירעון, לעודף תפעולי ולתפנית של כשבעה מיליון שקל", הוסיף. "בנוסף הובלתי את פרויקט הבריכה הלאומית בתיאום עם הטוטו ופתיחתה במועד למשחקי המכבייה".

במשרד הספורט מציגים תמונה הפוכה, שם טוענים כי ההתפטרות של טירה נובעת מכך שמשרדי האוצר והספורט סירבו בתוקף להעלות את שכר מנכ"ל המכון ב-12 אחוז. במשרדי הספורט והאוצר טענו כי לא ייתכן שויינגייט שנמצאת תחת תוכנית הבראה שבמסגרתה קוצץ שכרם של העובדים כדי למזער גירעון העומד על כ-20 מיליון שקל, שכרו של מנכ"ל המכון יעלה מ-34 אלף שקל ל-38 אלף.

במכתב שכתב החשב המפקח נטען: "במהלך ביצוע ביקור שכר שוטפת במכון וינגייט, גיליתי לתדהמתי תוספות שער למנכ"ל המכון, וזאת בתקופה בה נמצא המכון בעיצומו של יישום תוכנית הבראה הכוללת גם סיום העסקת כוח אדם!. מבירור שלי נמצא כי הנושא אושר על ידי יו"ר הוועד המנהל של המכון, וכל זאת מבלי ליידע אותי, להיוועץ עמי כעורך ומיישם תוכנית ההבראה וכחשב המלווה של המכון, ולקבל את אישורי לכך".

  • עודד טירה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully