שמעון מזרחי העיד: "מוני פנאן נראה היה יותר אמיד ממני"

יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי העיד בתביעת אלמנתו של מוני פנאן: "היה לו שעון קרטייה מזהב, לפני מותו הזמין אאודי במיליון שקל. במכבי הוא היה כמוני - מתנדב משוגע"

חן מענית
מה שאני עושה 46 שנים יבואו אנשים ויגידו שאני משוגע ושאני עושה את זה בהתנדבות ללא שכר ומשקיע ומוני גם עשה את זה והיה בדיוק כמוני". מזרחי (צילום: ברני ארדוב)

"מוני פנאן חי ברמת חיים מאוד מאוד גבוהה, למוני היה שעון קרטייה מזהב והוא נסע במכוניות פאר. הייתה לו אאודי פתוחה. לפני מותו הוא הזמין אאודי מאוד מיוחדת במחיר של כמיליון שקל והמכונית הגיעה ארצה. מוני היה נראה איש אמיד הרבה יותר ממני, החתונה שערך לבנו במלון הילטון זו חתונה של אנשים שיש בידם אמצעים רבים מאוד. גם אני חיתנתי בן ובת אבל לא ברמה הזו", כך העיד היום (ב') עו"ד שמעון מזרחי, יושב ראש קבוצת הכדורסל מכבי "אלקטרה" תל אביב בבית הדין האזורי לעבודה בעיר בתשובה לתביעתה של שרון פנאן, אלמנתו של מוני פנאן ז"ל את מכבי ת"א.

פנאן תובעת פיצוי בסכום של 2.5 מיליון שקל מחברת מועדון הכדורסל מכבי ת"א, בטענה כי בין מוני לבין המועדון שררו יחסי עובד מעביד שמכוחם זכאי היה מוני לקבל זכויות רבות שנשללו ממנו, כולל פיצויי פיטורים.

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה
"מרגע השכמתו ועד הרגע שהלך לישון, כל פעילותו הוקדשה לעבודה בה". שרון פנאן (צילום: קובי אליהו)

לגופו של עניין העיד מזרחי היום כי פנאן לא היה עובד של מכבי ת"א אלא פעל לטענתו של מזרחי בהתנדבות בלבד, בדומה למזרחי עצמו.

"אני כל יום במשרד (הכוונה למשרד עוה"ד של מזרחי. ח"מ) וגם מופיע בבית משפט וב-18:00 אני נוסע לאימון או מתי שהוא מתחיל", העיד מזרחי. "תחליף את השמות בינינו ותמצא בדיוק אותה זהות. המעמד של מוני במכבי היה בדיוק כמו המעמד שלי - 'מתנדב משוגע', זה הכול. זאת האמת. מה שאני עושה 46 שנים יבואו אנשים ויגידו שאני משוגע ושאני עושה את זה בהתנדבות ללא שכר ומשקיע ומוני גם עשה את זה והיה בדיוק כמוני".

מוני פנאן, שהיה מזוהה עם המועדון הצהוב במשך 20 שנה, שם קץ לחייו ב-19 באוקטובר 2009 בהיותו בן 63 בלבד. לאחר מותו פורסם כי הוא עסק בהשקעת כספים של לקוחות, רבים מהם מתחום הכדורסל, ונקלע בעקבות זאת לחובות כבדים. פנאן הותיר אחריו רעיה, שרון, ושלושה ילדים, רגב, לירון ועזר (אותו אימץ).

לאחר המוות הטרגי הגישה שרון, אלמנתו, את תביעת הפיצויים נגד המועדון ובו היא יצאה במתקפה נגד התנהלותו מול בעלה המנוח. לפי התביעה, בין היתר, פנאן, ששימש החל משנת 1992 כמנהל הקבוצה והקדיש לעבודתו לילות כימים לא קיבל כל תמורה עבור עבודתו, חרף יחסי העובד-מעביד שלטענתה התקיימו בין הצדדים ותרומתו הרבה לקבוצה.
פנאן תקפה בתביעה את התנהלות בכירי המועדון, שלטענתה הביאה להידרדרותו הקשה של פנאן עד להתאבדותו, וכן את ההתעלמות מפועלו רב השנים למען מכבי ת"א.

"החל משנת 1992 כיהן פנאן כמנהל הקבוצה במקומו של שמואל מחרובסקי. מרגע זה ועד שנאלץ להפסיק את עבודתו ב-7 באוגוסט 2008, הוקדש מרבית זמנו של מוני לניהול הקבוצה", כתבה פנאן. לדבריה, "למוני לא היו סדרי עדיפויות בנוגע לעבודתו במכבי תל אביב. זה היה רק מכבי, בראש ובראשונה, כל יום, כל היום, בבית או מחוץ לבית. מרגע השכמתו ועד הרגע שהלך לישון, כל פעילותו הוקדשה לעבודה בה".

הכריחו אותו לעזוב? פנאן ז"ל (צילום: ברני ארדוב)

פנאן הוסיפה וטענה כי התפטרות פנאן מתפקידו ב-6 ביולי 2008 נעשתה על רקע תחושתו כי גורמים במכבי ת"א ממדרים אותו ומנסים להרחיק אותו ממוקד קבלת ההחלטות והעשייה.
"אמנם במסיבת העיתונאים הוצגה הפסקת העסקתו של מוני כהחלטה משותפת, אך בפועל לא נותרה לו ברירה. בנסיבות שנוצרו הוא אולץ לעזוב את ניהול הקבוצה שכה אהב, לאחר שסמכויותיו קוצצו וכבודו נרמס", טענה פנאן.

לטענתה, כמה חודשים לאחר הפסקת עבודתו, נקלע פנאן למצוקה נפשית עקב התנהלותם של חברים בהנהלה, בהם שמעון מזרחי ודיויד פדרמן: "מוני אמר לי שדיוויד (פדרמן) מפיץ עלי שמועות ומזיק לשמי הטוב".

שרון פנאן מיוצגת בידי עוה"ד אורי גלבוע ועמית אוריה. מכבי ת"א מיוצגת בידי עוה"ד נחום פינברג, יעקב מלישקביץ ואוהד גלעדי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully