ברני אקלסטון שילם 60 מיליון ליש"ט וחמק ממאסר

נשיא הפורמולה 1 סגר עסקת טיעון עם בית המשפט הגרמני, שהאשים אותו בשוחד. בגרמניה זעמו: "זו עסקה מדאיגה"

06/08/2014
עסקה שהרתיחה את הגרמנים. אקלסטון(צילום: GettyImages, Mark Thompson)

נשיא הפורמולה 1 והבעלים של קווינס פארק ריינג'רס לשעבר, ברני אקלסטון, שילם סכום עתק של 60 מיליון ליש"ט לרשויות החוק בגרמניה. בתמורה, אלה הורידו ממנו את האישומים בדבר נתינת שוחד ובכך נמנע אקלסטון מעונש מאסר של עשר שנים בכלא הגרמני.

עסקת הטיעון, שנחתמה סופית ורשמית אמש (שלישי), עוררה סערה בגרמניה, שם נטען שהסכום הגבוה אותו הסכים לבסוף אקלסטון לשלם סייע לו "לצאת נקי" מעבירה עליה היה חייב לקבל עונש חמור יותר. אקלסטון הואשם ששיחד בנקאי גרמני ב-27 מיליון ליש"ט למטרותיו האישיות. הגרמנים טענו שהעובדה שאדם יכול להתחמק מעונש בזכות עושרו הרב היא "מדאיגה".

האנגלי, שיחגוג בעוד כחודשיים וחצי את יום הולדתו ה-84, הציע תחילה לשלם 20 מיליון ליש"ט בעסקת הטיעון, אולם הצעה זו נדחתה. רק לאחר ששילש את הצעתו, היא התקבלה. 60 מיליון ליש"ט הוא הסכום הגדול ביותר בתולדות גרמניה עליו נחתמה אי פעם עסקת טיעון. על אקלסטון גם לא הוטל קלון בשל העבירות שלו.

הונו של אקלסטון מוערך בשישה מיליארד ליש"ט, כך ש-60 המיליונים שהוא שילם מהווים רק אחוז אחד מכספו. הוא הואשם ששיחד ב-2005 בנקאי בשם גרהרד גריבקובסקי במטרה שזה ימכור את המניות בהן החזיק בפורמולה 1 ללקוח, על פי בחירתו של אקלסטון.

  • ברני אקלסטון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully