23 ספורטאים אולימפיים יעברו קורס מאמנים

בין השמות נמצאים טומרקין, נבו, שטילוב, מוקי, ריכטר וריבקין. יעל ארד: "רואים חשיבות גדולה במאמץ לשלב את הספורטאים הבכירים של ישראל במערכת הספורט ההישגי"

  • יעל ארד
מערכת וואלה! ספורט
חוזרים לספסל הלימודים. מחזור א' בקורס המאמנים (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

23 ספורטאים אולימפיים שייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים בעבר, המשתייכים לסגלים האולימפיים לריו 2016 וכאלה שייצגו את ישראל באליפויות עולם ואירופה, החלו אתמול (רביעי) בלימודים בקורס מאמנים ייחודי וראשון מסוגו לספורטאים אולימפיים וחברי הסגלים האולימפיים שיקנה להם ידע, הכשרה והסמכה באימון.

הספורטאים במחזור א' הם גל נבו, נמרוד חייט ויעקב טומרקין (שחייה), נטע ריבקין ו-ורוניקה ויטנברג (התעמלות אומנותית), אלכס שטילוב (התעמלות מכשירים), גיל כהן (שייט), זוהר זימרו (אתלטיקה), גילי כהן, שגיא מוקי, אורי ששון, אלון ששון, טומי ארשנסקי, גולן פולק, טל פליקר, ליאור וילדיקאן, שירה ראשוני וקמיליה מינקוואה (ג'ודו), דני פרידמן (חתירה), ציפי אובזילר (טניס), סרגיי ריכטר ועמנואל בן חפר (קליעה) ויום הירשפלד (ספורט החורף).

מאחורי היוזמה לקיום הקורס עומדת ועדת הספורט של הוועד האולימפי בישראל בראשותה של חברת ההנהלה יעל ארד, שזכתה להיענות מלאה של מינהל הספורט. תוכנית הפעילות נבנתה עם בית הספר להכשרת מאמנים במכון וינגייט בראשותו של אלי סדרס. ארד פגשה את הספורטאים בפתיחת הקורס, ואמרה: "אנו רואים חשיבות גדולה במאמץ לשלב את הספורטאים הבכירים של ישראל במערכת הספורט ההישגי. המתכונת המיוחדת של הקורס תאפשר להם לרכוש את ההכשרה כבר במהלך הקריירה הפעילה שלהם על מנת לקצר את תקופת אי הוודאות בשלב הפרישה מספורט תחרותי. אני בטוחה שתהיה לזה תרומה רבה לספורט הישראלי במישור של הספורטאי עצמו ובמישור של המערכת כולה".

המטרות העיקריות של הקורס הן לאפשר לספורטאים המצטיינים לעבור הכשרה של מאמנים ובכך להכין אותם ליום שאחרי סיום הקריירה האולימפית ולאפשר להם להשתלב באימון בספורט ההישגי עם פרישתם. הלימודים בקורס יתקיימו במשך שנתיים. מדובר בתוכנית שנבנתה במיוחד עבור הספורטאים האולימפיים המתאימה ללוחות הזמנים שלהם ולרמתם המקצועית. המדעים ילמדו בסיום עונת התחרויות, בתקופת הפגרה מתחרויות בינלאומיות, ובתחילת עונת האימונים השנתית. הקורס יאפשר צבירת נקודות אקדמיות לתואר במנהל עסקים או רב תחומי במוסדות מוגדרים: אוניברסיטת חיפה, מכון וינגייט או רופין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully