תופעה: בלבנון, ירדן ומצרים צופים במונדיאל בערוץ 1

במדינות ערב השכנות וברשות הפלסטינית הצפייה במשחקי המונדיאל היא בתשלום. הפתרון: צופים בדני נוימן בערוץ 1 הישראלי. במרכז פרס לשלום יזמו פניה לצופים החדשים

  • ערוץ 1
מערכת וואלה! ספורט
אימג'בנק GettyImages

העולם הערבי כולו במתח: הנציגה היחידה שלהם במונדיאל, אלג'יריה, תשחק היום לראשונה בתולדותיה בשמינית הגמר, מול גרמניה - ואת המשחק הזה, מסתבר, הם הולכים לראות בערוצים הישראלים.

במדינות כמו לבנון, מצרים וירדן שידורי המונדיאל הם בתשלום, ולכן נוצרה שם תופעה של צפייה בערוץ הישראלי. תופעה דומה מתרחשת גם ברשות הפלסטינית. כדי לאפשר את הקליטה, אנשים התקינו חיבורים בבתיהם ללוויין הישראלי "עמוס" וכן הופצו סרטונים בערבית ברשת איך לקלוט את שידורי גביע העולם בערוצים הישראלים. כך קורה, על פי דיווחים באתרים זרים, ששמיעת פרשנות כדורגל עברית ברחובות ביירות או קהיר אינה דבר חריג בשבועות האחרונים. במצריים אף התעורר דיון ער האם זה מוסרי לצפות בשידורים של "הכובש הציוני".

עוד בוואלה!

הכירו את ה-Wonder החדש שלכם בבנק הפועלים

לכתבה המלאה
מוסרי לראות אותם דרך המקלטים של הכובש הציוני? נבחרת אלג'יריה (צילום: GettyImages)

ברשות השידור פונים לצופים החדשים

במרכז פרס לשלום לא מתעלמים ממאות אלפי הצופים החדשים של ערוץ 1 בעולם הערבי ומעלים קמפיין בהתאם לכך. במסגרת הקמפיין, שנעשה ביוזמת המרכז ומשרד הפרסום אדלר-חומסקי & ורשבסקי, תפורסם היום במשחק בין צרפת לניגריה בשבע בערב הודעה, המפנה גם לדף הפייסבוק של מרכז פרס לשלום, פונה לצופים המצרים, הירדנים, הלבנונים והפלסטינים ומכילה תכני שיתוף ופיוס. וזו לשון ההודעה:

"שכנינו היקרים ברחבי המזרח התיכון, אנו שמחים על ההזדמנות לצפות יחד אתכם במשחקי גביע העולם בערוץ 1 הישראלי. בואו נייחל כולנו לימים שבהם המאבקים יישארו רק במגרשי הכדורגל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully