פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    חשיפה: חשד לחוזה כפול בהפועל חיפה

    נציגי עדי שלג טוענים כי בנוסף לחוזה בבקרה, היה עמם סיכום בעל פה. ההתאחדות: "הפניה הועברה לכל הגורמים הרלוונטיים"

    הבעלים של הפועל חיפה יואב כץ (אדריאן הרבשטיין)
    ההתאחדות בודקת. כץ (צילום: אדריאן הרבשטיין)

    האם הפועל חיפה ערכה חוזה כפול עם שחקנה לפני שתי עונות עדי שלג? בימים האחרונים קיבל היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל עו"ד אפרים ברק מכתב תלונה על ידי עורך דינו של השחקן אייל יפה בו נטען שהבעלים של חיפה יואב כץ טוען שבנוסף לחוזה שהופקד בבקרה בעניינו של שלג היה קיים סיכום נוסף בעל פה ועצם הדבר מהווה עבירה על תקנון ההתאחדות ומהווה חוזה כפול.

    תחילת הסיפור לפני שתי עונות, אז חתם שלג בקבוצה ושימש כמגן השמאלי המחליף שלה כשהוא שותף ואף פתח בהרכב בכמה משחקים. לאחר העונה טען שלג שלא קיבל כמה משכורות והגיש תביעת בוררות כנגד חיפה. בתביעת הבוררות הוחלט ששלג זכאי לקבל סכום של כ-25 אלף שקל, אלא שלאחרונה תבע המועדון את אביו של שלג וטען כי בין אביו של השחקן לבין המועדון קיים סיכום לפיו אביו של השחקן יצטרך לשלם 4,200 שקל למועדון בכל חודש כחלק מעסקת ההחתמה.

    בכתב ההגנה שהגיש אביו של שלג נכתב שהוא מאשר את העובדה שהיה צריך לשלם 4,200 שקל, אך לתקופה של שלושה חודשים בלבד ולא לעונה שלמה.

    שחקן הפועל חיפה, עדי שלג (אדריאן הרבשטיין)
    מכתב חריף. שלג (צילום: אדריאן הרבשטיין)

    הטענה של עורך דינו של שלג היא שהסכם זה עם אביו לא הופקד בבקרת התקציבים ולכן מדובר בחוזה כפול. בשל הטענה הזו של אנשי חיפה נשלח מכתב חריף מאוד ליועץ המשפטי של ההתאחדות ובו נכתב בין היתר כי לטענת עורך דינו של שלג, המועדון והבעלים מודים בעצם התביעה בחוזה כפול שלא הופקד בבקרת התקציבים.

    במכתב התלונה נכתב ש"על פי גרסת כץ, היה על אביו של השחקן לשלם להפועל חיפה כסף כדי שבנו ישתתף - וזו לכאורה עבירה נוספת, חמורה ביותר, של שוחד".

    בכתב ההגנה לתביעה של הפועל חיפה נכתב: "מר כץ אינו מתבייש, ויש מי שאומר שהוא גאה בכך, שהוא דורש ומקבל כספים או עבודות באצטדיון כדי לשבץ שחקנים ולאפשר להם לשחק בקבוצתו.

    "בעדותו בבוררות הודה יואב כץ בעסקאות ברטר עם הורים. כלומר, על הורים לשלם או לתת שירותי עבודה עבור שיתוף של בנם בקבוצה. כמו כן טען שהוא איננו יודע מי היו בעלי זכות החתימה בשם בהפועל חיפה".

    בהתאחדות לכדורגל מתכוונים לבדוק את הנושא והוציאו תגובה ראשונה ובה נכתב: "אכן התקבל אצל היועץ המשפטי מכתב בעניין. הפניה הועברה לבחינת כל הגורמים הרלוונטיים בהתאחדות: התובע, הבקרה והאגף המשפטי. אם וככל שיידרש יבדקו העובדות גם עם מועדון הכדורגל הפועל חיפה. לכשתתגבש מסקנה בעניין, ההתאחדות תפעל כמתחייב מהמסקנות של הבדיקה, אם יהיה בכך צורך, והודעה מסודרת תישלח כמובן לעו"ד יפה".

    יצוין שכבר בעת הבוררות הוגשו מסמכים לבקרה בטענה לחוזה כפול ואלו לא הביאו לידי הגשת תלונה או צעדים כנגד חיפה. במועדון מאמינים שגם כעת מכתב התלונה לא יניב דבר.

    בהפועל חיפה סירבו להגיב.

    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
    דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

    אכזבה להפועל חיפה: תארח את מכבי נתניה בעכו

    הפועל חיפה בוואלה! ספורט